Home / Solano County / Jack Herer Jack Herer ranges $3.74–$105.04 across 21 dispensaries in Solano County, cheapest $3.74 at Releaf Alternative Inc., as of Sep 25, 2026.
Updated Sep 25, 2026
How much does Jack Herer cost in other regions?→ uplifted energetic focused happy creative Jack Herer is a sativa-leaning hybrid bred by Sensi Seeds in the Netherlands in the mid-1990s, crossing Haze with Northern Lights #5 and Shiva Skunk. The cultivar is named for the cannabis activist Jack Herer, author of "The Emperor Wears No Clothes" — one of the founding texts of the modern legalization movement. Jack Herer has won multiple Cannabis Cup placements and remains one of the most-recognized cerebral sativas in legal markets worldwide. The aroma layers pine and spice over earthy citrus. Effects are energetic, focus-oriented, and cerebral, with minimal body component. THC tests commonly land in the 18-23% range. The cultivar is a parent of dozens of modern sativa hybrids.
Dispensaries 21
in Solano County
Products 79
in stock
Price range $4–$105
in Solano County
All79 Flower23 Pre-Rolls12 Cartridges35 Concentrates4 Edibles5 Flower See all carriers Jack Herer
3.5g $18 $14.94 Sale
$4.27/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
$25
$7.14/g Updated Sep 27, 2026 POSIE Sativa
See all carriers Jack Herer
7g $30 $26.10 Sale
$3.73/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
$28
$8/g Updated Sep 27, 2026 The Cream
See all carriers Jack Herer
3.5g $30
$8.57/g Updated Sep 17, 2026 POSIE - INDOOR Indica
See all carriers Jack Herer
$35
$10/g Updated Sep 27, 2026 Kush Creams
See all carriers Jack Herer
3.5g $35
$10/g Updated Sep 16, 2026 CREAM Cannabis Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
3.5g $42.30
$12.09/g Updated Sep 17, 2026 Originals Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
$45
$12.86/g Updated Sep 26, 2026 Suite Success Sativa
Pre-Pack
See all carriers Jack Herer
3.5g $48
$13.71/g Updated Sep 16, 2026 Northern Harvest Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
3.5g $51
$14.57/g Updated Sep 17, 2026 CAM Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
7g $77
$11/g Updated Sep 17, 2026 CAM Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
28g $99 $90.09 Sale
$3.22/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
14g $150.05 $105.04 Sale
$7.50/g Updated Sep 17, 2026 CAM Indica
Buds
Pre-Rolls See all carriers Jack Herer
$3.74
$3.74/piece Updated Sep 27, 2026 lolo Sativa
Indoor Single
See all carriers Jack Herer
1.2g $16 $9.60 Sale
$9.60/piece Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
1.2g $10.99
$10.99/piece Updated Sep 28, 2026 Gelato Canna Co. Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $11
$11/piece Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
5pc · 2.5g $33 $23.10 Sale
$4.62/piece Updated Sep 17, 2026 ICE WATER Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
5pc · 3.5g $29.80
$5.96/piece Updated Sep 27, 2026 Sluggers Sativa
Infused
See all carriers Jack Herer
1.3g $34
$34/piece Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
5pc · 3.5g $35.15
$7.03/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
5pc $35.15
$7.03/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Sativa
See all carriers Jack Herer
5pc $37.25
$7.45/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Official Retail
Preroll
See all carriers Jack Herer
4pc · 0.75g $42 $37.80 Sale
$9.45/piece Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Jack Herer
$15.69
$15.69/g Updated Sep 27, 2026 BLOOM Sativa
Thc
See all carriers Jack Herer
1g $16.80
$16.80/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
See all carriers Jack Herer
1g $18
$18/g Updated Sep 17, 2026 Side Hustle Sativa
See all carriers Jack Herer
$18.62
$18.62/g Updated Sep 27, 2026 Papa's Herb
See all carriers Jack Herer
1g $19
$19/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
See all carriers Jack Herer
1000mg $21
$21/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Jack Herer
1g $21
$21/g Updated Sep 17, 2026 KB - BLOOM
See all carriers Jack Herer
$22.33
$22.33/g Updated Sep 28, 2026 Papa's Herb
All-In-One
See all carriers Jack Herer
1g $45 $22.50 Sale
$22.50/g Updated Sep 17, 2026 URSA
See all carriers Jack Herer
1.25g $24.75
$19.80/g Updated Sep 17, 2026 Vior Extracts
See all carriers Jack Herer
1.25g $24.75
$19.80/g Updated Sep 28, 2026 Vior Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $25
$25/g Updated Sep 16, 2026 Cabo
See all carriers Jack Herer
1g $35 $26.25 Sale
$26.25/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Jack Herer
1g $45 $27 Sale
$27/g Updated Sep 17, 2026 ALMORA
See all carriers Jack Herer
1g $30
$30/g Updated Sep 18, 2026 Allswell
See all carriers Jack Herer
1g $30.95
$30.95/g Updated Sep 17, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Jack Herer
$34
$27.20/g Updated Sep 28, 2026 The Original Jack Herer
See all carriers Jack Herer
1g $58 $34.80 Sale
$34.80/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Jack Herer
$35
$35/g Updated Sep 26, 2026 Papa's Herb Sativa
All-In-One
See all carriers Jack Herer
1g $39
$39/g Updated Sep 17, 2026 CAM
See all carriers Jack Herer
$41
$32.80/g Updated Sep 26, 2026 Vior Sativa
All-In-One
See all carriers Jack Herer
$44.28
$44.28/g Updated Sep 27, 2026 Heavy Hitters Sativa
510 Thread
See all carriers Jack Herer
1g $48.83
$48.83/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $70.05 $49.04 Sale
$49.04/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Jack Herer
$64
$64/g Updated Sep 27, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Jack Herer
$76
$76/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
All-In-One
Edibles See all carriers Jack Herer
10mg · 10pk $22.05 $15.43 Sale
$1.54/mg Updated Sep 17, 2026 Lost Farm