Home / San Francisco / Maui Wowie Maui Wowie ranges $4–$55 across 43 dispensaries in San Francisco, cheapest $4 at Bay Area Safe Alternatives Collective Inc, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Maui Wowie cost in other regions?→ uplifted energetic happy creative focused Maui Wowie is a classic Hawaiian sativa whose origins trace to the 1960s and 70s Maui Island grow tradition. One of the first widely-distributed tropical sativas to reach the mainland US market, Maui Wowie helped establish the broader Hawaiian-sativa pedigree that influenced many later tropical hybrids. Flowers carry a distinctive sweet pineapple and tropical-fruit aroma layered over citrus and mild pine. Effects are notably light and uplifting — cerebral, energetic, focus-oriented, with minimal body component — making Maui Wowie the canonical "beach strain" in legal markets. THC tests commonly land in the 14-20% range — moderate by modern standards but characteristic of the older landrace-sativa lineage from which the cultivar descends.
pineapple tropical citrus sweet Dispensaries 43
in San Francisco
Products 166
in stock
Price range $4–$58
in San Francisco
All166 Flower18 Pre-Rolls51 Cartridges83 Concentrates6 Edibles8 Flower See all carriers Maui Wowie
$10 $7.50 Sale
$2.12/g Updated Sep 17, 2026 Eighth Brother Indica
Smalls
See all carriers Maui Wowie
3.5g $12
$3.43/g Updated Sep 17, 2026 Poppy’s Indica
Smalls
See all carriers Maui Wowie
$45.95 $32.16 Sale
$9.19/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Sativa
Pre-Pack
See all carriers Maui Wowie
3.5g $34.98
$9.99/g Updated Sep 17, 2026 Indica
See all carriers Maui Wowie
14g $35
$2.50/g Updated Sep 28, 2026 West Coast Treez Sativa
See all carriers Maui Wowie
$40
$11.43/g Updated Sep 28, 2026 Sense Sativa
Pre-Pack
See all carriers Maui Wowie
3.5g $52 $41.60 Sale
$11.89/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Humboldt Hybrid
Premium
See all carriers Maui Wowie
3.5g $43.99
$12.57/g Updated Sep 18, 2026 UpNorth Indica
Buds
See all carriers Maui Wowie
3.5g $43.99
$12.57/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Sativa
Indoor Flowers
See all carriers Maui Wowie
3.5g $45
$12.86/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Sativa
See all carriers Maui Wowie
$49.95
$14.27/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Sativa
Pre-Pack
See all carriers Maui Wowie
28g $52
$1.86/g Updated Sep 28, 2026 LMFAO Hybrid
See all carriers Maui Wowie
3.5g $54
$15.43/g Updated Sep 28, 2026 Sense Sativa
Pre-Rolls See all carriers Maui Wowie
1g $4
$4/piece Updated Sep 28, 2026 Cizi Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $5
$5/piece Updated Sep 17, 2026 Tutti Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $5
$5/piece Updated Sep 28, 2026 Cizi Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $6.49
$6.49/piece Updated Sep 17, 2026 Tutti Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
$7.95
$7.95/piece Updated Sep 28, 2026 Lime
See all carriers Maui Wowie
$8
$8/piece Updated Sep 28, 2026 Henry's Original Sativa
See all carriers Maui Wowie
1.2g $12 $8.40 Sale
$8.40/piece Updated Sep 17, 2026 MOWIE WOWIE Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $9.60
$9.60/piece Updated Sep 28, 2026 Henry's Original Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $10
$10/piece Updated Sep 28, 2026 Tutti Sativa
See all carriers Maui Wowie
$12
$12/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $12
$12/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
$12.95
$12.95/piece Updated Sep 28, 2026 (1) HENRY'S ORIGINAL Sativa
Flower
See all carriers Maui Wowie
1g $13
$13/piece Updated Sep 18, 2026 Henry's Original Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $14
