Home / Solano County / Pineapple Express Pineapple Express ranges $4.20–$64 across 23 dispensaries in Solano County, cheapest $4.20 at California Collective Care, as of Sep 25, 2026.
Updated Sep 25, 2026
How much does Pineapple Express cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative relaxed Pineapple Express achieved mainstream cultural prominence following the 2008 Seth Rogen / James Franco film of the same name. While the strain existed in various forms prior, the film catalyzed widespread commercial production by breeders responding to consumer demand. Modern Pineapple Express is typically a cross of Trainwreck and Hawaiian, producing a sativa-dominant hybrid with pronounced tropical-fruit aromatics.
pineapple tropical sweet pine Dispensaries 23
in Solano County
Products 191
in stock
Price range $4–$66
in Solano County
All191 Flower11 Pre-Rolls44 Cartridges121 Edibles15 Flower See all carriers Pineapple Express
$27.65
$3.95/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Hybrid
40's Mylar
See all carriers Pineapple Express
3.5g $31.25
$8.93/g Updated Sep 25, 2026 ICED
Flowers
See all carriers Pineapple Express
7g $35
$5/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Pineapple Express
$37.25
$5.32/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
$39
$5.57/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
$45
$6.43/g Updated Sep 24, 2026 KINGROLL Sativa
Infused
Pre-Rolls See all carriers Pineapple Express
6g $7 $4.20 Sale
$4.20/piece Updated Sep 17, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $7
$7/piece Updated Sep 17, 2026 Explicit Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express . &
$7
$7/piece Updated Sep 25, 2026 Lime Sativa
Infused
See all carriers Pineapple Express
$9.75
$9.75/piece Updated Sep 25, 2026 ICED Hybrid
Infused Prerolls
See all carriers Pineapple Express
1.75g $17 $10.20 Sale
$10.20/piece Updated Sep 17, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $10.90
$10.90/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1.2g $10.99
$10.99/piece Updated Sep 25, 2026 Gelato Canna Co. Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$11.21
$11.21/piece Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Hybrid
40's Single
See all carriers Pineapple Express
1g $15 $12 Sale
$12/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
$15
$15/piece Updated Sep 25, 2026 Froot
Preroll
See all carriers Pineapple Express
1g $15
$15/piece Updated Sep 16, 2026 Froot Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 6g $28 $16.80 Sale
$3.36/piece Updated Sep 17, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
$17
$17/piece Updated Sep 25, 2026 Lime Sativa
Infused
See all carriers Pineapple Express
1.5g $29 $17.40 Sale
$17.40/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 2.5g $18.27
$3.65/piece Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused Preroll
See all carriers Pineapple Express
2g $28 $21 Sale
$21/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $34 $23.80 Sale
$4.76/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
2.5g $35.05 $24.53 Sale
$24.53/piece Updated Sep 18, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $28 $24.92 Sale
$4.98/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc $26.10
$5.22/piece Updated Sep 25, 2026 Stiiizy
Preroll
See all carriers Pineapple Express
5pc $27
$5.40/piece Updated Sep 25, 2026 Stiiizy
Preroll
See all carriers Pineapple Express &
5pc · 3g $28
$5.60/piece Updated Sep 25, 2026 Lime Sativa
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 2.5g $29
$5.80/piece Updated Sep 24, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Pineapple Express
$10.46
$10.46/g Updated Sep 25, 2026 Side Hustle Sativa
Thc
See all carriers Pineapple Express
1g $23 $11.50 Sale
$11.50/g Updated Sep 17, 2026 Buddies Brand
See all carriers Pineapple Express
5g $13
$2.60/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
$13.45
$13.45/g Updated Sep 25, 2026 Gramlin Hybrid
Thc
See all carriers Pineapple Express
$14
$28/g Updated Sep 24, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $20 $14 Sale
$14/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
$14.90
$14.90/g Updated Sep 25, 2026 Gramlin
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
1g $15.05
$15.05/g Updated Sep 18, 2026 Micro Greenz
See all carriers Pineapple Express
$15.40
$15.40/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
0.5g $15.40
$30.80/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$15.63
$15.63/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$15.69
$15.69/g Updated Sep 25, 2026 BLOOM Hybrid
Thc
See all carriers Pineapple Express
0.5g $16
$32/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
1g $24.05 $16.84 Sale
$16.84/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
1g $18
$18/g Updated Sep 17, 2026 Side Hustle Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $20 $18 Sale
$18/g Updated Sep 17, 2026 Cabo
See all carriers Pineapple Express
$26.16 $18.31 Sale
$18.31/g Updated Sep 25, 2026 Kingpen Hybrid
Thc
See all carriers Pineapple Express
$18.62
$18.62/g Updated Sep 25, 2026 Papa's Herb
See all carriers Pineapple Express
