Home / Alameda County / Maui Wowie Maui Wowie ranges $5–$100.05 across 26 dispensaries in Alameda County, cheapest $5 at Rishon, LLC, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Maui Wowie cost in other regions?→ uplifted energetic happy creative focused Maui Wowie is a classic Hawaiian sativa whose origins trace to the 1960s and 70s Maui Island grow tradition. One of the first widely-distributed tropical sativas to reach the mainland US market, Maui Wowie helped establish the broader Hawaiian-sativa pedigree that influenced many later tropical hybrids. Flowers carry a distinctive sweet pineapple and tropical-fruit aroma layered over citrus and mild pine. Effects are notably light and uplifting — cerebral, energetic, focus-oriented, with minimal body component — making Maui Wowie the canonical "beach strain" in legal markets. THC tests commonly land in the 14-20% range — moderate by modern standards but characteristic of the older landrace-sativa lineage from which the cultivar descends.
pineapple tropical citrus sweet Dispensaries 26
in Alameda County
Products 98
in stock
Price range $5–$100
in Alameda County
All98 Flower16 Pre-Rolls26 Cartridges47 Concentrates3 Edibles6 Flower See all carriers Maui Wowie
$10
$2.86/g Updated Sep 27, 2026 LMFAO Sativa
Pre-Pack
See all carriers Maui Wowie
3.5g $12
$3.43/g Updated Sep 17, 2026 Poppy’s Indica
Smalls
See all carriers Maui Wowie
$25
$1.79/g Updated Sep 27, 2026 LMFAO Sativa
Pre-Pack
See all carriers Maui Wowie
28g $30
$1.07/g Updated Sep 28, 2026 Eighth Brothers Sativa
See all carriers Maui Wowie
3.5g $50 $31.50 Sale
$9/g Updated Sep 17, 2026 UpNorth Indica
Buds Pre-Pack
See all carriers Maui Wowie
3.5g $54 $32.40 Sale
$9.26/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Humboldt Hybrid
Premium
See all carriers Maui Wowie
$42.50
$12.14/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Humboldt Sativa
Pre-Pack
See all carriers Maui Wowie
3.5g $44.99
$12.85/g Updated Sep 17, 2026 Sense Indica
Buds
See all carriers Maui Wowie
3.5g $45
$12.86/g Updated Sep 28, 2026 Northern Harvest Hybrid
See all carriers Maui Wowie
$63
$18/g Updated Sep 28, 2026 Sense Sativa
Pre-Pack
See all carriers Maui Wowie
$100.05
$4.76/g Updated Sep 17, 2026 Humboldt Family Farms Indica
Pre-Rolls See all carriers Maui Wowie
1g $5
$5/piece Updated Sep 28, 2026 Greenline
See all carriers Maui Wowie
$8
$8/piece Updated Sep 28, 2026 Henry's Original Sativa
See all carriers Maui Wowie
6g $9
$9/piece Updated Sep 17, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $9
$9/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $9.05
$9.05/piece Updated Sep 17, 2026 Tutti Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $10
$10/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth Humboldt Sativa
See all carriers Maui Wowie
1.3g $20 $14 Sale
$14/piece Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1.2g $14.05
$14.05/piece Updated Sep 17, 2026 MOWIE WOWIE Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $25 $15 Sale
$15/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1.5g $25.99 $18.19 Sale
$18.19/piece Updated Sep 17, 2026 UpNorth Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
2g $39.98 $19.99 Sale
$19.99/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
$21
$21/piece Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
Infused
See all carriers Maui Wowie
3pc · 0.5g $21
$7/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1.5g $21
$21/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1.5g $21
$21/piece Updated Sep 17, 2026 SELFiES Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $23
$23/piece Updated Sep 28, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
5pc · 0.5g $26
$5.20/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie &
5pc · 3g $27
$5.40/piece Updated Sep 28, 2026 Lime Sativa
Infused
See all carriers Maui Wowie
2.5g $39 $27.30 Sale
$27.30/piece Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
3pc · 0.7g $29
$9.67/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc · 3.5g $29
$5.80/piece Updated Sep 28, 2026 Greenline
See all carriers Maui Wowie
5pc · 0.5g $34
$6.80/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Maui Wowie
1g $20 $9 Sale
