Home / Sonoma County / Lemon Cherry Gelato
Lemon Cherry Gelato Hybrid Lemon Cherry Gelato ranges $3–$85 across 34 dispensaries in Sonoma County, cheapest $3 at The Cake House, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Lemon Cherry Gelato cost in other regions?→ relaxed happy euphoric uplifted Lemon Cherry Gelato is a balanced hybrid bred by Backpack Boyz, crossing Sunset Sherbet, Girl Scout Cookies, and Lemon Pound Cake. The cultivar has become one of the most-recognizable Backpack Boyz releases of the early 2020s and a defining example of the lemon-pedigree wave within the modern Cookies-line dessert tier. Flowers carry a complex aroma: sharp citrus over cherry-candy sweetness with mild OG-line gas undertones. Effects are balanced — body relaxation paired with mood-elevating cerebral lift — and THC tests routinely land in the 25-30% range. Lemon Cherry Gelato is widely-cloned across California legal markets and frequently appears within the premium "exotic" tier on dispensary menus.
Dispensaries 34
in Sonoma County
Products 142
in stock
Price range $3–$85
in Sonoma County
All142 Flower26 Pre-Rolls37 Cartridges72 Concentrates7 Flower See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $13
$3.71/g Updated Sep 18, 2026 West Coast Treez Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $15
$4.29/g Updated Sep 28, 2026 Solful Daily Green Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $20
$5.71/g Updated Sep 17, 2026 Flora Terra - Indica
Buds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$27
$7.71/g Updated Sep 28, 2026 The Heart of Humboldt Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$35
$10/g Updated Sep 17, 2026 OZ Kush x Indica
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$39
$7.80/g Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
Pre-Pack Smalls
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $39
$11.14/g Updated Sep 17, 2026 ICED Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3.5g $50
$14.29/g Updated Sep 28, 2026 Lumpy's Flowers Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$57
$16.29/g Updated Sep 28, 2026 Fig Farms Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Lemon Cherry Gelato
14g $85
$6.07/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy Indica
Buds
Pre-Rolls See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $3
$3/piece Updated Sep 28, 2026 Quiet Kings Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $6 $4.20 Sale
$4.20/piece Updated Sep 28, 2026 PUFF Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $5.25
$5.25/piece Updated Sep 17, 2026 Crumbz Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $11 $5.50 Sale
$5.50/piece Updated Sep 28, 2026 MADE Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $6
$6/piece Updated Sep 28, 2026 Soma Rosa Farms Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$7
$7/piece Updated Sep 28, 2026 Allswell Indica
Flower
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $8
$8/piece Updated Sep 18, 2026 Crumbz Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.5g $14 $8.40 Sale
$8.40/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $10
$10/piece Updated Sep 17, 2026 Quiet Kings Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $12
$12/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
3pc · 5g $16 $12.48 Sale
$4.16/piece Updated Sep 16, 2026 The Pairist Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.3g $18 $12.60 Sale
$12.60/piece Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 0.5g $15
$3/piece Updated Sep 18, 2026 ICED Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 0.5g $20 $15.60 Sale
$3.12/piece Updated Sep 16, 2026 Quiet Kings Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.5g $26 $15.60 Sale
$15.60/piece Updated Sep 16, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
2g $24 $16.80 Sale
$16.80/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
2g $24 $16.80 Sale
$16.80/piece Updated Sep 16, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.5g $18
$18/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$21
$21/piece Updated Sep 27, 2026 Sluggers Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
2.5g $30 $21 Sale
$21/piece Updated Sep 18, 2026 St. Ides Hybrid
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
14pc · 0.5g $27.95
$2/piece Updated Sep 28, 2026 PUFF Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 3.5g $28
$5.60/piece Updated Sep 24, 2026 Humboldt Growers Network
Infused
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5pc · 7g $28
$5.60/piece Updated Sep 17, 2026 Humboldt Growers Network Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $11 $6.60 Sale
$6.60/g Updated Sep 28, 2026 Cizi
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $11 $6.60 Sale
$6.60/g Updated Sep 16, 2026 Cizi
See all carriers Lemon Cherry Gelato
5g $13 $7.80 Sale
$1.56/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $22 $8 Sale
$8/g Updated Sep 18, 2026 Side Hustle Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $15 $11.70 Sale
$11.70/g Updated Sep 16, 2026 dompen
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$12.59
$25.18/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $13.50
$13.50/g Updated Sep 17, 2026 ICED
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $14
$14/g Updated Sep 17, 2026 THREDDY
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$14
$28/g Updated Sep 29, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $15
$15/g Updated Sep 28, 2026 dompen Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$15
$15/g Updated Sep 18, 2026 Zetti
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $20 $15.60 Sale
$15.60/g Updated Sep 16, 2026 Quiet Kings
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $27 $16.20 Sale
$16.20/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $17
$17/g Updated Sep 26, 2026 Natural Cannabis Company Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $26 $18.20 Sale
$18.20/g Updated Sep 16, 2026 Muha Meds
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $26 $18.20 Sale
$18.20/g Updated Sep 28, 2026 Muha Meds Sativa
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $24 $18.72 Sale
$18.72/g Updated Sep 16, 2026 Kushy Punch
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $20
$20/g Updated Sep 17, 2026 EIGHTBIT
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $21
$21/g Updated Sep 28, 2026 Holy Grail
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $42 $21 Sale
$21/g Updated Sep 16, 2026 Dabbar Liquid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $42 $21 Sale
$21/g Updated Sep 28, 2026 Dabwoods Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $36 $21.60 Sale
$21.60/g Updated Sep 16, 2026 Claybourne Co.
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $22
$22/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $22
$22/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1.2g $32 $22.40 Sale
$18.67/g Updated Sep 16, 2026 Sluggers Hit
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $30 $23.40 Sale
$23.40/g Updated Sep 16, 2026 Holy Grail Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $24
$24/g Updated Sep 28, 2026 Kushy Punch
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $24
$24/g Updated Sep 29, 2026 Papa's Herb Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $35 $24.50 Sale
$24.50/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $32 $24.96 Sale
$24.96/g Updated Sep 16, 2026 Alpine
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $25
$25/g Updated Sep 29, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $26
$26/g Updated Sep 18, 2026 Zetti
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $27
$27/g Updated Sep 29, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$28
$28/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $30
$30/g Updated Sep 16, 2026 Sluggers Hit
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $30
$30/g Updated Sep 17, 2026 Fields Family Farmz
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $30.70
$30.70/g Updated Sep 18, 2026 Himalaya
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$31
$31/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
All-In-One
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $32
$32/g Updated Sep 28, 2026 Alpine Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $34
$34/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $39
$39/g Updated Sep 17, 2026 Alpine Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $40
$40/g Updated Sep 18, 2026 Kingpen
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $45
$45/g Updated Sep 26, 2026 Dabwoods Hybrid
See all carriers Lemon Cherry Gelato
$51
$51/g Updated Sep 28, 2026 Dabwoods Hybrid
Ready To Use
Concentrates See all carriers Lemon Cherry Gelato
$6.25
$6.25/g Updated Sep 18, 2026 WVY
Badder
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $14 $7 Sale
$7/g Updated Sep 16, 2026 Top Secret
Shatter
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $16 $11.20 Sale
$11.20/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
Badder
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $11.25
$11.25/g Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit
Sauce
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $20 $15.60 Sale
$15.60/g Updated Sep 16, 2026 WAVVY
Sugar
See all carriers Lemon Cherry Gelato
1g $25 $18.75 Sale
$18.75/g Updated Sep 28, 2026 Mendocino Natural Farms Hybrid
Hash