$14/piece Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
Prerolls
See all carriers Maui Wowie
$14.95
$14.95/piece Updated Sep 28, 2026 (3) LIME Sativa
Infused
See all carriers Maui Wowie
$14.95
$14.95/piece Updated Sep 28, 2026 (1) UPNORTH Sativa
Flower
See all carriers Maui Wowie
1.3g $15
$15/piece Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $15
$15/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth Humboldt Sativa
See all carriers Maui Wowie
$15
$15/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth
See all carriers Maui Wowie
1.5g $16
$16/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $16.01
$16.01/piece Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Maui Wowie
1.75g $16.01
$16.01/piece Updated Sep 28, 2026 Lime Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $18
$18/piece Updated Sep 18, 2026 UpNorth Sativa
See all carriers Maui Wowie
1.5g $18
$18/piece Updated Sep 28, 2026 SELFiES Sativa
Infused Preroll
See all carriers Maui Wowie
1g $18.41
$18.41/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
$19.95
$19.95/piece Updated Sep 28, 2026 Lime
See all carriers Maui Wowie
2.5g $19.99
$19.99/piece Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
3pc · 0.5g $20
$6.67/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
3pc · 0.7g $24
$8/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc $29
$5.80/piece Updated Sep 28, 2026 Lime Brand Sativa
Prerolls
See all carriers Maui Wowie
7pc · 3.5g $29.95
$4.28/piece Updated Sep 28, 2026 (4) TUTTI Sativa
Infused
See all carriers Maui Wowie
4pc · 0.75g $30
$7.50/piece Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
2g $33
$33/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc · 0.5g $35
$7/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
14pc $35
$2.50/piece Updated Sep 28, 2026 TGR Sativa
Prerolls
Cartridges See all carriers Maui Wowie
$13.61
$13.61/g Updated Sep 28, 2026 EUREKA Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $13.99
$13.99/g Updated Sep 17, 2026 Allswell
See all carriers Maui Wowie
1g $28 $14 Sale
$14/g Updated Sep 17, 2026 Gelato
See all carriers Maui Wowie
1g $14.98
$14.98/g Updated Sep 28, 2026 Cabo Sativa
Disposable Vape Pens (all In One)
See all carriers Maui Wowie
1g $16
$16/g Updated Sep 28, 2026 Pretty Dope Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $16
$16/g Updated Sep 17, 2026 Daze Off CA
See all carriers Maui Wowie
1g $24 $18 Sale
$18/g Updated Sep 18, 2026 West Coast Cure
See all carriers Maui Wowie
1000mg $25 $18.75 Sale
$18.75/g Updated Sep 18, 2026 BLOOM
See all carriers Maui Wowie
1g $19
$19/g Updated Sep 16, 2026 Kushy Punch
See all carriers Maui Wowie
1g $19.99
$19.99/g Updated Sep 28, 2026 Daze Off Sativa
510 Cartridges
See all carriers Maui Wowie
1g $19.99
$19.99/g Updated Sep 17, 2026 Highrise
See all carriers Maui Wowie
$20
$20/g Updated Sep 28, 2026 Halara
510 Thread
See all carriers Maui Wowie
1g $20
$20/g Updated Sep 28, 2026 Cabo Sativa
See all carriers Maui Wowie
$20
$20/g Updated Sep 28, 2026 Crystal Clear
See all carriers Maui Wowie
1g $21.62
$21.62/g Updated Sep 28, 2026 LEFT COAST Sativa
Vaporizer
See all carriers Maui Wowie
1g $31 $21.70 Sale
$21.70/g Updated Sep 18, 2026 Kushy Punch
See all carriers Maui Wowie
1g $23
$23/g Updated Sep 28, 2026 FIELDS FAMILY FARMS Sativa
All-In-One (disposables)
See all carriers Maui Wowie
1g $24.99
$24.99/g Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Maui Wowie
1g $24.99
$24.99/g Updated Sep 28, 2026 Halara Sativa
Disposable Vape Pens (all In One)
See all carriers Maui Wowie
1g $24.99
$24.99/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Sativa
510 Cartridges
See all carriers Maui Wowie
1g $25
$25/g Updated Sep 17, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
