Home / Sonoma County / Strawberry Cough Strawberry Cough ranges $4–$117 across 35 dispensaries in Sonoma County, cheapest $4 at The Cake House, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Strawberry Cough cost in other regions?→ uplifted happy energetic creative focused Strawberry Cough originated in the early 2000s and was popularized by New York breeder Kyle Kushman. The cultivar's lineage traces through Strawberry Fields and Haze, producing a sativa-leaning hybrid with a distinctive sweet-strawberry aroma layered over earthy berry undertones. The "cough" in the name references an apocryphal claim — disputed but persistent in cannabis lore — that the strain stops users from coughing on the inhale, despite its high THC. Effects are cerebral and sativa: mood-elevating, focus-oriented, energetic, with minimal body component. THC tests commonly land in the 15-20% range. Strawberry Cough remains one of the most-recognizable East-Coast-pedigree sativas on California legal-market shelves.
strawberry sweet berry earthy Dispensaries 35
in Sonoma County
Products 215
in stock
Price range $4–$117
in Sonoma County
All215 Flower19 Pre-Rolls55 Cartridges126 Concentrates9 Edibles6 Flower See all carriers Strawberry Cough
$21
$6/g Updated Sep 28, 2026 LOE Sativa
See all carriers Strawberry Cough
7g $38 $22.80 Sale
$3.26/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Strawberry Cough
7g $35.95 $25.16 Sale
$3.59/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Infused Flower
See all carriers Strawberry Cough
$34
$4.86/g Updated Sep 29, 2026 Stiiizy
Infused
See all carriers Strawberry Cough
$43
$6.14/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
3.5g $50
$14.29/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Humboldt Sativa
Premium
See all carriers Strawberry Cough
$66
$4.71/g Updated Sep 28, 2026 LOE Sativa
See all carriers Strawberry Cough
14g $110 $66 Sale
$4.71/g Updated Sep 16, 2026 Claybourne Co. Indica
Smalls
See all carriers Strawberry Cough
14g $95 $67 Sale
$4.79/g Updated Sep 18, 2026 Oakfruitland (OFL) Indica
Buds
See all carriers Strawberry Cough
$117
$4.18/g Updated Sep 28, 2026 LOE Sativa
Pre-Rolls See all carriers Strawberry Cough
1g $4
$4/piece Updated Sep 28, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1.2g $6 $5 Sale
$5/piece Updated Sep 18, 2026 Smoove Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
0.7g $7 $5.46 Sale
$5.46/piece Updated Sep 16, 2026 hashtag Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $6
$6/piece Updated Sep 28, 2026 Heshies Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
0.7g $7
$7/piece Updated Sep 28, 2026 hashtag Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $12 $7.20 Sale
$7.20/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1.3g $14 $9.80 Sale
$9.80/piece Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $10
$10/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $14.99 $10.49 Sale
$10.49/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $20 $12 Sale
$12/piece Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $15
$15/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth Humboldt Sativa
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 0.5g $30 $15 Sale
$3/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
0.7g $26 $15.60 Sale
$15.60/piece Updated Sep 28, 2026 Gramlin Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
2g $24.95 $17.47 Sale
$17.47/piece Updated Sep 16, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 0.5g $29.99 $17.99 Sale
$3.60/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 5g $26.95 $18.87 Sale
$3.77/piece Updated Sep 16, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
2.5g $32 $19.20 Sale
$19.20/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
4pc · 0.75g $30 $21 Sale
$5.25/piece Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 5g $36 $21.60 Sale
$4.32/piece Updated Sep 16, 2026 BABY JEETER Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 5g $30 $22.50 Sale
$4.50/piece Updated Sep 16, 2026 Pressure Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
$30 $23.40 Sale
$23.40/piece Updated Sep 16, 2026 Koa Cannabis Co. Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 5g $24
$4.80/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1.5g $24
$24/piece Updated Sep 17, 2026 UpNorth Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
10pc $25
$2.50/piece Updated Sep 17, 2026 KOA - Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 0.7g $36 $28.08 Sale
$5.62/piece Updated Sep 16, 2026 hashtag Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 3.5g $33
$6.60/piece Updated Sep 28, 2026 Gramlin Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc $35
$7/piece Updated Sep 26, 2026 hashtag Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $46
$9.20/piece Updated Sep 28, 2026 Claybourne Sativa
Infused
Cartridges See all carriers Strawberry Cough
1g $11 $6.60 Sale
$6.60/g Updated Sep 16, 2026 Cizi
See all carriers Strawberry Cough
$9.99
$9.99/g Updated Sep 28, 2026 BUD'S EVERYDAY Sativa
510 Thread
See all carriers Strawberry Cough
1g $10
$10/g Updated Sep 16, 2026 Chico Verde
See all carriers Strawberry Cough
$14.95 $10.47 Sale
$10.47/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
$10.49
$20.98/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
5g $14.99 $10.49 Sale
$2.10/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
$13
$26/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $22 $13.20 Sale
$13.20/g Updated Sep 16, 2026 Cizi
See all carriers Strawberry Cough
1g $22 $13.20 Sale
$13.20/g Updated Sep 28, 2026 Cizi Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $23 $13.80 Sale
$13.80/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
$14
$28/g Updated Sep 29, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $14
$14/g Updated Sep 17, 2026 THREDDY
See all carriers Strawberry Cough
1g $20 $14 Sale
$14/g Updated Sep 18, 2026 Gramlin
See all carriers Strawberry Cough
1g $24 $14.40 Sale
$14.40/g Updated Sep 28, 2026 Gramlin Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $24.50 $14.70 Sale
$14.70/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
1g $20 $15.60 Sale
$15.60/g Updated Sep 16, 2026 Papa's Herb
See all carriers Strawberry Cough
1.25g $32 $16 Sale
$12.80/g Updated Sep 16, 2026 Vior Extracts
See all carriers Strawberry Cough
$17
$17/g Updated Sep 28, 2026 Allswell Sativa
510 Thread
See all carriers Strawberry Cough
1g $17
$17/g Updated Sep 17, 2026 SunSmoke
See all carriers Strawberry Cough
1g $23 $17.94 Sale
$17.94/g Updated Sep 16, 2026 Buddies Brand
See all carriers Strawberry Cough
1g $23 $17.94 Sale
$17.94/g Updated Sep 16, 2026 Geek THCx
See all carriers Strawberry Cough
1g $18
$18/g Updated Sep 28, 2026 Raw Garden Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $25.99 $18.19 Sale
$18.19/g Updated Sep 18, 2026 Papa's Herb
See all carriers Strawberry Cough
1g $20
$20/g Updated Sep 28, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS Hybrid
See all carriers Strawberry Cough
1g $20
$20/g Updated Sep 28, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
See all carriers Strawberry Cough
1g $20
$20/g Updated Sep 28, 2026 Papa's Herb Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$20.29
$20.29/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $30 $21 Sale
$21/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $36 $21.60 Sale
$21.60/g Updated Sep 16, 2026 Claybourne Co.
See all carriers Strawberry Cough
1g $28 $21.84 Sale
$21.84/g Updated Sep 16, 2026 Dime Industries
See all carriers Strawberry Cough
$23
$23/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Stiiizy Pods
See all carriers Strawberry Cough
1g $23
$23/g Updated Sep 29, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $23
$23/g Updated Sep 28, 2026 Geek THCx Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $23
$23/g Updated Sep 28, 2026 Buddies Brand
See all carriers Strawberry Cough
1g $30 $23.40 Sale
$23.40/g Updated Sep 16, 2026 Alpine
See all carriers Strawberry Cough
1g $24
$24/g Updated Sep 28, 2026 Gramlin
See all carriers Strawberry Cough
1g $24
$24/g Updated Sep 28, 2026 Papa's Herb Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $24
$24/g Updated Sep 28, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$24.49
$24.49/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1g $32 $24.96 Sale
$24.96/g Updated Sep 16, 2026 Alpine
See all carriers Strawberry Cough
1g $39 $27.30 Sale
$27.30/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$28
$28/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1g $28
$28/g Updated Sep 28, 2026 Geek THCx Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $28
$28/g Updated Sep 28, 2026 DIME
See all carriers Strawberry Cough
1.25g $30
$24/g Updated Sep 16, 2026 Sauce
See all carriers Strawberry Cough
$30
$24/g Updated Sep 28, 2026 Vior Hybrid
See all carriers Strawberry Cough
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Alpine
See all carriers Strawberry Cough
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Co. Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$30
$24/g Updated Sep 28, 2026 Sauce Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $30.70
$30.70/g Updated Sep 18, 2026 Ursa Extracts
See all carriers Strawberry Cough
1g $32
$32/g Updated Sep 16, 2026 Buddies Brand
See all carriers Strawberry Cough
1g $39
$39/g Updated Sep 17, 2026 Alpine Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$40
$32/g Updated Sep 28, 2026 Vior Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
$40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1g $46
$46/g Updated Sep 17, 2026 Buddies Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$51
$51/g Updated Sep 28, 2026 ROVE Sativa
All-In-One
Concentrates See all carriers Strawberry Cough
1g $16 $11.20 Sale
$11.20/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
Badder
See all carriers Strawberry Cough
1g $20
$20/g Updated Sep 17, 2026 Smoove
Badder
See all carriers Strawberry Cough
$21
$21/g Updated Sep 28, 2026 Quiet Kings Sativa
Badder
See all carriers Strawberry Cough
1.2g $21.99
$18.33/g Updated Sep 17, 2026 ALMORA
Badder
Edibles See all carriers Strawberry Cough
20mg · 5pk $16 $11.20 Sale
$0.56/mg Updated Sep 16, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Strawberry Cough
1000mg · 20pk $40
$0.04/mg Updated Sep 28, 2026 Emerald Bay Extracts Sativa