Home / Contra Costa County / Maui Wowie Maui Wowie ranges $3.08–$67 across 27 dispensaries in Contra Costa County, cheapest $3.08 at Sgi Pacheco LLC, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Maui Wowie cost in other regions?→ uplifted energetic happy creative focused Maui Wowie is a classic Hawaiian sativa whose origins trace to the 1960s and 70s Maui Island grow tradition. One of the first widely-distributed tropical sativas to reach the mainland US market, Maui Wowie helped establish the broader Hawaiian-sativa pedigree that influenced many later tropical hybrids. Flowers carry a distinctive sweet pineapple and tropical-fruit aroma layered over citrus and mild pine. Effects are notably light and uplifting — cerebral, energetic, focus-oriented, with minimal body component — making Maui Wowie the canonical "beach strain" in legal markets. THC tests commonly land in the 14-20% range — moderate by modern standards but characteristic of the older landrace-sativa lineage from which the cultivar descends.
pineapple tropical citrus sweet Dispensaries 27
in Contra Costa County
Products 142
in stock
Price range $3–$69
in Contra Costa County
All142 Flower10 Pre-Rolls31 Cartridges81 Concentrates3 Edibles17 Flower See all carriers Maui Wowie
$10 $7 Sale
$1.98/g Updated Sep 17, 2026 Eighth Brother Indica
Smalls
See all carriers Maui Wowie
$8.96
$2.56/g Updated Sep 28, 2026 POPPYS Sativa
Sungrown Smalls
See all carriers Maui Wowie
3.5g $12
$3.43/g Updated Sep 17, 2026 Poppy’s Indica
Smalls
See all carriers Maui Wowie
3.5g $16
$4.57/g Updated Sep 16, 2026 LMFAO Cannabis Indica
Buds
See all carriers Maui Wowie
28g $19
$0.68/g Updated Sep 16, 2026 Side Hustle Indica
Ground Shake
See all carriers Maui Wowie
3.5g $36 $21.60 Sale
$6.17/g Updated Sep 17, 2026 Sense Indica
Buds
See all carriers Maui Wowie
28g $25
$0.89/g Updated Sep 18, 2026 Eighth Brother Indica
Ground Shake
Pre-Rolls See all carriers Maui Wowie
$3.08
$3.08/piece Updated Sep 28, 2026 Cizi Sativa
Indoor Single
See all carriers Maui Wowie
6g $6 $4.20 Sale
$4.20/piece Updated Sep 17, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $5
$5/piece Updated Sep 28, 2026 Zootskis Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $5
$5/piece Updated Sep 18, 2026 Tutti Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1.75g $12 $8.40 Sale
$8.40/piece Updated Sep 17, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1.2g $10
$10/piece Updated Sep 18, 2026 MOWIE WOWIE Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1.3g $14 $12.60 Sale
$12.60/piece Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc · 0.6g $20 $14 Sale
$2.80/piece Updated Sep 17, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $21 $14.70 Sale
$14.70/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc · 0.5g $30 $15 Sale
$3/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $16
$16/piece Updated Sep 18, 2026 ROVE Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
$20
$20/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth
Flower
See all carriers Maui Wowie
5pc · 3g $20
$4/piece Updated Sep 27, 2026 Lime Sativa
Infused
See all carriers Maui Wowie
1.5g $21
$21/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
$27
$27/piece Updated Sep 17, 2026 LEFT COAST Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc · 0.5g $28
$5.60/piece Updated Sep 18, 2026 ROVE Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
6pc · 0.6g $30
$5/piece Updated Sep 17, 2026 ROVE Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc · 6g $30
$6/piece Updated Sep 18, 2026 MOWIE WOWIE Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
2g $30
$30/piece Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
Infused
See all carriers Maui Wowie
2g $43 $30.10 Sale
$30.10/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc · 2.5g $35
$7/piece Updated Sep 28, 2026 Jeeter
Preroll
See all carriers Maui Wowie
5pc · 0.5g $35
$7/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Maui Wowie
1g $9
$9/g Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Maui Wowie
1g $22 $11 Sale
$11/g Updated Sep 17, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
1g $12
$12/g Updated Sep 17, 2026 Flavors Brand Collab
See all carriers Maui Wowie
1g $12
$12/g Updated Sep 17, 2026 Pretty Dope Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $16 $14.40 Sale
