Home / Sacramento County / Jack Herer Jack Herer ranges $4.12–$99.95 across 20 dispensaries in Sacramento County, cheapest $4.12 at Perfect Union (Northside), as of Sep 26, 2026.
Updated Sep 26, 2026
How much does Jack Herer cost in other regions?→ uplifted energetic focused happy creative Jack Herer is a sativa-leaning hybrid bred by Sensi Seeds in the Netherlands in the mid-1990s, crossing Haze with Northern Lights #5 and Shiva Skunk. The cultivar is named for the cannabis activist Jack Herer, author of "The Emperor Wears No Clothes" — one of the founding texts of the modern legalization movement. Jack Herer has won multiple Cannabis Cup placements and remains one of the most-recognized cerebral sativas in legal markets worldwide. The aroma layers pine and spice over earthy citrus. Effects are energetic, focus-oriented, and cerebral, with minimal body component. THC tests commonly land in the 18-23% range. The cultivar is a parent of dozens of modern sativa hybrids.
Dispensaries 20
in Sacramento County
Products 99
in stock
Price range $4–$100
in Sacramento County
All99 Flower31 Pre-Rolls15 Cartridges39 Concentrates6 Edibles8 Flower See all carriers Jack Herer
$7.69
$7.69/g Updated Sep 27, 2026 Certified Skunk Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $7.69
$7.69/g Updated Sep 16, 2026 Certified Skunk Premium Indica
See all carriers Jack Herer
3.5g $18
$5.14/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
3.5g $24.50 $18.37 Sale
$5.25/g Updated Sep 27, 2026 Awesome Dope Sativa
Smalls
See all carriers Jack Herer
$30 $21 Sale
$6/g Updated Sep 18, 2026 Pearl Pharma Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
7g $25.99
$3.71/g Updated Sep 16, 2026 Featured Farms Indica
Smalls
See all carriers Jack Herer
3.5g $26
$7.43/g Updated Sep 18, 2026 Awesome Dope Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
3.5g $26
$7.43/g Updated Sep 18, 2026 Six Star Indica
See all carriers Jack Herer
3.5g $26
$7.43/g Updated Sep 18, 2026 Galaxy Indica
See all carriers Jack Herer
3.5g $30
$8.57/g Updated Sep 17, 2026 POSIE - INDOOR Indica
See all carriers Jack Herer
$30.75
$4.39/g Updated Sep 27, 2026 Certified Skunk Hybrid
See all carriers Jack Herer
7g $30.75
$4.39/g Updated Sep 16, 2026 Certified Skunk Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
$35.37
$5.05/g Updated Sep 27, 2026 Brown Bag Genetics Sativa
See all carriers Jack Herer
7g $35.37
$5.05/g Updated Sep 16, 2026 Brown Bag Genetics Indica
Smalls
See all carriers Jack Herer
7g $45.52
$6.50/g Updated Sep 17, 2026 Awesome Dope Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
14g $47.67
$3.41/g Updated Sep 16, 2026 Featured Farms Indica
Smalls
See all carriers Jack Herer
3.5g $51
$14.57/g Updated Sep 17, 2026 CAM Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
3.5g $60.05
$17.16/g Updated Sep 18, 2026 Snowtill Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
7g $77
$11/g Updated Sep 17, 2026 CAM Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
$99.95
$3.57/g Updated Sep 27, 2026 Certified Skunk Hybrid
See all carriers Jack Herer
28g $99.95
$3.57/g Updated Sep 17, 2026 Certified Skunk Indica
Buds
Pre-Rolls See all carriers Jack Herer
0.7g $5.50 $4.12 Sale
$4.12/piece Updated Sep 27, 2026 Awesome Dope
See all carriers Jack Herer
1.5g $7.80
$7.80/piece Updated Sep 17, 2026 OL SKOOL Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
7pc $11.53
$1.65/piece Updated Sep 27, 2026 The Daily
See all carriers Jack Herer
2pc · 2.4g $14
$7/piece Updated Sep 18, 2026 Black Mamba Cannabis Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
1.5g $17.50 $14 Sale
$14/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
1.3g $21
$21/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
0.6g $31 $21.70 Sale
$21.70/piece Updated Sep 27, 2026 Gelato Sativa
Infused
See all carriers Jack Herer
3pc · 0.5g $36 $25.20 Sale
$8.40/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
0.7g $45 $33.75 Sale
$33.75/piece Updated Sep 27, 2026 Sluggers Sativa
Infused
See all carriers Jack Herer
5pc · 3.5g $45 $36 Sale
$7.20/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
4pc · 0.75g $40
$10/piece Updated Sep 16, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
0.7g $40
$40/piece Updated Sep 27, 2026 CAM
See all carriers Jack Herer
0.5g $42.50
$42.50/piece Updated Sep 26, 2026 Jeeter Sativa
Infused
See all carriers Jack Herer
5pc · 0.7g $45
$9/piece Updated Sep 27, 2026 Sluggers Sativa
Infused
Cartridges See all carriers Jack Herer
1g $12
$12/g Updated Sep 18, 2026 Side Hustle Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $14
$14/g Updated Sep 18, 2026 Quiet Kings
See all carriers Jack Herer
1g $14
$14/g Updated Sep 18, 2026 Más
See all carriers Jack Herer
1g $15.38
$15.38/g Updated Sep 17, 2026 Tutti Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $22.50 $15.75 Sale
$15.75/g Updated Sep 27, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $16.11
$16.11/g Updated Sep 16, 2026 AmeriCanna
See all carriers Jack Herer
1g $17
$17/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Jack Herer
1g $17
$17/g Updated Sep 17, 2026 Tutti • Liquid
See all carriers Jack Herer
1g $25 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Sep 26, 2026 Ol' Skool Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $30 $18 Sale
$18/g Updated Sep 26, 2026 Papa's Herb Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $19.22
$19.22/g Updated Sep 16, 2026 Kolas
All-In-One
See all carriers Jack Herer
1g $19.51
$19.51/g Updated Sep 17, 2026 MAINSTAGE
See all carriers Jack Herer
1g $20
$20/g Updated Sep 16, 2026 Cabo
See all carriers Jack Herer
1g $20
$20/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
See all carriers Jack Herer
1g $42 $29.40 Sale
$29.40/g Updated Sep 27, 2026 ALMORA Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $44 $30.80 Sale
$30.80/g Updated Sep 27, 2026 PAX Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $31
$31/g Updated Sep 18, 2026 Jeeter
See all carriers Jack Herer
1000mg $42 $31.50 Sale
$31.50/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Jack Herer
1g $45.05 $31.53 Sale
$31.53/g Updated Sep 18, 2026 ALMORA
See all carriers Jack Herer
disposable $35
$35/g Updated Sep 26, 2026 ALMORA Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $62 $37.20 Sale
$37.20/g Updated Sep 27, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $39.98
$39.98/g Updated Sep 17, 2026 Hanabi
See all carriers Jack Herer
1g $40
$40/g Updated Sep 26, 2026 Cabo Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $47.50
$47.50/g Updated Sep 27, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $48
$48/g Updated Sep 18, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Jack Herer
$50.01
$50.01/g Updated Sep 27, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Jack Herer
1g $78.04 $54.63 Sale
$54.63/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
Edibles See all carriers Jack Herer
10mg · 10pk $17
$1.70/mg Updated Sep 18, 2026 Lost Farm
See all carriers Jack Herer
100mg · 1pk $19.22
$0.19/mg Updated Sep 17, 2026 Lost Farm Sativa