Home / Sacramento County / Pineapple Express Pineapple Express ranges $8.25–$45 across 8 dispensaries in Sacramento County, cheapest $8.25 at Connected Sacramento, as of Oct 2, 2026.
Updated Oct 2, 2026
How much does Pineapple Express cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative relaxed Pineapple Express achieved mainstream cultural prominence following the 2008 Seth Rogen / James Franco film of the same name. While the strain existed in various forms prior, the film catalyzed widespread commercial production by breeders responding to consumer demand. Modern Pineapple Express is typically a cross of Trainwreck and Hawaiian, producing a sativa-dominant hybrid with pronounced tropical-fruit aromatics.
pineapple tropical sweet pine Dispensaries 8
in Sacramento County
Products 62
in stock
Price range $8–$45
in Sacramento County
All62 Flower3 Pre-Rolls19 Cartridges39 Edibles1 Flower See all carriers Pineapple Express
7g $42 $25.20 Sale
$3.60/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused Flower
See all carriers Pineapple Express
7g $38
$5.43/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused Flower
See all carriers Pineapple Express
7g $45
$6.43/g Updated Oct 2, 2026 KINGROLL Sativa
Infused Flower
Pre-Rolls See all carriers Pineapple Express
1.75g $17.50 $8.75 Sale
$8.75/piece Updated Oct 2, 2026 Lime Sativa
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $15 $9 Sale
$9/piece Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $10
$10/piece Updated Oct 2, 2026 Gramlin
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $12
$12/piece Updated Oct 2, 2026 Froot
See all carriers Pineapple Express
1.75g $16
$16/piece Updated Oct 3, 2026 Lime Sativa
Infused
See all carriers Pineapple Express
0.6g $31 $21.70 Sale
$21.70/piece Updated Oct 2, 2026 Gelato Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 2.5g $25.95
$5.19/piece Updated Oct 2, 2026 Stiiizy Hybrid
Live Resin Live_resin
See all carriers Pineapple Express
5pc · 0.5g $29
$5.80/piece Updated Oct 2, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
0.5g $30
$30/piece Updated Oct 2, 2026 THREDDY Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 0.5g $42
$8.40/piece Updated Oct 2, 2026 Claybourne Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Pineapple Express
0.5g $16.50 $8.25 Sale
$16.50/g Updated Oct 2, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $15 $10.50 Sale
$10.50/g Updated Oct 2, 2026 Allswell Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $15 $12.75 Sale
$12.75/g Updated Oct 3, 2026 SunSmoke Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $16
$16/g Updated Oct 3, 2026 Allswell Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$16.11
$16.11/g Updated Oct 3, 2026 Micro Greenz
See all carriers Pineapple Express
1g $28 $16.80 Sale
$16.80/g Updated Oct 3, 2026 Crystal Clear Sativa
See all carriers Pineapple Express
disposable $17
$34/g Updated Oct 2, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $34 $17 Sale
$17/g Updated Oct 2, 2026 Micro Bar Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $25 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Oct 3, 2026 Halara Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $35 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Oct 2, 2026 PlugPlay Hybrid
Vape Kits
See all carriers Pineapple Express
$18.45
$18.45/g Updated Oct 3, 2026 Gelato
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $20
$20/g Updated Oct 2, 2026 Papa's Herb Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $20
$20/g Updated Oct 3, 2026 Jetty Extracts Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$25.94 $20.75 Sale
$20.75/g Updated Oct 2, 2026 BLOOM
See all carriers Pineapple Express
1g $30 $21 Sale
$21/g Updated Oct 2, 2026 CAKE she hits different Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $24
$24/g Updated Oct 3, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $25
$25/g Updated Oct 3, 2026 Tiny Fires Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $42 $25.20 Sale
$25.20/g Updated Oct 2, 2026 Kingpen Sativa
See all carriers Pineapple Express
0.5g $36.50 $25.55 Sale
$51.10/g Updated Oct 2, 2026 Vior Extracts Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $45 $27 Sale
$27/g Updated Oct 2, 2026 ROVE Hybrid
Vape Kits
See all carriers Pineapple Express
1g $30
$30/g Updated Oct 3, 2026 BLOOM Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $30
$30/g Updated Oct 2, 2026 Gramlin Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $32.50
$32.50/g Updated Oct 2, 2026 turn Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$34.02
$34.02/g Updated Oct 3, 2026 Kingpen Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $37
$37/g Updated Oct 3, 2026 Jetty Extracts Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$37.67
$37.67/g Updated Oct 3, 2026 ROVE Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $40
$40/g Updated Oct 3, 2026 Heavy Hitters Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $40
$40/g Updated Oct 2, 2026 Cabo Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $40
$40/g Updated Oct 3, 2026 Heavy Hitters Hybrid
See all carriers Pineapple Express
0.5g $42
$84/g Updated Oct 3, 2026 Vior Extracts Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $42.19
$42.19/g Updated Oct 2, 2026 ROVE
Vapes
Edibles See all carriers Pineapple Express
100mg · 10pk $10
$0.10/mg Updated Oct 2, 2026 Froot Sativa