Home / Sacramento County / Maui Wowie Maui Wowie ranges $3.75–$68 across 21 dispensaries in Sacramento County, cheapest $3.75 at Perfect Union (Northside), as of Sep 26, 2026.
Updated Sep 26, 2026
How much does Maui Wowie cost in other regions?→ uplifted energetic happy creative focused Maui Wowie is a classic Hawaiian sativa whose origins trace to the 1960s and 70s Maui Island grow tradition. One of the first widely-distributed tropical sativas to reach the mainland US market, Maui Wowie helped establish the broader Hawaiian-sativa pedigree that influenced many later tropical hybrids. Flowers carry a distinctive sweet pineapple and tropical-fruit aroma layered over citrus and mild pine. Effects are notably light and uplifting — cerebral, energetic, focus-oriented, with minimal body component — making Maui Wowie the canonical "beach strain" in legal markets. THC tests commonly land in the 14-20% range — moderate by modern standards but characteristic of the older landrace-sativa lineage from which the cultivar descends.
pineapple tropical citrus sweet Dispensaries 21
in Sacramento County
Products 146
in stock
Price range $4–$68
in Sacramento County
All146 Flower9 Pre-Rolls43 Cartridges83 Concentrates2 Edibles9 Flower See all carriers Maui Wowie
$8.45
$2.39/g Updated Sep 17, 2026 Eighth Brother Indica
Smalls
See all carriers Maui Wowie
3.5g $12
$3.43/g Updated Sep 17, 2026 Poppy’s Indica
Smalls
See all carriers Maui Wowie
28g $25
$0.89/g Updated Sep 17, 2026 Eighth Brother Indica
Ground Shake
See all carriers Maui Wowie
14g $39.02 $27.31 Sale
$1.95/g Updated Sep 17, 2026 LMFAO Cannabis Indica
Smalls
See all carriers Maui Wowie
3.5g $52 $41.60 Sale
$11.89/g Updated Sep 27, 2026 Northern Harvest Hybrid
See all carriers Maui Wowie
$43.23
$12.35/g Updated Sep 28, 2026 See all carriers Maui Wowie
3.5g $63 $44.10 Sale
$12.60/g Updated Sep 17, 2026 Sense Indica
Buds
See all carriers Maui Wowie
28g $58.53
$2.09/g Updated Sep 17, 2026 LMFAO Cannabis Indica
Smalls
See all carriers Maui Wowie
3.5g $63
$18/g Updated Sep 28, 2026 Sense Sativa
Pre-Rolls See all carriers Maui Wowie
1g $3.75
$3.75/piece Updated Sep 28, 2026 LMFAO Hybrid
See all carriers Maui Wowie
1g $9.23
$9.23/piece Updated Sep 16, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $19 $9.50 Sale
$9.50/piece Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
Infused
See all carriers Maui Wowie
1.2g $10
$10/piece Updated Sep 18, 2026 MOWIE WOWIE Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $15 $12 Sale
$12/piece Updated Sep 17, 2026 Timeless Vapes Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1.75g $17.50 $12.25 Sale
$12.25/piece Updated Sep 28, 2026 Lime Sativa
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $12.50
$12.50/piece Updated Sep 27, 2026 UpNorth Humboldt Sativa
See all carriers Maui Wowie
1.75g $14
$14/piece Updated Sep 18, 2026 Lime Brand Triple Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1.3g $14.99
$14.99/piece Updated Sep 16, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1.75g $15
$15/piece Updated Sep 17, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $19 $15.20 Sale
$15.20/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1g $15.38
$15.38/piece Updated Sep 16, 2026 ROVE Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
1.5g $16
$16/piece Updated Sep 18, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
$23
$23/piece Updated Sep 18, 2026 LEFT COAST Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc · 0.6g $27 $24.30 Sale
$4.86/piece Updated Sep 17, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
2g $26
$26/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
3pc · 0.7g $26
$8.67/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
$27
$27/piece Updated Sep 18, 2026 LEFT COAST Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc · 0.5g $28
$5.60/piece Updated Sep 18, 2026 ROVE Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc · 6g $28.45
$5.69/piece Updated Sep 16, 2026 MOWIE WOWIE Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
4pc · 0.75g $29.95
$7.49/piece Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc · 2.5g $31
$6.20/piece Updated Sep 18, 2026 BABY JEETERS Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
6pc · 0.6g $31.52
$5.25/piece Updated Sep 16, 2026 ROVE Hybrid
Infused
See all carriers Maui Wowie
0.5g $35
$35/piece Updated Sep 28, 2026 Tutti Sativa
Infused
See all carriers Maui Wowie
5pc · 0.5g $45.52
$9.10/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Maui Wowie
1g $15 $10.50 Sale
$10.50/g Updated Sep 28, 2026 Allswell Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $12
$12/g Updated Sep 18, 2026 Pretty Dope Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $12
$12/g Updated Sep 18, 2026 Flavors Brand Collab
See all carriers Maui Wowie
1g $26 $13 Sale