1000mg $25
$25/g Updated Sep 16, 2026 BLOOM
See all carriers Maui Wowie
$25
$25/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Maui Wowie
1g $25
$25/g Updated Sep 17, 2026 Daze Off CA
See all carriers Maui Wowie
1g $26
$26/g Updated Sep 17, 2026 PAX
See all carriers Maui Wowie
$26
$26/g Updated Sep 28, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
$40 $26 Sale
$26/g Updated Sep 28, 2026 Moxie Sativa
Distillate
See all carriers Maui Wowie
1g $27
$27/g Updated Sep 28, 2026 Cake Hybrid
See all carriers Maui Wowie
1g $27.62
$27.62/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Maui Wowie
1g $27.62
$27.62/g Updated Sep 17, 2026 1G
See all carriers Maui Wowie
1g $27.99
$27.99/g Updated Sep 18, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
1g $28.82
$28.82/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Maui Wowie
1g $29
$29/g Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
Vape Cartridge
See all carriers Maui Wowie
1g $42 $29.40 Sale
$29.40/g Updated Sep 17, 2026 Kingpen
See all carriers Maui Wowie
1g $42 $29.40 Sale
$29.40/g Updated Sep 17, 2026 Kingpen
See all carriers Maui Wowie
$29.95
$29.95/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Sativa
Cart
See all carriers Maui Wowie
1.25g $29.99
$23.99/g Updated Sep 28, 2026 Papa's Herb Sativa
Disposable Vape Pens (all In One)
See all carriers Maui Wowie
1g $29.99
$29.99/g Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Maui Wowie
1g $29.99
$29.99/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Sativa
Disposable Vape Pens (all In One)
See all carriers Maui Wowie
$30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Kushy Punch Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $30.42
$30.42/g Updated Sep 28, 2026 Daze Off Sativa
Vaporizer
See all carriers Maui Wowie
1g $44 $30.80 Sale
$30.80/g Updated Sep 18, 2026 ROVE
See all carriers Maui Wowie
1g $31
$31/g Updated Sep 18, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
$32
$32/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Sativa
See all carriers Maui Wowie
$34.42
$34.42/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
1g $35
$35/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Sativa
See all carriers Maui Wowie
$39.95
$39.95/g Updated Sep 28, 2026 Kingpen Sativa
510 Thread
See all carriers Maui Wowie
$40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
$40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Sativa
All In One
See all carriers Maui Wowie
1g $40
$40/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Maui Wowie
1g $40.03
$40.03/g Updated Sep 28, 2026 Kingpen Sativa
Vapes, Cartridges And Pods
See all carriers Maui Wowie
1g $43.23
$43.23/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
Vaporizer
See all carriers Maui Wowie
1g $45
$45/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
Vape Cartridge
See all carriers Maui Wowie
$47.95
$47.95/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
Cart
See all carriers Maui Wowie
1g $49.88
$49.88/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Maui Wowie
1g $55
$55/g Updated Sep 18, 2026 turn Sativa
See all carriers Maui Wowie
$55
$55/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
510 Thread
Edibles See all carriers Maui Wowie
5mg · 1pk $15 $10.50 Sale
$2.10/mg Updated Sep 17, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Maui Wowie
20pk $12
$12/mg Updated Sep 27, 2026 AbsoluteXtracts
Edibles
See all carriers Maui Wowie
2.36mg · 10pk $12
$5.08/mg Updated Sep 17, 2026 Kingpen
See all carriers Maui Wowie
20mg · 5pk $28 $19.60 Sale
$0.98/mg Updated Sep 18, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Maui Wowie
10pk $20
$20/mg Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Indica