Home / San Francisco / Ice Cream Cake Ice Cream Cake ranges $3.75–$65 across 30 dispensaries in San Francisco, cheapest $3.75 at Deep Thought, LLC, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Ice Cream Cake cost in other regions?→ relaxed sleepy euphoric happy Ice Cream Cake is an indica-leaning hybrid bred by Seed Junky Genetics, crossing Wedding Cake with Gelato 33. Released around 2018, the cultivar represents one of the cleaner expressions of the modern Cookies-line dessert pedigree — a creamy vanilla aroma backed by mild diesel undertones, with effects that skew heavily toward body sedation. THC tests routinely land in the 25-30% range, placing Ice Cream Cake firmly within the premium "exotic" tier on dispensary menus. The cultivar is one of the most-cloned high-THC indicas in California legal markets and a foundational parent for many subsequent dessert-pedigree hybrids that emerged in the late 2010s.
Dispensaries 30
in San Francisco
Products 55
in stock
Price range $4–$65
in San Francisco
All55 Flower7 Pre-Rolls11 Cartridges5 Concentrates6 Edibles26 Flower See all carriers Ice Cream Cake
$10 $7.50 Sale
$2.12/g Updated Sep 17, 2026 Eighth Brother Indica
Smalls
See all carriers Ice Cream Cake
$8
$2.29/g Updated Sep 28, 2026 Eighth Brother
See all carriers Ice Cream Cake
3.5g $9
$2.57/g Updated Sep 28, 2026 Eighth Brother Indica
Flower/Infused Flower (3.5 Grams)
See all carriers Ice Cream Cake
$15 $11.25 Sale
$3.21/g Updated Sep 28, 2026 MARIGOLD Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Ice Cream Cake
3.5g $19.50
$5.57/g Updated Sep 18, 2026 Evidence Indica
Buds
See all carriers Ice Cream Cake
$35.95 $21.57 Sale
$3.08/g Updated Sep 28, 2026 Glass House Farms Indica
Pre-Pack
Pre-Rolls See all carriers Ice Cream Cake
1g $9.99
$9.99/piece Updated Sep 18, 2026 Tutti Hybrid
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
1g $10
$10/piece Updated Sep 28, 2026 Tutti Indica
Prerolls
See all carriers Ice Cream Cake
1g $10
$10/piece Updated Sep 17, 2026 Himalaya Hybrid
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
1g $10
$10/piece Updated Sep 28, 2026 Tutti Indica
See all carriers Ice Cream Cake
7pc · 3.5g $25 $18.75 Sale
$2.68/piece Updated Sep 28, 2026 MARIGOLD Hybrid
Flower
See all carriers Ice Cream Cake
5pc · 5g $27.49
$5.50/piece Updated Sep 17, 2026 PUFF Hybrid
Infused
See all carriers Ice Cream Cake
14pc · 113.398g $29.99
$2.14/piece Updated Sep 28, 2026 Mr. Zips Indica
See all carriers Ice Cream Cake
12pc · 25g $40
$3.33/piece Updated Sep 28, 2026 SELFiES Indica
Infused Preroll Pack
Concentrates See all carriers Ice Cream Cake
1g $10
$10/g Updated Sep 17, 2026 MELTED ROOTS -
Badder
See all carriers Ice Cream Cake
$22 $16.50 Sale
$13.75/g Updated Sep 28, 2026 Nasha
Hash
See all carriers Ice Cream Cake
1g $18.41
$18.41/g Updated Sep 28, 2026 Tutti Indica
Concentrates
See all carriers Ice Cream Cake
1g $25
$25/g Updated Sep 28, 2026 Nasha Indica
Hash
See all carriers Ice Cream Cake
1g $35
$35/g Updated Sep 28, 2026 Emerald Bay Extracts Indica
Rick Simpson Oil (rso)
Edibles See all carriers Ice Cream Cake
10mg · 1pk $5 $3.75 Sale
$0.38/mg Updated Sep 28, 2026 Lost Farm Indica
See all carriers Ice Cream Cake
10mg · 10pk $20 $15 Sale
$1.50/mg Updated Sep 28, 2026 Lost Farm Indica
See all carriers Ice Cream Cake
10mg · 10pk $20.81 $15.61 Sale
$1.56/mg Updated Sep 17, 2026 Lost Farm
Also at 10 other stores Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $20 Visit shop: Ice Cream Cake at Sgi Brannan LLC ↗ United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $20 See this shop: Ice Cream Cake at United 415, Inc. → Positive Vibe· Sep 16, 2026 $20 Visit shop: Ice Cream Cake at Positive Vibe ↗ Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $20 Visit shop: Ice Cream Cake at Bcok, Inc. ↗ Skyline Yarok, LLC - Daly City· Sep 17, 2026 $20 See this shop: Ice Cream Cake at Skyline Yarok, LLC - Daly City → Kmbm, Inc.· Sep 17, 2026 $20 See this shop: Ice Cream Cake at Kmbm, Inc. → Mstma Inc.· Sep 17, 2026 $22 Visit shop: Ice Cream Cake at Mstma Inc. ↗ Cole Ashbury Group LLC· Sep 17, 2026 $22 Visit shop: Ice Cream Cake at Cole Ashbury Group LLC ↗ Farmhouse Artisan Market· Sep 17, 2026 $22.99 See this shop: Ice Cream Cake at Farmhouse Artisan Market → Sba Wellness LLC [Equity Retailer]· Sep 17, 2026 $23.93 Visit shop: Ice Cream Cake at Sba Wellness LLC [Equity Retailer] ↗ See all carriers Ice Cream Cake
25mg · 4pk $25 $17.50 Sale
$0.70/mg Updated Sep 17, 2026 KANHA
Also at 6 other stores Farmhouse Artisan Market· Sep 17, 2026 $17.99 See this shop: Ice Cream Cake at Farmhouse Artisan Market → Catalyst Cannabis Dispensary Daly City· Sep 18, 2026 $20.30 See this shop: Ice Cream Cake at Catalyst Cannabis Dispensary Daly City → United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $21 See this shop: Ice Cream Cake at United 415, Inc. → Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $21 Visit shop: Ice Cream Cake at Sgi Brannan LLC ↗ Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $21 Visit shop: Ice Cream Cake at Bcok, Inc. ↗ Sba Wellness LLC [Equity Retailer]· Sep 17, 2026 $23.93 Visit shop: Ice Cream Cake at Sba Wellness LLC [Equity Retailer] ↗ See all carriers Ice Cream Cake
10mg · 10pk $20
$2/mg Updated Sep 28, 2026 Lost Farm Hybrid
See all carriers Ice Cream Cake
25mg · 40pk $65
$2.60/mg Updated Sep 28, 2026 Emerald Bay Extracts