$14.40/g Updated Sep 18, 2026 Allswell
See all carriers Maui Wowie
1g $14.50
$14.50/g Updated Sep 18, 2026 MOWIE WOWIE
See all carriers Maui Wowie
1g $14.50
$14.50/g Updated Sep 18, 2026 Kushy Punch
See all carriers Maui Wowie
1g $17 $15.30 Sale
$15.30/g Updated Sep 18, 2026 EUREKA
See all carriers Maui Wowie
1g $16
$16/g Updated Sep 17, 2026 Crystal Clear
See all carriers Maui Wowie
$16
$16/g Updated Sep 28, 2026 Daze Off CA
See all carriers Maui Wowie
$16.91
$16.91/g Updated Sep 28, 2026 BLOOM Sativa
Thc
See all carriers Maui Wowie
$17
$17/g Updated Sep 28, 2026 EUREKA Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $17
$17/g Updated Sep 18, 2026 Crystal Clear
See all carriers Maui Wowie
$17.50
$17.50/g Updated Sep 28, 2026 BLOOM
See all carriers Maui Wowie
1g $18
$18/g Updated Sep 16, 2026 Gelato
See all carriers Maui Wowie
1g $28.05 $19.63 Sale
$19.63/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Maui Wowie
$20
$20/g Updated Sep 28, 2026 Halara
See all carriers Maui Wowie
1g $20
$20/g Updated Sep 17, 2026 Kushy Punch
See all carriers Maui Wowie
1g $20
$20/g Updated Sep 18, 2026 Daze Off CA
See all carriers Maui Wowie
1g $20
$20/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
See all carriers Maui Wowie
$21.70
$21.70/g Updated Sep 28, 2026 Kushy Punch
See all carriers Maui Wowie
$21.70
$21.70/g Updated Sep 27, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
$21.75
$21.75/g Updated Sep 27, 2026 BLOOM
See all carriers Maui Wowie
$22
$22/g Updated Sep 28, 2026 See all carriers Maui Wowie
1g $35.05 $22.78 Sale
$22.78/g Updated Sep 17, 2026 Timeless Vapes
See all carriers Maui Wowie
1g $25
$25/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Maui Wowie
$25
$25/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Maui Wowie
1g $26
$26/g Updated Sep 17, 2026 PAX
See all carriers Maui Wowie
1000mg $36 $27 Sale
$27/g Updated Sep 18, 2026 BLOOM
See all carriers Maui Wowie
$28
$28/g Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
510 Thread
See all carriers Maui Wowie
1g $40.05 $28.03 Sale
$28.03/g Updated Sep 17, 2026 TURN - TURN
See all carriers Maui Wowie
1000mg $30
$30/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Maui Wowie
1g $40 $30 Sale
$30/g Updated Sep 18, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
1g $32
$32/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Maui Wowie
1g $32
$32/g Updated Sep 16, 2026 ROVE
See all carriers Maui Wowie
1g $35
$35/g Updated Sep 18, 2026 Kingpen
See all carriers Maui Wowie
1g $43 $38.70 Sale
$38.70/g Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Maui Wowie
$40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
$43
$43/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
1g $67 $46.90 Sale
$46.90/g Updated Sep 18, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Maui Wowie
$48
$48/g Updated Sep 28, 2026 Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
1000mg $59
$59/g Updated Sep 17, 2026 UP
See all carriers Maui Wowie
$67
$67/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
510 Thread
Edibles See all carriers Maui Wowie
5mg · 1pk $10 $9 Sale
$1.80/mg Updated Sep 17, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Maui Wowie
100mg $10
$0.10/mg Updated Sep 28, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Maui Wowie
10mg · 10pk $11
$1.10/mg Updated Sep 16, 2026 Kingpen
See all carriers Maui Wowie
20mg · 5pk $24.05 $16.84 Sale
$0.84/mg Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
Also at 8 other stores Embarc Martinez LLC· Sep 17, 2026 $16.84 Visit shop: Maui Wowie at Embarc Martinez LLC ↗ Flame· Sep 17, 2026 $18 Visit shop: Maui Wowie at Flame ↗ Bakery Antioch I, LLC· Sep 17, 2026 $18 Visit shop: Maui Wowie at Bakery Antioch I, LLC ↗ Otc Antioch LLC· Sep 18, 2026 $18 Visit shop: Maui Wowie at Otc Antioch LLC ↗ DELTA DISPENSARY INC· Sep 17, 2026 $18 Visit shop: Maui Wowie at DELTA DISPENSARY INC ↗ NUG· Sep 18, 2026 $18.20 Visit shop: Maui Wowie at NUG ↗ One Plant Antioch· Sep 18, 2026 $26 Visit shop: Maui Wowie at One Plant Antioch ↗ 7 Stars Holistic Healing Center· Sep 17, 2026 $28 Visit shop: Maui Wowie at 7 Stars Holistic Healing Center ↗ See all carriers Maui Wowie
100mg · 5pk $26
$0.26/mg Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa