Home / Solano County / Maui Wowie Maui Wowie ranges $5.60–$68 across 19 dispensaries in Solano County, cheapest $5.60 at Sundial Collective Red Bluff - Out the door pricing, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Maui Wowie cost in other regions?→ uplifted energetic happy creative focused Maui Wowie is a classic Hawaiian sativa whose origins trace to the 1960s and 70s Maui Island grow tradition. One of the first widely-distributed tropical sativas to reach the mainland US market, Maui Wowie helped establish the broader Hawaiian-sativa pedigree that influenced many later tropical hybrids. Flowers carry a distinctive sweet pineapple and tropical-fruit aroma layered over citrus and mild pine. Effects are notably light and uplifting — cerebral, energetic, focus-oriented, with minimal body component — making Maui Wowie the canonical "beach strain" in legal markets. THC tests commonly land in the 14-20% range — moderate by modern standards but characteristic of the older landrace-sativa lineage from which the cultivar descends.
pineapple tropical citrus sweet Dispensaries 19
in Solano County
Products 112
in stock
Price range $6–$68
in Solano County
All112 Flower12 Pre-Rolls34 Cartridges60 Edibles6 Flower See all carriers Maui Wowie
$8.96
$2.56/g Updated Sep 28, 2026 POPPYS Sativa
Sungrown Smalls
See all carriers Maui Wowie
3.5g $12
$3.43/g Updated Sep 17, 2026 Poppy’s Indica
Smalls
See all carriers Maui Wowie
$29
$8.29/g Updated Sep 28, 2026 NUG Sativa
Pre-Pack
See all carriers Maui Wowie
28g $38
$1.36/g Updated Sep 17, 2026 Side Hustle Indica
Ground Shake
See all carriers Maui Wowie
7g $40.05
$5.72/g Updated Sep 17, 2026 Humboldt Family Farms Indica
See all carriers Maui Wowie
3.5g $44
$12.57/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Sativa
Flowers
See all carriers Maui Wowie
$48
$13.71/g Updated Sep 29, 2026 Northern Harvest
See all carriers Maui Wowie
$63
$18/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Sativa
Pre-Pack
See all carriers Maui Wowie
$68
$2.43/g Updated Sep 28, 2026 Smoakland Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Maui Wowie
28g $68
$2.43/g Updated Sep 17, 2026 Smoakland Indica
Buds
Pre-Rolls See all carriers Maui Wowie
6g $7 $5.60 Sale
$5.60/piece Updated Sep 17, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie . &
$7
$7/piece Updated Sep 28, 2026 Lime
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $12 $7.20 Sale
$7.20/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $9.05
$9.05/piece Updated Sep 17, 2026 Tutti Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $9.30
$9.30/piece Updated Sep 28, 2026 Tutti Sativa
See all carriers Maui Wowie
1.75g $17 $10.20 Sale
$10.20/piece Updated Sep 17, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $10.90
$10.90/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
$11.17
$11.17/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth
Preroll
See all carriers Maui Wowie
1g $14
$14/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1.2g $14.05
$14.05/piece Updated Sep 17, 2026 MOWIE WOWIE Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $14.99
$14.99/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $14.99
$14.99/piece Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Maui Wowie
$17
$17/piece Updated Sep 28, 2026 Lime Sativa
Infused
See all carriers Maui Wowie
1.5g $17.60
$17.60/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1.5g $32 $22.40 Sale
$22.40/piece Updated Sep 17, 2026 UpNorth Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc · 0.6g $28 $25.20 Sale
$5.04/piece Updated Sep 17, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
3pc · 0.7g $28
$9.33/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
3pc · 0.5g $28
$9.33/piece Updated Sep 16, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie &
5pc · 3g $28
$5.60/piece Updated Sep 28, 2026 Lime Sativa
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc · 0.5g $33 $29.70 Sale
$5.94/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
2g $29.84
$29.84/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
14pc $34.25
$2.45/piece Updated Sep 28, 2026 TGR Sativa
See all carriers Maui Wowie
14g $42
$42/piece Updated Sep 17, 2026 JUICYPOT Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Maui Wowie
1g $19 $11.40 Sale
$11.40/g Updated Sep 17, 2026 Highrise
See all carriers Maui Wowie
1g $14
$14/g Updated Sep 17, 2026 Pretty Dope Sativa
See all carriers Maui Wowie
1000mg $25.05 $17.54 Sale
$17.54/g Updated Sep 18, 2026 BLOOM
See all carriers Maui Wowie
1g $20 $18 Sale
$18/g Updated Sep 17, 2026 Cabo
See all carriers Maui Wowie
1g $28 $18.20 Sale
$18.20/g Updated Sep 17, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
1g $19
$19/g Updated Sep 17, 2026 Kushy Punch
See all carriers Maui Wowie
1g $19.80
$19.80/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Maui Wowie
$20
$20/g Updated Sep 28, 2026 Cabo Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
1g $20.05
$20.05/g Updated Sep 17, 2026 CHICO'S BEST -
See all carriers Maui Wowie
1g $20.52
$20.52/g Updated Sep 17, 2026 MOWIE WOWIE
See all carriers Maui Wowie
1g $20.53
$20.53/g Updated Sep 17, 2026 Gelato
See all carriers Maui Wowie
1g $22
$22/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
See all carriers Maui Wowie
1g $35.05 $22.78 Sale
$22.78/g Updated Sep 17, 2026 Timeless Vapes
See all carriers Maui Wowie
1g $23.48
$23.48/g Updated Sep 17, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
1g $24.45
$24.45/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Maui Wowie
$24.60
$24.60/g Updated Sep 28, 2026 Jeeter
510 Thread
See all carriers Maui Wowie
$25
$25/g Updated Sep 28, 2026 Cabo
See all carriers Maui Wowie
1g $26.90
$26.90/g Updated Sep 17, 2026 CAKE she hits different
See all carriers Maui Wowie
1g $27
$27/g Updated Sep 17, 2026 BOUTIQ
See all carriers Maui Wowie
$28
$28/g Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
510 Thread
See all carriers Maui Wowie
1g $40.05 $28.03 Sale
$28.03/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Maui Wowie
1000mg $42 $29.40 Sale
$29.40/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Maui Wowie
1g $29.50
$29.50/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $29.75
$29.75/g Updated Sep 17, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
1g $29.75
$29.75/g Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Maui Wowie
$31
$31/g Updated Sep 28, 2026 Pure
See all carriers Maui Wowie
1g $31.50
$31.50/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $37.80
$37.80/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Maui Wowie
1g $43 $38.70 Sale
$38.70/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Maui Wowie
1g $40
$40/g Updated Sep 18, 2026 BOUTIQ
See all carriers Maui Wowie
1g $68 $40.80 Sale
$40.80/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Maui Wowie
$43
$43/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Sativa
All-In-One
See all carriers Maui Wowie
$46
$46/g Updated Sep 28, 2026 Kingpen
See all carriers Maui Wowie
1g $46
$46/g Updated Sep 16, 2026 Kingpen
See all carriers Maui Wowie
1g $46
$46/g Updated Sep 16, 2026 Kingpen
See all carriers Maui Wowie
1g $48.83
$48.83/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $64
$64/g Updated Sep 16, 2026 Heavy Hitters
Edibles See all carriers Maui Wowie
100mg · 1pk $14
$0.14/mg Updated Sep 17, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Maui Wowie
20mg · 5pk $24.05 $16.84 Sale
$0.84/mg Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Maui Wowie
100mg · 5pk $25
$0.25/mg Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa