Home / Sonoma County / Pineapple Express Pineapple Express ranges $4.68–$55 across 37 dispensaries in Sonoma County, cheapest $4.68 at Sgi Santa Rosa LLC, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Pineapple Express cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative relaxed Pineapple Express achieved mainstream cultural prominence following the 2008 Seth Rogen / James Franco film of the same name. While the strain existed in various forms prior, the film catalyzed widespread commercial production by breeders responding to consumer demand. Modern Pineapple Express is typically a cross of Trainwreck and Hawaiian, producing a sativa-dominant hybrid with pronounced tropical-fruit aromatics.
pineapple tropical sweet pine Dispensaries 37
in Sonoma County
Products 277
in stock
Price range $5–$63
in Sonoma County
All277 Flower21 Pre-Rolls59 Cartridges176 Concentrates3 Edibles18 Flower See all carriers Pineapple Express
7g $38 $22.80 Sale
$3.26/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Pineapple Express
3.5g $37.50 $25 Sale
$7.14/g Updated Sep 17, 2026 ICED Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Pineapple Express
7g $35.95 $25.16 Sale
$3.59/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused Flower
See all carriers Pineapple Express
3.5g $45 $27 Sale
$7.71/g Updated Sep 17, 2026 UpNorth Indica
Buds Pre-Pack
See all carriers Pineapple Express
$34
$4.86/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
7g $35
$5/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused Indoor
See all carriers Pineapple Express
3.5g $40
$11.43/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Co. Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$40
$11.43/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Co. Sativa
See all carriers Pineapple Express
$43
$6.14/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
Pre-Pack
Pre-Rolls See all carriers Pineapple Express
6g $6 $4.68 Sale
$4.68/piece Updated Sep 16, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $9 $5.40 Sale
$5.40/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
0.7g $7 $5.46 Sale
$5.46/piece Updated Sep 16, 2026 hashtag Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1.2g $6
$6/piece Updated Sep 28, 2026 Ol' Skool
Infused
See all carriers Pineapple Express
1.2g $6
$6/piece Updated Sep 16, 2026 OL SKOOL Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
0.6g $6
$6/piece Updated Sep 28, 2026 Lime Sativa
Infused
See all carriers Pineapple Express
0.7g $7
$7/piece Updated Sep 28, 2026 hashtag
Infused
See all carriers Pineapple Express
$7
$7/piece Updated Sep 18, 2026 Quickies Prerolls Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1.75g $12 $7.20 Sale
$7.20/piece Updated Sep 17, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $12 $7.20 Sale
$7.20/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $14 $8.40 Sale
$8.40/piece Updated Sep 28, 2026 Gramlin
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 1g $14 $8.40 Sale
$1.68/piece Updated Sep 16, 2026 Gramlin Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $12.95 $9.06 Sale
$9.06/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $12 $9.36 Sale
$9.36/piece Updated Sep 16, 2026 Froot Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
$10.50
$10.50/piece Updated Sep 28, 2026 ICED Hybrid
Infused Prerolls
See all carriers Pineapple Express
1g $12
$12/piece Updated Sep 28, 2026 Froot
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 6g $20 $12 Sale
$2.40/piece Updated Sep 17, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $17.99 $12.59 Sale
$12.59/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1.25g $13
$13/piece Updated Sep 17, 2026 ICED Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1.5g $14
$14/piece Updated Sep 28, 2026 ICED Sativa
Infused
See all carriers Pineapple Express
1.5g $14
$14/piece Updated Sep 16, 2026 ICED - Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $24 $14.40 Sale
$2.88/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
2g $15
$15/piece Updated Sep 18, 2026 Black Mamba Cannabis Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1.5g $22 $15.40 Sale
$15.40/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
2g $24.95 $17.47 Sale
$17.47/piece Updated Sep 16, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
$18
$18/piece Updated Sep 28, 2026 hashtag Sativa
Infused
