Home / Alameda County / Ice Cream Cake Ice Cream Cake ranges $3.75–$41 across 20 dispensaries in Alameda County, cheapest $3.75 at Bthhm Berkeley, LLC, as of Sep 26, 2026.
Updated Sep 26, 2026
How much does Ice Cream Cake cost in other regions?→ relaxed sleepy euphoric happy Ice Cream Cake is an indica-leaning hybrid bred by Seed Junky Genetics, crossing Wedding Cake with Gelato 33. Released around 2018, the cultivar represents one of the cleaner expressions of the modern Cookies-line dessert pedigree — a creamy vanilla aroma backed by mild diesel undertones, with effects that skew heavily toward body sedation. THC tests routinely land in the 25-30% range, placing Ice Cream Cake firmly within the premium "exotic" tier on dispensary menus. The cultivar is one of the most-cloned high-THC indicas in California legal markets and a foundational parent for many subsequent dessert-pedigree hybrids that emerged in the late 2010s.
Dispensaries 20
in Alameda County
Products 41
in stock
Price range $4–$75
in Alameda County
All41 Flower8 Pre-Rolls9 Cartridges4 Concentrates6 Edibles14 Flower See all carriers Ice Cream Cake
$10
$2.86/g Updated Sep 26, 2026 LMFAO Indica
Pre-Pack
See all carriers Ice Cream Cake
3.5g $23 $13.80 Sale
$3.94/g Updated Sep 27, 2026 Glass House Farms Indica
See all carriers Ice Cream Cake
3.5g $15
$4.29/g Updated Sep 27, 2026 Mr. Zips Indica
See all carriers Ice Cream Cake
$21
$6/g Updated Sep 26, 2026 Glass House Farms Indica
See all carriers Ice Cream Cake
$25
$1.79/g Updated Sep 26, 2026 LMFAO Indica
Pre-Pack
See all carriers Ice Cream Cake
$40
$5.71/g Updated Sep 26, 2026 Glass House Farms Indica
Pre-Pack
Pre-Rolls See all carriers Ice Cream Cake
1g $7 $4.20 Sale
$4.20/piece Updated Sep 27, 2026 Glass House Farms Indica
See all carriers Ice Cream Cake
1g $9 $5.40 Sale
$5.40/piece Updated Sep 27, 2026 Redwood Roots Indica
See all carriers Ice Cream Cake
1g $8
$8/piece Updated Sep 26, 2026 Wave Rider Indica
Preroll
See all carriers Ice Cream Cake
$11
$11/piece Updated Sep 26, 2026 Himalaya Indica
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
2pc · 5g $14
$7/piece Updated Sep 17, 2026 SELFiES Hybrid
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
1g $16
$16/piece Updated Sep 17, 2026 ROVE Hybrid
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
5pc · 5g $25
$5/piece Updated Sep 17, 2026 PUFF Hybrid
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
12pc · 0.25g $40
$3.33/piece Updated Sep 26, 2026 SELFiES Indica
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
6pc · 3.6g $41
$6.83/piece Updated Sep 26, 2026 ROVE Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Ice Cream Cake
1g $20 $15 Sale
$15/g Updated Sep 26, 2026 Connected Cannabis Co Indica
See all carriers Ice Cream Cake
1g $20
$20/g Updated Sep 17, 2026 Connected Cannabis Co
See all carriers Ice Cream Cake
$27
$27/g Updated Sep 26, 2026 Connected Indica
510 Thread
Concentrates See all carriers Ice Cream Cake
1g $10
$10/g Updated Sep 17, 2026 MELTED ROOTS -
Badder
See all carriers Ice Cream Cake
$26
$21.67/g Updated Sep 26, 2026 ALMORA Indica
Sauce
See all carriers Ice Cream Cake
1.2g $28
$23.33/g Updated Sep 26, 2026 Almora Farm Indica
Live-Resin Live_resin
See all carriers Ice Cream Cake
1.2g $28
$23.33/g Updated Sep 17, 2026 ALMORA
Sauce
See all carriers Ice Cream Cake
1g $30
$30/g Updated Sep 26, 2026 Emerald Bay Extracts Indica
Rick Simpson Oil (rso)
Edibles See all carriers Ice Cream Cake
10mg · 1pk $5 $3.75 Sale
$0.38/mg Updated Sep 26, 2026 Lost Farm Indica
See all carriers Ice Cream Cake
10mg · 10pk $20.05 $14.04 Sale
$1.40/mg Updated Sep 17, 2026 Lost Farm
See all carriers Ice Cream Cake
10mg · 10pk $20 $15 Sale
$1.50/mg Updated Sep 26, 2026 Lost Farm Indica
See all carriers Ice Cream Cake
25mg · 4pk $22 $18.70 Sale
$0.75/mg Updated Sep 16, 2026 KANHA
See all carriers Ice Cream Cake
1000mg · 40pk $53 $31.80 Sale
$0.03/mg Updated Sep 27, 2026 Emerald Bay Extracts Indica