Home / Solano County / Granddaddy Purple
Granddaddy Purple Indica Ken Estes
Granddaddy Purple ranges $9.05–$68 across 19 dispensaries in Solano County, cheapest $9.05 at Responsible And Compliant Retail Fairfield LLC, as of Sep 24, 2026.
Updated Sep 24, 2026
How much does Granddaddy Purple cost in other regions?→ relaxed sleepy happy euphoric hungry Granddaddy Purple (also GDP) is an indica-dominant cultivar bred by Ken Estes in San Francisco around 2003. It crosses Purple Urkle with Big Bud, producing the deep purple coloration and grape-berry aroma the strain is named for. GDP became one of the most influential California indicas of the medical-marijuana era and remains a regional flagship.
Dispensaries 19
in Solano County
Products 98
in stock
Price range $9–$68
in Solano County
All98 Flower4 Pre-Rolls11 Cartridges83 Flower See all carriers Granddaddy Purple
7g $45 $27 Sale
$3.86/g Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Granddaddy Purple
$45
$6.43/g Updated Sep 24, 2026 KINGROLL Indica
Infused Pre-Pack
See all carriers Granddaddy Purple
3.5g $56
$16/g Updated Sep 16, 2026 UpNorth Indica
Pre-Rolls See all carriers Granddaddy Purple
1g $9.05
$9.05/piece Updated Sep 17, 2026 Tutti - Diamond Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
1g $9.30
$9.30/piece Updated Sep 25, 2026 Tutti Indica
See all carriers Granddaddy Purple
$9.49
$9.49/piece Updated Sep 23, 2026 UpNorth Indica
Flower Preroll
See all carriers Granddaddy Purple
1g $10.90
$10.90/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
1.2g $10.99
$10.99/piece Updated Sep 25, 2026 Gelato Canna Co. Indica
See all carriers Granddaddy Purple
3pc · 0.5g $26.35
$8.78/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
2g $29.84
$29.84/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 0.5g $34
$6.80/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Granddaddy Purple
5g $13
$2.60/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
$24 $14.40 Sale
$14.40/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
See all carriers Granddaddy Purple
$15.10
$15.10/g Updated Sep 17, 2026 turn Indica
See all carriers Granddaddy Purple
0.5g $15.40
$30.80/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Granddaddy Purple
$15.40
$15.40/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
0.5g $16
$32/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
1g $17
$17/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
See all carriers Granddaddy Purple
$18.62
$18.62/g Updated Sep 25, 2026 Papa's Herb
See all carriers Granddaddy Purple
1g $19.80
$19.80/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Granddaddy Purple
1g $20
$20/g Updated Sep 18, 2026 Smoakland
See all carriers Granddaddy Purple
1g $25 $20 Sale
$20/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
1g $25 $20 Sale
$20/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
1g $20.50
$20.50/g Updated Sep 17, 2026 Gelato
See all carriers Granddaddy Purple
1g $30.05 $21.04 Sale
$21.04/g Updated Sep 18, 2026 Jeeter
See all carriers Granddaddy Purple
1g $36 $21.60 Sale
$21.60/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Granddaddy Purple
1g $22
$22/g Updated Sep 16, 2026 Fields Family Farmz
See all carriers Granddaddy Purple
$22.33
$22.33/g Updated Sep 25, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
1g $25 $22.50 Sale
$22.50/g Updated Sep 17, 2026 DANK
See all carriers Granddaddy Purple
$23.80
$19.04/g Updated Sep 23, 2026 Vior Indica
All-In-One
See all carriers Granddaddy Purple
1g $24.45
$24.45/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Granddaddy Purple
1.25g $24.75
$19.80/g Updated Sep 17, 2026 Vior Extracts
See all carriers Granddaddy Purple
1.25g $24.75
$19.80/g Updated Sep 25, 2026 Vior Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $25
$25/g Updated Sep 17, 2026 Paletas
See all carriers Granddaddy Purple
$26
$26/g Updated Sep 24, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
$26.10
$26.10/g Updated Sep 25, 2026 turn
See all carriers Granddaddy Purple
1g $35 $26.25 Sale
$26.25/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Granddaddy Purple
1g $26.85
$26.85/g Updated Sep 25, 2026 Halara Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $26.90
$26.90/g Updated Sep 17, 2026 CAKE she hits different
See all carriers Granddaddy Purple
$43.35 $29.04 Sale
$29.04/g Updated Sep 24, 2026 Heavy Hitters Indica
Thc
See all carriers Granddaddy Purple
1g $30
$30/g Updated Sep 16, 2026 Fields Family Farmz
See all carriers Granddaddy Purple
$30
$30/g Updated Sep 24, 2026 Fields Family Farmz
See all carriers Granddaddy Purple
1g $31
$31/g Updated Sep 17, 2026 Side Hustle Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $31
$31/g Updated Sep 16, 2026 AmeriCanna
See all carriers Granddaddy Purple
$31
$31/g Updated Sep 24, 2026 AmeriCanna
See all carriers Granddaddy Purple
1g $37 $33.30 Sale
$33.30/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Granddaddy Purple
1g $58 $34.80 Sale
$34.80/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Granddaddy Purple
1g $35
$35/g Updated Sep 17, 2026 Kingpen
See all carriers Granddaddy Purple
1g $37.80
$37.80/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Granddaddy Purple
1g $43 $38.70 Sale
$38.70/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Granddaddy Purple
$40
$40/g Updated Sep 24, 2026 Jeeter Indica
All-In-One
See all carriers Granddaddy Purple
$41
$32.80/g Updated Sep 24, 2026 Vior Indica
All-In-One
See all carriers Granddaddy Purple
1g $48.83
$48.83/g Updated Sep 25, 2026 Heavy Hitters Indica
See all carriers Granddaddy Purple
$64
$64/g Updated Sep 24, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Granddaddy Purple
$68
$68/g Updated Sep 24, 2026 Heavy Hitters Indica
510 Thread