See all carriers Pineapple Express
$20
$20/piece Updated Sep 28, 2026 Lime Sativa
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 0.5g $28 $21.84 Sale
$4.37/piece Updated Sep 16, 2026 Blue Dream Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 0.7g $30 $23.40 Sale
$4.68/piece Updated Sep 16, 2026 hashtag Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc $25
$5/piece Updated Sep 26, 2026 Gramlin Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $26
$5.20/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 2.5g $31
$6.20/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 2.5g $46
$9.20/piece Updated Sep 28, 2026 Claybourne Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Pineapple Express
5g $13.95 $9.77 Sale
$1.95/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
$9.99
$9.99/g Updated Sep 28, 2026 BUD'S EVERYDAY Hybrid
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
1g $18 $10 Sale
$10/g Updated Sep 16, 2026 Tutti Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$14.95 $10.47 Sale
$10.47/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
1g $11.51
$11.51/g Updated Sep 18, 2026 Chico Verde
See all carriers Pineapple Express
$13
$26/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $18 $13 Sale
$13/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
1g $28 $14 Sale
$14/g Updated Sep 16, 2026 Halara
See all carriers Pineapple Express
$18 $14.04 Sale
$7.02/g Updated Sep 16, 2026 Happy Place
See all carriers Pineapple Express
1g $24 $14.40 Sale
$14.40/g Updated Sep 16, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
1g $24 $14.40 Sale
$14.40/g Updated Sep 28, 2026 Gramlin Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $24.50 $14.70 Sale
$14.70/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
1g $15
$15/g Updated Sep 28, 2026 Buddies Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $15
$15/g Updated Sep 17, 2026 Smoakland
See all carriers Pineapple Express
1g $25 $15 Sale
$15/g Updated Sep 17, 2026 Micro Bar
See all carriers Pineapple Express
1g $15.35
$15.35/g Updated Sep 18, 2026 Allswell
See all carriers Pineapple Express
1g $20 $15.60 Sale
$15.60/g Updated Sep 16, 2026 Papa's Herb
See all carriers Pineapple Express
1.25g $32 $16 Sale
$12.80/g Updated Sep 16, 2026 Vior Extracts
See all carriers Pineapple Express
1g $24 $16.80 Sale
$16.80/g Updated Sep 28, 2026 Muha Meds Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $17
$17/g Updated Sep 17, 2026 SunSmoke
See all carriers Pineapple Express
$17
$17/g Updated Sep 18, 2026 turn Sativa
See all carriers Pineapple Express
$24.99 $17.49 Sale
$17.49/g Updated Sep 17, 2026 turn Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $25 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Pineapple Express
1g $23 $17.94 Sale
$17.94/g Updated Sep 16, 2026 Buddies
See all carriers Pineapple Express
1g $18
$18/g Updated Sep 28, 2026 Raw Garden Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $30 $18 Sale
$18/g Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co.
See all carriers Pineapple Express
1g $30 $18 Sale
$18/g Updated Sep 17, 2026 PlugPlay
See all carriers Pineapple Express
1g $25.99 $18.19 Sale
$18.19/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Pineapple Express
1g $23.99 $19.19 Sale
$19.19/g Updated Sep 17, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Pineapple Express
1g $20
$20/g Updated Sep 16, 2026 PAX
See all carriers Pineapple Express
1g $20
$20/g Updated Sep 17, 2026 Sauce
See all carriers Pineapple Express
1000mg $20.25
$20.25/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Pineapple Express
1g $26 $20.28 Sale
$20.28/g Updated Sep 16, 2026 Ol' Skool
See all carriers Pineapple Express
$20.29
$20.29/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1.25g $34 $20.40 Sale
$16.32/g Updated Sep 16, 2026 Stealthy
See all carriers Pineapple Express
1g $29.99 $20.99 Sale
$20.99/g Updated Sep 17, 2026 CAKE she hits different
See all carriers Pineapple Express
1g $21
$21/g Updated Sep 28, 2026 Papa's Herb Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $35 $21 Sale
$21/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Pineapple Express
1g $28 $21.84 Sale
$21.84/g Updated Sep 16, 2026 ABX
See all carriers Pineapple Express
1g $22
$22/g Updated Sep 28, 2026 Sauce
See all carriers Pineapple Express
$22
$22/g Updated Sep 28, 2026 Cabo Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1000mg $32 $22.40 Sale
$22.40/g Updated Sep 16, 2026 BLOOM
See all carriers Pineapple Express
1g $32 $22.40 Sale
$22.40/g Updated Sep 28, 2026 BLOOM Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$23
$23/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $23
$23/g Updated Sep 29, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $23
$23/g Updated Sep 28, 2026 Buddies Brand
See all carriers Pineapple Express
1g $30 $23.40 Sale
$23.40/g Updated Sep 16, 2026 Alpine
See all carriers Pineapple Express
1g $24
$24/g Updated Sep 28, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
1g $24
$24/g Updated Sep 28, 2026 Papa's Herb Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $24
$24/g Updated Sep 26, 2026 Muha Meds Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $24
$24/g Updated Sep 28, 2026 Gelato Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$24.50
$24.50/g Updated Sep 28, 2026 Kingpen Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $35 $24.50 Sale
$24.50/g Updated Sep 28, 2026 Geek THCx
See all carriers Pineapple Express
1g $32 $24.96 Sale
$24.96/g Updated Sep 16, 2026 Alpine
See all carriers Pineapple Express
$25.99
$25.99/g Updated Sep 28, 2026 Sauce Sativa
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $26
$26/g Updated Sep 28, 2026 Ol' Skool
See all carriers Pineapple Express
1g $27
$27/g Updated Sep 28, 2026 Halara Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $28
$28/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Pineapple Express
0.5g $28
$56/g Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Pineapple Express
1g $40 $28 Sale
$28/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$29.99
$29.99/g Updated Sep 28, 2026 Cake Sativa
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Co. Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Alpine
See all carriers Pineapple Express
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Micro Bar Sativa
See all carriers Pineapple Express
$30
$24/g Updated Sep 28, 2026 Stealthy Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 BLOOM Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $40 $31.20 Sale
$31.20/g Updated Sep 16, 2026 ROVE
See all carriers Pineapple Express
1g $32
$32/g Updated Sep 28, 2026 PlugPlay Hybrid
Vape Kits
See all carriers Pineapple Express
$34
$34/g Updated Sep 28, 2026 Muha Meds
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
$35
$35/g Updated Sep 28, 2026 Halara Hybrid
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
1g $35
$35/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $35
$35/g Updated Sep 18, 2026 Litto
See all carriers Pineapple Express
1g $50 $35 Sale
$35/g Updated Sep 28, 2026 PAX Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $36
$36/g Updated Sep 28, 2026 Kingpen Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $36
$36/g Updated Sep 28, 2026 PlugPlay Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $50 $39 Sale
$39/g Updated Sep 16, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Pineapple Express
1g $51 $39.78 Sale
$39.78/g Updated Sep 16, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Pineapple Express
$40
$32/g Updated Sep 28, 2026 Vior Sativa
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
$40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
2g $45
$22.50/g Updated Sep 17, 2026 Mad Labs
See all carriers Pineapple Express
$46
$46/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $50
$50/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$51
$51/g Updated Sep 28, 2026 ROVE Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $51
$51/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$52
$52/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $55
$55/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Hybrid
Concentrates See all carriers Pineapple Express
1g $16
$16/g Updated Sep 17, 2026 hashtag
Temple Ball
Edibles See all carriers Pineapple Express
9.65mg · 10pk $8 $6 Sale
$0.62/mg Updated Sep 18, 2026 Froot
See all carriers Pineapple Express
50mg · 2pk $6.90
$0.14/mg Updated Sep 18, 2026 Drops
See all carriers Pineapple Express
100mg $10
$0.10/mg Updated Sep 28, 2026 Kwik Ease Hybrid
See all carriers Pineapple Express
100mg $12
$0.12/mg Updated Sep 24, 2026 Froot Sativa
See all carriers Pineapple Express
100mg · 10pk $12
$0.12/mg Updated Sep 28, 2026 Froot