$19.43
$19.43/g Updated Sep 25, 2026 Gramlin Hybrid
Thc Aio
See all carriers Pineapple Express
1g $30.05 $19.53 Sale
$19.53/g Updated Sep 17, 2026 Timeless Vapes
See all carriers Pineapple Express
1g $19.80
$19.80/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Pineapple Express
$20
$20/g Updated Sep 24, 2026 Cabo Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
$20
$20/g Updated Sep 25, 2026 Gramlin Hybrid
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
1g $25 $20 Sale
$20/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
$21
$21/g Updated Sep 24, 2026 Allswell Hybrid
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
1000mg $30.05 $21.04 Sale
$21.04/g Updated Sep 18, 2026 BLOOM
See all carriers Pineapple Express
1g $30.05 $21.04 Sale
$21.04/g Updated Sep 18, 2026 Micro Bar
See all carriers Pineapple Express
$22.33
$22.33/g Updated Sep 25, 2026 Papa's Herb
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
$23.80
$19.04/g Updated Sep 25, 2026 Vior Sativa
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1000mg $34 $23.80 Sale
$23.80/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Pineapple Express
$24
$24/g Updated Sep 24, 2026 BBrand
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
$24
$24/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $24.45
$24.45/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Pineapple Express
1g $24.75
$24.75/g Updated Sep 25, 2026 Gramlin Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1.25g $24.75
$19.80/g Updated Sep 17, 2026 Vior Extracts
See all carriers Pineapple Express
1g $24.75
$24.75/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
1.25g $24.75
$19.80/g Updated Sep 25, 2026 Vior Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $37 $25.90 Sale
$25.90/g Updated Sep 17, 2026 Buddies Brand
See all carriers Pineapple Express
$26.10
$26.10/g Updated Sep 26, 2026 Cake Cannabis
See all carriers Pineapple Express
1g $26.90
$26.90/g Updated Sep 17, 2026 CAKE she hits different
See all carriers Pineapple Express
1g $46 $27.60 Sale
$27.60/g Updated Sep 17, 2026 PlugPlay
See all carriers Pineapple Express
1g $29
$29/g Updated Sep 17, 2026 GRAMLIN - THC
See all carriers Pineapple Express
1g $29.50
$29.50/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Pineapple Express
1g $29.50
$29.50/g Updated Sep 25, 2026 Jetty Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $34 $30.60 Sale
$30.60/g Updated Sep 17, 2026 Muha Meds
See all carriers Pineapple Express
1g $30.95
$30.95/g Updated Sep 17, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Pineapple Express
$31
$31/g Updated Sep 25, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
1g $31.50
$31.50/g Updated Sep 25, 2026 Jetty Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $31.50
$31.50/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Pineapple Express
1g $35 $31.50 Sale
$31.50/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Pineapple Express
1g $33.60
$33.60/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Pineapple Express
1g $45 $33.75 Sale
$33.75/g Updated Sep 25, 2026 BLOOM Sativa
See all carriers Pineapple Express
$34
$34/g Updated Sep 24, 2026 Muha Meds
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
$35
$35/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
$35
$35/g Updated Sep 25, 2026 Papa's Herb Sativa
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $50.05 $35.04 Sale
$35.04/g Updated Sep 17, 2026 PAX
See all carriers Pineapple Express
$38.86
$38.86/g Updated Sep 25, 2026 Heavy Hitters Hybrid
Thc
See all carriers Pineapple Express
$40
$40/g Updated Sep 25, 2026 Claybourne Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
$41
$32.80/g Updated Sep 25, 2026 Vior Sativa
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $60.05 $42.04 Sale
$42.04/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Pineapple Express
$43
$43/g Updated Sep 24, 2026 Jetty Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $65.05 $45.54 Sale
$45.54/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Pineapple Express
1g $51 $45.90 Sale
$45.90/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Pineapple Express
1g $48.83
$48.83/g Updated Sep 25, 2026 Heavy Hitters Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$51
$51/g Updated Sep 25, 2026 ROVE Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
$64
$64/g Updated Sep 25, 2026 Heavy Hitters
Edibles See all carriers Pineapple Express
10pk $6.73
$6.73/mg Updated Sep 25, 2026 Froot Sativa
Thc
See all carriers Pineapple Express
25mg · 2pk $9
$0.36/mg Updated Sep 17, 2026 Drops
See all carriers Pineapple Express
100mg · 10pk $9
$0.09/mg Updated Sep 17, 2026 Froot
See all carriers Pineapple Express
10mg · 10pk $16 $11.20 Sale
$1.12/mg Updated Sep 17, 2026 Kingpen
See all carriers Pineapple Express
100mg $13
$0.13/mg Updated Sep 24, 2026 Froot Sativa
See all carriers Pineapple Express
10mg · 10pk $15
$1.50/mg Updated Sep 25, 2026 Froot Sativa
Distillate
See all carriers Pineapple Express
100mg · 10pk $16
$0.16/mg Updated Sep 25, 2026 Kingpen Sativa
See all carriers Pineapple Express
5mg · 20pk $17
$3.40/mg Updated Sep 17, 2026 Drops