Home / Alameda County / Pineapple Express Pineapple Express ranges $5–$69 across 27 dispensaries in Alameda County, cheapest $5 at FLOR, as of Sep 29, 2026.
Updated Sep 29, 2026
How much does Pineapple Express cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative relaxed Pineapple Express achieved mainstream cultural prominence following the 2008 Seth Rogen / James Franco film of the same name. While the strain existed in various forms prior, the film catalyzed widespread commercial production by breeders responding to consumer demand. Modern Pineapple Express is typically a cross of Trainwreck and Hawaiian, producing a sativa-dominant hybrid with pronounced tropical-fruit aromatics.
pineapple tropical sweet pine Dispensaries 27
in Alameda County
Products 171
in stock
Price range $5–$69
in Alameda County
All171 Flower10 Pre-Rolls42 Cartridges102 Edibles17 Flower See all carriers Pineapple Express
3.5g $24
$6.86/g Updated Sep 28, 2026 ICED Sativa
Infused Flower
See all carriers Pineapple Express
$25
$7.14/g Updated Sep 28, 2026 DUFFY'S BY FIG FARMS Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Pineapple Express
3.5g $54 $32.40 Sale
$9.26/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Humboldt Hybrid
Premium
See all carriers Pineapple Express
7g $37
$5.29/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Pineapple Express
$38
$5.43/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
3.5g $50
$14.29/g Updated Sep 17, 2026 UpNorth Indica
Buds
See all carriers Pineapple Express
7g $50
$7.14/g Updated Sep 28, 2026 KINGROLL Sativa
Pre-Rolls See all carriers Pineapple Express
1g $7 $5 Sale
$5/piece Updated Sep 17, 2026 Explicit Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
6g $8 $5.60 Sale
$5.60/piece Updated Sep 17, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1.2g $14 $8.40 Sale
$8.40/piece Updated Sep 28, 2026 Gelato Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $9
$9/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1.75g $15 $10.50 Sale
$10.50/piece Updated Sep 17, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $11
$11/piece Updated Sep 17, 2026 Pineapple Express x Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1.25g $14 $11.06 Sale
$11.06/piece Updated Sep 17, 2026 ICED Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1g $15 $12 Sale
$12/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
$15
$15/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
$16
$16/piece Updated Sep 28, 2026 Lime Sativa
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 0.6g $30 $21 Sale
$4.20/piece Updated Sep 17, 2026 Lime Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
2g $28 $21 Sale
$21/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1.5g $31 $21.70 Sale
$21.70/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $24
$4.80/piece Updated Sep 17, 2026 Explicit Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $30 $24.90 Sale
$4.98/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $29 $24.94 Sale
$4.99/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express &
5pc · 3g $27
$5.40/piece Updated Sep 28, 2026 Lime Sativa
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 2.5g $29
$5.80/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 3.5g $31
$6.20/piece Updated Sep 28, 2026 Gramlin Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
2.5g $48 $33.60 Sale
$33.60/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 3g $34
$6.80/piece Updated Sep 28, 2026 Lime
See all carriers Pineapple Express
5pc · 3.5g $37
$7.40/piece Updated Sep 28, 2026 hashtag
See all carriers Pineapple Express
5pc · 2.5g $42
$8.40/piece Updated Sep 28, 2026 Claybourne Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Pineapple Express
1g $20 $9 Sale
$9/g Updated Sep 28, 2026 Allswell Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $10
$10/g Updated Sep 17, 2026 Micro Greenz
See all carriers Pineapple Express
1g $10
$10/g Updated Sep 28, 2026 Micro Greenz Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $12
$12/g Updated Sep 17, 2026 THREDDY
See all carriers Pineapple Express
$14
$28/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $14
$14/g Updated Sep 16, 2026 SunSmoke
See all carriers Pineapple Express
5g $14
$2.80/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
$14
$14/g Updated Sep 28, 2026 SunSmoke Sativa
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
1g $20 $14 Sale
$14/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
1g $15
$15/g Updated Sep 17, 2026 Side Hustle Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $16
$16/g Updated Sep 17, 2026 Allswell
See all carriers Pineapple Express
$16
$16/g Updated Sep 28, 2026 Allswell Hybrid
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
1g $37 $16.65 Sale
$16.65/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $24.05 $16.84 Sale
$16.84/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
$17
$17/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
$17.50
$17.50/g Updated Sep 29, 2026 Gramlin Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $25 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin
See all carriers Pineapple Express
1g $35 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Sep 28, 2026 turn Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$25.05 $17.54 Sale
$17.54/g Updated Sep 17, 2026 turn Sativa
See all carriers Pineapple Express
1000mg $25.05 $17.54 Sale
$17.54/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Pineapple Express
$18
$18/g Updated Sep 28, 2026 Eden extracts
See all carriers Pineapple Express
1g $18
$18/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Extracts Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$18
$18/g Updated Sep 28, 2026 Allswell Hybrid
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
$18.20
$14.56/g Updated Sep 28, 2026 Vior Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1.25g $36.98 $18.49 Sale
$14.79/g Updated Sep 17, 2026 Vior Extracts
See all carriers Pineapple Express
1g $22 $18.70 Sale
$18.70/g Updated Sep 16, 2026 PAX
See all carriers Pineapple Express
1g $19
$19/g Updated Sep 28, 2026 Crystal Clear Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $38 $19 Sale
$19/g Updated Sep 28, 2026 BLOOM Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $25 $20 Sale
$20/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
$21
$21/g Updated Sep 28, 2026 Gramlin Hybrid
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
1g $21
$21/g Updated Sep 17, 2026 THREDDY
See all carriers Pineapple Express
1g $30 $21 Sale
$21/g Updated Sep 17, 2026 Buddies Brand
See all carriers Pineapple Express
1000mg $30.05 $21.04 Sale
$21.04/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Pineapple Express
1g $32 $22.40 Sale
$22.40/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $22.80
$22.80/g Updated Sep 28, 2026 Papa's Herb Sativa
See all carriers Pineapple Express
$24
$24/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $40 $24 Sale
$24/g Updated Sep 17, 2026 PlugPlay
See all carriers Pineapple Express
1g $35.05 $24.53 Sale
$24.53/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Pineapple Express
1g $26
$26/g Updated Sep 28, 2026 Halara Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$26
$26/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $28
$28/g Updated Sep 17, 2026 Crystal Clear
See all carriers Pineapple Express
1g $28
$28/g Updated Sep 26, 2026 Crystal Clear
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $40 $28 Sale
$28/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Pineapple Express
1g $40.05 $28.03 Sale
$28.03/g Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co.
See all carriers Pineapple Express
1g $59 $29.50 Sale
$29.50/g Updated Sep 28, 2026 PlugPlay Hybrid
Vape Kits
See all carriers Pineapple Express
$30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Buddies Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $30
$30/g Updated Sep 17, 2026 Sauce
See all carriers Pineapple Express
1g $30.05
$30.05/g Updated Sep 17, 2026 Micro Bar
See all carriers Pineapple Express
1g $63 $31.50 Sale
$31.50/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $32
$32/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy
See all carriers Pineapple Express
$49 $34.30 Sale
$34.30/g Updated Sep 28, 2026 PAX (Peace & Haight) Sativa
Pax Era Pod
See all carriers Pineapple Express
1g $35
$35/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Pineapple Express
$36
$18/g Updated Sep 28, 2026 Happy Place
See all carriers Pineapple Express
$37
$37/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Hybrid
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
$38
$38/g Updated Sep 28, 2026 Halara Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $55.05 $38.54 Sale
$38.54/g Updated Sep 17, 2026 PAX
See all carriers Pineapple Express
1g $39
$39/g Updated Sep 29, 2026 Jetty
See all carriers Pineapple Express
1g $56 $39.20 Sale
$39.20/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Pineapple Express
$40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
$40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
$41
$41/g Updated Sep 28, 2026 Cake
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $41
$41/g Updated Sep 28, 2026 ROVE Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$42
$33.60/g Updated Sep 28, 2026 Vior Sativa
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $62 $43.40 Sale
$43.40/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Pineapple Express
$45
$45/g Updated Sep 28, 2026 ROVE Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
$45
$45/g Updated Sep 28, 2026 PlugPlay Hybrid
See all carriers Pineapple Express
1g $65.05 $45.54 Sale
$45.54/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Pineapple Express
1g $46
$46/g Updated Sep 28, 2026 ROVE Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$51
$51/g Updated Sep 28, 2026 ROVE Hybrid
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $55
$55/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $56
$56/g Updated Sep 26, 2026 ROVE
See all carriers Pineapple Express
1g $69
$69/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Hybrid
Edibles See all carriers Pineapple Express
25mg · 2pk $7.50
$0.30/mg Updated Sep 17, 2026 Drops
See all carriers Pineapple Express
100mg $7.60
$0.08/mg Updated Sep 28, 2026 Froot Sativa
See all carriers Pineapple Express
10mg · 10pk $10
$1/mg Updated Sep 17, 2026 Froot
See all carriers Pineapple Express
100mg · 10pk $10
$0.10/mg Updated Sep 28, 2026 Froot Sativa
See all carriers Pineapple Express
10mg · 10pk $11
$1.10/mg Updated Sep 17, 2026 Kingpen
See all carriers Pineapple Express
5mg · 20pk $13.50
$2.70/mg Updated Sep 17, 2026 Drops