$13/g Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $15
$15/g Updated Sep 17, 2026 Cabo
See all carriers Maui Wowie
1g $16
$16/g Updated Sep 28, 2026 Allswell Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $16
$16/g Updated Sep 17, 2026 Allswell
See all carriers Maui Wowie
1g $23.05 $16.13 Sale
$16.13/g Updated Sep 18, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
1g $28 $16.80 Sale
$16.80/g Updated Sep 28, 2026 Crystal Clear Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $17
$17/g Updated Sep 17, 2026 EUREKA
See all carriers Maui Wowie
1g $17
$17/g Updated Sep 28, 2026 Eureka Vapor Sativa
See all carriers Maui Wowie
1000mg $25.05 $17.54 Sale
$17.54/g Updated Sep 18, 2026 BLOOM
See all carriers Maui Wowie
1g $18
$18/g Updated Sep 18, 2026 MOWIE WOWIE
See all carriers Maui Wowie
1g $18
$18/g Updated Sep 18, 2026 Crystal Clear
See all carriers Maui Wowie
1g $26 $18.20 Sale
$18.20/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Maui Wowie
1g $19
$19/g Updated Sep 18, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
1g $28 $19.60 Sale
$19.60/g Updated Sep 17, 2026 EUREKA
See all carriers Maui Wowie
1g $28.05 $19.63 Sale
$19.63/g Updated Sep 18, 2026 Halara
See all carriers Maui Wowie
1g $19.99
$19.99/g Updated Sep 17, 2026 Crystal Clear
See all carriers Maui Wowie
2g $20
$10/g Updated Sep 17, 2026 BOUTIQ
See all carriers Maui Wowie
1g $20
$20/g Updated Sep 18, 2026 Highrise
See all carriers Maui Wowie
1g $20
$20/g Updated Sep 18, 2026 BOUTIQ
See all carriers Maui Wowie
1g $20.05
$20.05/g Updated Sep 18, 2026 CHICO'S BEST -
See all carriers Maui Wowie
1g $30 $21 Sale
$21/g Updated Sep 28, 2026 CAKE she hits different Sativa
See all carriers Maui Wowie
1000mg $30.05 $21.04 Sale
$21.04/g Updated Sep 18, 2026 BLOOM
See all carriers Maui Wowie
1g $22.26
$22.26/g Updated Sep 16, 2026 Gelato
See all carriers Maui Wowie
1g $30 $22.50 Sale
$22.50/g Updated Sep 28, 2026 Timeless Sativa
See all carriers Maui Wowie
0.5g $38 $22.80 Sale
$45.60/g Updated Sep 28, 2026 Papa's Herb Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $25
$25/g Updated Sep 28, 2026 Dabwoods Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $42 $25.20 Sale
$25.20/g Updated Sep 28, 2026 Kingpen Sativa
See all carriers Maui Wowie
$26
$26/g Updated Sep 18, 2026 Twenty Two K / 22k
See all carriers Maui Wowie
1g $26.83
$26.83/g Updated Sep 28, 2026 SunSmoke
Vapes
See all carriers Maui Wowie
1g $27
$27/g Updated Sep 18, 2026 ROVE
Also at 9 other stores KOLAS #104· Sep 17, 2026 $33.06 Visit shop: Maui Wowie at KOLAS #104 ↗ KOLAS #103· Sep 16, 2026 $33.06 Visit shop: Maui Wowie at KOLAS #103 ↗ Kolas #102· Sep 16, 2026 $33.06 Visit shop: Maui Wowie at Kolas #102 ↗ Delta Health & Wellness, Inc.· Sep 17, 2026 $35 See this shop: Maui Wowie at Delta Health & Wellness, Inc. → Green Solutions· Sep 17, 2026 $35.70 Visit shop: Maui Wowie at Green Solutions ↗ KOLAS #103· Sep 16, 2026 $38.44 Visit shop: Maui Wowie at KOLAS #103 ↗ Kolas #102· Sep 16, 2026 $38.44 Visit shop: Maui Wowie at Kolas #102 ↗ KOLAS #104· Sep 17, 2026 $38.44 Visit shop: Maui Wowie at KOLAS #104 ↗ Jackpot· Sep 17, 2026 $40 Visit shop: Maui Wowie at Jackpot ↗ See all carriers Maui Wowie
1g $28
$28/g Updated Sep 18, 2026 CAKE she hits different
See all carriers Maui Wowie
1g $29
$29/g Updated Sep 18, 2026 Jeeter
See all carriers Maui Wowie
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 BLOOM Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $43 $30.10 Sale
$30.10/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Maui Wowie
$31.44
$31.44/g Updated Sep 28, 2026 BLOOM
See all carriers Maui Wowie
1g $34.02
$34.02/g Updated Sep 16, 2026 Kingpen
See all carriers Maui Wowie
1g $36
$36/g Updated Sep 28, 2026 BLOOM Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $36.10
$36.10/g Updated Sep 16, 2026 Kingpen
See all carriers Maui Wowie
1g $37
$37/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $62 $37.20 Sale
$37.20/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Cabo Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $40.05
$40.05/g Updated Sep 18, 2026 TURN - TURN
See all carriers Maui Wowie
1g $42
$42/g Updated Sep 28, 2026 BLOOM Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $45
$45/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Sativa
See all carriers Maui Wowie
1g $68 $47.60 Sale
$47.60/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Maui Wowie
1g $68
$68/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
Edibles See all carriers Maui Wowie
5mg · 1pk $11
$2.20/mg Updated Sep 18, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Maui Wowie
10mg · 10pk $11.53
$1.15/mg Updated Sep 17, 2026 Kingpen
See all carriers Maui Wowie
20mg · 5pk $20 $16 Sale
$0.80/mg Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Maui Wowie
100mg · 5pk $25
$0.25/mg Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa