Home / Alameda County / Green Crack Green Crack ranges $2.25–$78 across 22 dispensaries in Alameda County, cheapest $2.25 at Abyz, LLC, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Green Crack cost in other regions?→ energetic focused uplifted happy creative Green Crack is a strong sativa whose lineage traces through Skunk #1 — the cultivar was reportedly renamed from "Green Cush" by Snoop Dogg, and the name stuck despite controversy over the drug-reference framing. Effects are notably cerebral: sharp focus, energy, and mood elevation, with minimal body component, making Green Crack one of the canonical daytime sativas in legal markets. The aroma layers tropical citrus and mango over Skunk-line sweet earthiness. THC tests commonly land in the 17-22% range. Green Crack remains a steady fixture on California dispensary shelves and is one of the most-recognizable sativas in the Skunk pedigree family.
Dispensaries 22
in Alameda County
Products 69
in stock
Price range $2–$78
in Alameda County
All69 Flower3 Pre-Rolls13 Cartridges38 Concentrates8 Edibles7 Flower See all carriers Green Crack
3.5g $20
$5.71/g Updated Sep 28, 2026 Duffy$ Sativa
See all carriers Green Crack
$49.98 $34.99 Sale
$10/g Updated Sep 17, 2026 Heirbloom Legacy Flower Indica
Buds
See all carriers Green Crack
3.5g $62 $37.20 Sale
$10.63/g Updated Sep 28, 2026 Heirbloom Sativa
Pre Pack
Pre-Rolls See all carriers Green Crack
$2.25
$2.25/piece Updated Sep 28, 2026 Quiet Kings Hybrid
Flower
See all carriers Green Crack
1g $5
$5/piece Updated Sep 28, 2026 Eighth Brothers Sativa
Preroll
See all carriers Green Crack
0.75g $14 $8.40 Sale
$8.40/piece Updated Sep 28, 2026 Heirbloom Sativa
See all carriers Green Crack
1g $15
$15/piece Updated Sep 28, 2026 Raw Garden Sativa
Infused
See all carriers Green Crack
1g $15
$15/piece Updated Sep 17, 2026 Raw Garden Hybrid
Infused
See all carriers Green Crack
$17
$17/piece Updated Sep 28, 2026 Raw Garden Sativa
Infused
See all carriers Green Crack
5pc · 0.5g $22.75
$4.55/piece Updated Sep 17, 2026 DIME BAG Hybrid
Infused
See all carriers Green Crack
5pc · 0.5g $32
$6.40/piece Updated Sep 17, 2026 Raw Garden Hybrid
Infused
See all carriers Green Crack
$40
$40/piece Updated Sep 17, 2026 Raw Garden Hybrid
Infused
See all carriers Green Crack
5pc · 2.85g $45
$9/piece Updated Sep 28, 2026 Raw Garden Sativa
Infused
Cartridges See all carriers Green Crack
1g $12
$12/g Updated Sep 28, 2026 Hush Sativa
See all carriers Green Crack
5g $15
$3/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Green Crack
0.5g $15
$30/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Green Crack
1g $17
$17/g Updated Sep 17, 2026 Chico Verde
See all carriers Green Crack
$19
$38/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Green Crack
1000mg $22
$22/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Green Crack
1g $22
$22/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Green Crack
$22
$22/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-One
See all carriers Green Crack
1g $22
$22/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Green Crack
$32 $22.40 Sale
$22.40/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Green Crack
1g $34 $23.80 Sale
$23.80/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Green Crack
1g $24
$24/g Updated Sep 28, 2026 Daze Off Sativa
See all carriers Green Crack
1000mg $26
$26/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Green Crack
$26
$26/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Green Crack
$28
$28/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-One
See all carriers Green Crack
1g $29
$29/g Updated Sep 17, 2026 Raw Garden
See all carriers Green Crack
1g $29
$29/g Updated Sep 28, 2026 Raw Garden Sativa
See all carriers Green Crack
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Timeless Sativa
See all carriers Green Crack
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-One
See all carriers Green Crack
1g $39 $31.20 Sale
$31.20/g Updated Sep 28, 2026 BLOOM Sativa
See all carriers Green Crack
$36
$36/g Updated Sep 28, 2026 BLOOM Sativa
510 Thread
See all carriers Green Crack
1g $60.05 $42.04 Sale
$42.04/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Green Crack
$49
$49/g Updated Sep 28, 2026 turn Sativa
All-In-One
See all carriers Green Crack
$78
$78/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
510 Thread
Concentrates See all carriers Green Crack
$14.50
$14.50/g Updated Sep 28, 2026 NUG Sativa
Live Resin Badder
See all carriers Green Crack
1g $20 $16 Sale
$16/g Updated Sep 28, 2026 Heirbloom Sativa
Live Resins Live_resin
See all carriers Green Crack
$18
$18/g Updated Sep 17, 2026 Raw Garden
Sauce
See all carriers Green Crack
1g $18
$18/g Updated Sep 28, 2026 Raw Garden Sativa
Live Resins Live_resin Live Resin Sauce
See all carriers Green Crack
$25 $18.75 Sale
$18.75/g Updated Sep 17, 2026 Raw Garden
Sauce
See all carriers Green Crack
1g $20
$20/g Updated Sep 17, 2026 Top Secret Sativa
Diamonds
Edibles See all carriers Green Crack
100mg · 5pk $21 $14.91 Sale
$0.15/mg Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Green Crack
150mg · 1pk $25 $17.50 Sale
$0.12/mg Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters Lights
See all carriers Green Crack
10mg · 10pk $20.05
$2.01/mg Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Green Crack
100mg · 5pk $25
$0.25/mg Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Green Crack /
100mg $27
$0.27/mg Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa