Home / San Mateo County / Maui Wowie Maui Wowie ranges $4.75–$60 across 9 dispensaries in San Mateo County, cheapest $4.75 at Rockaway Enterprises, LLC, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Maui Wowie cost in other regions?→ uplifted energetic happy creative focused Maui Wowie is a classic Hawaiian sativa whose origins trace to the 1960s and 70s Maui Island grow tradition. One of the first widely-distributed tropical sativas to reach the mainland US market, Maui Wowie helped establish the broader Hawaiian-sativa pedigree that influenced many later tropical hybrids. Flowers carry a distinctive sweet pineapple and tropical-fruit aroma layered over citrus and mild pine. Effects are notably light and uplifting — cerebral, energetic, focus-oriented, with minimal body component — making Maui Wowie the canonical "beach strain" in legal markets. THC tests commonly land in the 14-20% range — moderate by modern standards but characteristic of the older landrace-sativa lineage from which the cultivar descends.
pineapple tropical citrus sweet Dispensaries 9
in San Mateo County
Products 39
in stock
Price range $5–$60
in San Mateo County
All39 Flower3 Pre-Rolls12 Cartridges19 Concentrates1 Edibles4 Flower See all carriers Maui Wowie
$6.33
$6.33/g Updated Sep 26, 2026 Eighth Brother Sativa
Preroll
See all carriers Maui Wowie
3.5g $43.95 $26.99 Sale
$7.71/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Sativa
Indoor/Top Shelf Flower
See all carriers Maui Wowie
$50
$14.29/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Sativa
Pre-Pack
Pre-Rolls See all carriers Maui Wowie
$4.75
$4.75/piece Updated Sep 26, 2026 Cizi Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $5
$5/piece Updated Sep 22, 2026 Greenline Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $11.95 $7.99 Sale
$7.99/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth Sativa
See all carriers Maui Wowie
$8
$8/piece Updated Sep 26, 2026 Henry's Original Sativa
Flower
See all carriers Maui Wowie
$9.49
$9.49/piece Updated Sep 26, 2026 Lime Sativa
Infused Preroll
See all carriers Maui Wowie
1.2g $14.05
$14.05/piece Updated Sep 17, 2026 MOWIE WOWIE Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
$15
$15/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth Sativa
Flower
See all carriers Maui Wowie
1.3g $15.05
$15.05/piece Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers & Maui Wowie
5pc · 3g $31.65
$6.33/piece Updated Sep 26, 2026 Lime
Infused Prerolls
See all carriers Maui Wowie
5pc · 2.5g $35
$7/piece Updated Sep 27, 2026 Jeeter
Preroll
See all carriers Maui Wowie
5pc · 0.5g $38.05
$7.61/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Maui Wowie
1g $37.95 $14.40 Sale
$14.40/g Updated Sep 27, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Maui Wowie
$17.50
$17.50/g Updated Sep 27, 2026 BLOOM
See all carriers Maui Wowie
1g $28.05 $19.63 Sale
$19.63/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Maui Wowie
1g $20.05
$20.05/g Updated Sep 17, 2026 CHICO'S BEST -
See all carriers Maui Wowie
1g $30.05 $21.04 Sale
$21.04/g Updated Sep 17, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
$21.70
$21.70/g Updated Sep 27, 2026 Kushy Punch
See all carriers Maui Wowie
$21.70
$21.70/g Updated Sep 27, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
$21.75
$21.75/g Updated Sep 27, 2026 BLOOM
See all carriers Maui Wowie
1g $35.05 $22.78 Sale
$22.78/g Updated Sep 17, 2026 Timeless Vapes
See all carriers Maui Wowie
$25
$25/g Updated Sep 26, 2026 Jeeter Sativa
510 Thread
See all carriers Maui Wowie
$25
$25/g Updated Sep 26, 2026 Halara Sativa
510 Thread
See all carriers Maui Wowie
1g $28
$28/g Updated Sep 24, 2026 Crystal Clear Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
1g $40.05 $28.03 Sale
$28.03/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Maui Wowie
1g $30.05
$30.05/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Maui Wowie
1g $34
$34/g Updated Sep 24, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Maui Wowie
$35
$35/g Updated Sep 26, 2026 turn Sativa
See all carriers Maui Wowie
$35
$35/g Updated Sep 28, 2026 Raw Garden Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
$40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
510 Thread
See all carriers Maui Wowie
$60
$60/g Updated Sep 28, 2026 ColdFire Hybrid
510 Thread
Edibles See all carriers Maui Wowie
1.28mg · 1pk $12
$9.38/mg Updated Sep 18, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Maui Wowie
$12.66
$12.66/mg Updated Sep 26, 2026 KINGROLL Sativa
See all carriers Maui Wowie
20mg · 5pk $24.05 $16.84 Sale
$0.84/mg Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Maui Wowie
2.31mg · 10pk $20
$8.66/mg Updated Sep 18, 2026 Kingpen