$9/g Updated Sep 28, 2026 Allswell Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $14
$14/g Updated Sep 16, 2026 Platinum Vape Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $14
$14/g Updated Sep 17, 2026 Highrise
See all carriers Maui Wowie
$14
$14/g Updated Sep 28, 2026 Platinum Vape Sativa
510 Thread
See all carriers Maui Wowie
1g $35 $15.75 Sale
$15.75/g Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $16
$16/g Updated Sep 17, 2026 Allswell
See all carriers Maui Wowie
$16
$16/g Updated Sep 28, 2026 Allswell Sativa
510 Thread
See all carriers Maui Wowie
$17
$17/g Updated Sep 28, 2026 EUREKA Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $40 $18 Sale
$18/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $38 $19 Sale
$19/g Updated Sep 28, 2026 BLOOM Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $28.05 $19.63 Sale
$19.63/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Maui Wowie
1g $20.90
$20.90/g Updated Sep 28, 2026 Crystal Clear Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
1000mg $30.05 $21.04 Sale
$21.04/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Maui Wowie
1000mg $22
$22/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Maui Wowie
1g $35.05 $22.78 Sale
$22.78/g Updated Sep 17, 2026 Timeless Vapes
See all carriers Maui Wowie
1g $23.05
$23.05/g Updated Sep 17, 2026 JEETER - LIQUID
See all carriers Maui Wowie
1g $24
$24/g Updated Sep 28, 2026 Daze Off Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $40 $24 Sale
$24/g Updated Sep 17, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
1g $35.05 $24.53 Sale
$24.53/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Maui Wowie
$27
$27/g Updated Sep 27, 2026 Jeeter Sativa
510 Thread
See all carriers Maui Wowie
1g $28
$28/g Updated Sep 26, 2026 Crystal Clear Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
$28
$28/g Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
510 Thread
See all carriers Maui Wowie
1g $28
$28/g Updated Sep 17, 2026 Crystal Clear
See all carriers Maui Wowie
$30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $30
$30/g Updated Sep 17, 2026 BOUTIQ
See all carriers Maui Wowie
$35
$35/g Updated Sep 28, 2026 Halara Sativa
510 Thread
See all carriers Maui Wowie
1g $35
$35/g Updated Sep 17, 2026 Kingpen
See all carriers Maui Wowie
1g $35
$35/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Maui Wowie
$36
$36/g Updated Sep 28, 2026 Halara Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
1g $37
$37/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Maui Wowie
$37
$37/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Sativa
510 Thread
See all carriers Maui Wowie
1g $38
$38/g Updated Sep 26, 2026 Dabwoods Sativa
See all carriers Maui Wowie
$40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
1g $40.05
$40.05/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Maui Wowie
$41
$41/g Updated Sep 28, 2026 Cake Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
$42
$42/g Updated Sep 28, 2026 BLOOM Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
$43
$43/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
1g $45
$45/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Maui Wowie
1g $46
$46/g Updated Sep 28, 2026 ROVE Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $50.05
$50.05/g Updated Sep 17, 2026 Coldfire Extracts
Concentrates See all carriers Maui Wowie
0.5g $19 $15.20 Sale
$30.40/g Updated Sep 28, 2026 ALMORA Sativa
Waxes
See all carriers Maui Wowie
1g $24 $16.80 Sale
$16.80/g Updated Sep 17, 2026 Tutti Maui Wowie Sativa
Rosin
See all carriers Maui Wowie
1g $28 $19.60 Sale
$19.60/g Updated Sep 17, 2026 Tutti Maui Wowie Sativa
Diamonds
Edibles See all carriers Maui Wowie
100mg · 20pk $16 $9.60 Sale
$0.10/mg Updated Sep 28, 2026 AbsoluteXtracts Hybrid
See all carriers Maui Wowie
5mg · 1pk $13
$2.60/mg Updated Sep 17, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Maui Wowie /
100mg · 1pk $21 $14.70 Sale
$0.15/mg Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters Sativa
Edibles
See all carriers Maui Wowie
20mg · 5pk $24.05 $16.84 Sale
$0.84/mg Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Maui Wowie
100mg · 5pk $25
$0.25/mg Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa