Home / Contra Costa County / Jack Herer Jack Herer ranges $4–$150 across 22 dispensaries in Contra Costa County, cheapest $4 at One Plant Antioch, as of Sep 24, 2026.
Updated Sep 24, 2026
How much does Jack Herer cost in other regions?→ uplifted energetic focused happy creative Jack Herer is a sativa-leaning hybrid bred by Sensi Seeds in the Netherlands in the mid-1990s, crossing Haze with Northern Lights #5 and Shiva Skunk. The cultivar is named for the cannabis activist Jack Herer, author of "The Emperor Wears No Clothes" — one of the founding texts of the modern legalization movement. Jack Herer has won multiple Cannabis Cup placements and remains one of the most-recognized cerebral sativas in legal markets worldwide. The aroma layers pine and spice over earthy citrus. Effects are energetic, focus-oriented, and cerebral, with minimal body component. THC tests commonly land in the 18-23% range. The cultivar is a parent of dozens of modern sativa hybrids.
Dispensaries 22
in Contra Costa County
Products 98
in stock
Price range $4–$150
in Contra Costa County
All98 Flower21 Pre-Rolls25 Cartridges40 Concentrates7 Edibles5 Flower See all carriers Jack Herer
3.5g $18 $14.94 Sale
$4.27/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
3.5g $25
$7.14/g Updated Sep 18, 2026 Daze Off CA Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
7g $30 $26.10 Sale
$3.73/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
3.5g $30
$8.57/g Updated Sep 17, 2026 POSIE - INDOOR Indica
See all carriers Jack Herer
$33
$4.71/g Updated Sep 25, 2026 See all carriers Jack Herer
$61 $42.70 Sale
$12.20/g Updated Sep 18, 2026 Pearl Pharma Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
$45
$6.43/g Updated Sep 25, 2026 See all carriers Jack Herer
7g $77
$11/g Updated Sep 18, 2026 CAM Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
3.5g $78
$22.29/g Updated Sep 17, 2026 A Golden State Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
$80
$5.71/g Updated Sep 25, 2026 See all carriers Jack Herer
28g $99
$3.54/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
$110
$3.93/g Updated Sep 25, 2026 See all carriers Jack Herer
14g $140
$10/g Updated Sep 18, 2026 CAM Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
$150
$5.36/g Updated Sep 25, 2026 Pre-Rolls See all carriers Jack Herer
1.5g $8 $4 Sale
$4/piece Updated Sep 18, 2026 Ol' Skool Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
$4.61
$4.61/piece Updated Sep 23, 2026 lolo Sativa
Indoor Single
See all carriers Jack Herer
$5
$5/piece Updated Sep 25, 2026 lolo
See all carriers Jack Herer
1.75g $10
$10/piece Updated Sep 16, 2026 hashtag Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
1.2g $15 $10.50 Sale
$10.50/piece Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
1g $12
$12/piece Updated Sep 18, 2026 Papa's Herb Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
$14
$14/piece Updated Sep 25, 2026 Sluggers Hit Sativa
See all carriers Jack Herer
1.5g $14
$14/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
5pc · 2.5g $20
$4/piece Updated Sep 25, 2026 Daze Off CA
See all carriers Jack Herer
0.7g $48 $24 Sale
$24/piece Updated Sep 24, 2026 Sluggers Sativa
Infused
See all carriers Jack Herer
3g $33 $26.40 Sale
$26.40/piece Updated Sep 18, 2026 Gelato Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
5pc · 3.5g $42.05 $29.43 Sale
$5.89/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
4pc · 0.75g $30
$7.50/piece Updated Sep 18, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
2pc $30
$15/piece Updated Sep 25, 2026 Infused Pre Roll
See all carriers Jack Herer
5pc · 0.5g $50.05 $35.04 Sale
$7.01/piece Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
5pc · 3.5g $50
$10/piece Updated Sep 25, 2026 CAM
Cartridges See all carriers Jack Herer
1g $11.50
$11.50/g Updated Sep 18, 2026 Big Chief
See all carriers Jack Herer
1g $12
$12/g Updated Sep 17, 2026 Side Hustle Sativa
See all carriers Jack Herer
$12
$12/g Updated Sep 25, 2026 Propane
See all carriers Jack Herer
1g $14
$14/g Updated Sep 17, 2026 Cabo
See all carriers Jack Herer
1g $15
$15/g Updated Sep 18, 2026 Muha Meds
See all carriers Jack Herer
$15.50
$15.50/g Updated Sep 24, 2026 Jeeter
All-In-One
See all carriers Jack Herer
$15.69
$15.69/g Updated Sep 24, 2026 BLOOM Sativa
Thc
See all carriers Jack Herer
$17
$17/g Updated Sep 25, 2026 Big Chief
See all carriers Jack Herer
1g $19
$19/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
See all carriers Jack Herer
1g $24.75 $19.80 Sale
$19.80/g Updated Sep 24, 2026 West Coast Cure Sativa
See all carriers Jack Herer
$20
$20/g Updated Sep 25, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Jack Herer
$20
$20/g Updated Sep 25, 2026 West Coast Cure
See all carriers Jack Herer
1g $20
$20/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
See all carriers Jack Herer
$20.25
$20.25/g Updated Sep 24, 2026 BLOOM
See all carriers Jack Herer
1000mg $21
$21/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Jack Herer
$24
$24/g Updated Sep 23, 2026 West Coast Cure
See all carriers Jack Herer
$25
$25/g Updated Sep 25, 2026 All-In-One
See all carriers Jack Herer
1g $30
$30/g Updated Sep 17, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Jack Herer
1.25g $30
$24/g Updated Sep 18, 2026 Vior Extracts
See all carriers Jack Herer
1g $31
$31/g Updated Sep 16, 2026 Jeeter
See all carriers Jack Herer
1g $60 $36 Sale
$36/g Updated Sep 24, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $48
$48/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Jack Herer
$54
$54/g Updated Sep 24, 2026 AbsoluteXtracts Sativa
510 Thread