Home / Sacramento County / Granddaddy Purple
Granddaddy Purple Indica Ken Estes
Granddaddy Purple ranges $8.40–$88 across 21 dispensaries in Sacramento County, cheapest $8.40 at Symbiotic Sacramento, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Granddaddy Purple cost in other regions?→ relaxed sleepy happy euphoric hungry Granddaddy Purple (also GDP) is an indica-dominant cultivar bred by Ken Estes in San Francisco around 2003. It crosses Purple Urkle with Big Bud, producing the deep purple coloration and grape-berry aroma the strain is named for. GDP became one of the most influential California indicas of the medical-marijuana era and remains a regional flagship.
Dispensaries 21
in Sacramento County
Products 111
in stock
Price range $8–$88
in Sacramento County
All111 Flower4 Pre-Rolls13 Cartridges94 Flower See all carriers Granddaddy Purple
3.5g $40
$11.43/g Updated Sep 17, 2026 UpNorth Indica
See all carriers Granddaddy Purple
$40.75
$11.64/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Indica
See all carriers Granddaddy Purple
3.5g $40.75
$11.64/g Updated Sep 17, 2026 UpNorth Indica
See all carriers Granddaddy Purple
14g $88
$6.29/g Updated Sep 18, 2026 Connected Cannabis Co Indica
Smalls
Pre-Rolls See all carriers Granddaddy Purple
1g $8.46
$8.46/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
1g $8.46
$8.46/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
1g $10
$10/piece Updated Sep 28, 2026 Cheaply
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
1g $13
$13/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 0.5g $24.60
$4.92/piece Updated Sep 16, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
2g $26
$26/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 0.5g $32
$6.40/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Granddaddy Purple
5g $12 $8.40 Sale
$1.68/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
1g $15 $10.50 Sale
$10.50/g Updated Sep 28, 2026 Allswell Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $11.53
$11.53/g Updated Sep 17, 2026 Smoakland
See all carriers Granddaddy Purple
1g $30 $15 Sale
$15/g Updated Sep 28, 2026 Halara
See all carriers Granddaddy Purple
1g $15.38
$15.38/g Updated Sep 17, 2026 Tutti Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $16
$16/g Updated Sep 17, 2026 Allswell
See all carriers Granddaddy Purple
1g $16
$16/g Updated Sep 28, 2026 Allswell Indica
See all carriers Granddaddy Purple
0.5g $16
$32/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
1g $24 $16.80 Sale
$16.80/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
1g $17
$17/g Updated Sep 17, 2026 Tutti • Liquid
See all carriers Granddaddy Purple
$25.05 $17.54 Sale
$17.54/g Updated Sep 18, 2026 turn Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $18
$18/g Updated Sep 18, 2026 Gelato
See all carriers Granddaddy Purple
1g $30 $18 Sale
$18/g Updated Sep 28, 2026 Papa's Herb Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $30 $18 Sale
$18/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Granddaddy Purple
1g $28.05 $19.63 Sale
$19.63/g Updated Sep 18, 2026 Halara
See all carriers Granddaddy Purple
1g $20
$20/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Granddaddy Purple
1g $20
$20/g Updated Sep 17, 2026 EIGHTBIT
See all carriers Granddaddy Purple
$20
$20/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
See all carriers Granddaddy Purple
1g $21
$21/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
1g $38 $22.80 Sale
$22.80/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Granddaddy Purple
1g $38 $22.80 Sale
$22.80/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Granddaddy Purple
1g $23
$23/g Updated Sep 18, 2026 Geek THCx
See all carriers Granddaddy Purple
1g $24
$24/g Updated Sep 18, 2026 Papa's Herb
See all carriers Granddaddy Purple
1g $25
$25/g Updated Sep 17, 2026 Greenline Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $42 $25.20 Sale
$25.20/g Updated Sep 28, 2026 Kingpen Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $27
$27/g Updated Sep 18, 2026 ROVE
Also at 10 other stores Delta Health & Wellness, Inc.· Sep 17, 2026 $30 See this shop: Granddaddy Purple at Delta Health & Wellness, Inc. → Toasty· Sep 18, 2026 $32 Visit shop: Granddaddy Purple at Toasty ↗ Kolas #102· Sep 16, 2026 $33.06 Visit shop: Granddaddy Purple at Kolas #102 ↗ KOLAS #103· Sep 16, 2026 $33.06 Visit shop: Granddaddy Purple at KOLAS #103 ↗ Delta Health & Wellness, Inc.· Sep 17, 2026 $35 See this shop: Granddaddy Purple at Delta Health & Wellness, Inc. → Green Solutions· Sep 17, 2026 $35.70 Visit shop: Granddaddy Purple at Green Solutions ↗ Zen Garden Wellness (Northgate)· Sep 18, 2026 $36 Visit shop: Granddaddy Purple at Zen Garden Wellness (Northgate) ↗ KOLAS #103· Sep 16, 2026 $38.44 Visit shop: Granddaddy Purple at KOLAS #103 ↗ Kolas #102· Sep 16, 2026 $38.44 Visit shop: Granddaddy Purple at Kolas #102 ↗ Zen Garden Wellness (Northgate)· Sep 18, 2026 $40 Visit shop: Granddaddy Purple at Zen Garden Wellness (Northgate) ↗ See all carriers Granddaddy Purple
1g $27.68
$27.68/g Updated Sep 16, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Granddaddy Purple
0.5g $27.68
$55.36/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Granddaddy Purple
1g $28
$28/g Updated Sep 18, 2026 CAKE she hits different
See all carriers Granddaddy Purple
1g $29.18
$29.18/g Updated Sep 17, 2026 Hanabi
See all carriers Granddaddy Purple
1.25g $42 $29.40 Sale
$23.52/g Updated Sep 17, 2026 Vior Extracts
See all carriers Granddaddy Purple
1g $32
$32/g Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Granddaddy Purple
$32.52
$32.52/g Updated Sep 17, 2026 turn Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $34.02
$34.02/g Updated Sep 16, 2026 Kingpen
See all carriers Granddaddy Purple
1g $34.02
$34.02/g Updated Sep 17, 2026 Kingpen
See all carriers Granddaddy Purple
1g $35
$35/g Updated Sep 28, 2026 Halara Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1.25g $35
$28/g Updated Sep 17, 2026 Stealthy Air
See all carriers Granddaddy Purple
1g $50 $35 Sale
$35/g Updated Sep 18, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Granddaddy Purple
1g $36.10
$36.10/g Updated Sep 16, 2026 Kingpen
See all carriers Granddaddy Purple
$36.52
$36.52/g Updated Sep 28, 2026 Kingpen Indica
All-In-One
See all carriers Granddaddy Purple
1g $62 $37.20 Sale
$37.20/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Hybrid
See all carriers Granddaddy Purple
0.5g $37.50
$75/g Updated Sep 28, 2026 Vior Extracts Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $38
$38/g Updated Sep 28, 2026 Halara Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $38
$38/g Updated Sep 28, 2026 Halara Indica
See all carriers Granddaddy Purple
0.5g $42
$84/g Updated Sep 28, 2026 Vior Extracts Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $56
$56/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $67
$67/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Indica