Home / Contra Costa County / Granddaddy Purple
Granddaddy Purple Indica Ken Estes
Granddaddy Purple ranges $5–$82 across 27 dispensaries in Contra Costa County, cheapest $5 at Flame, as of Sep 29, 2026.
Updated Sep 29, 2026
How much does Granddaddy Purple cost in other regions?→ relaxed sleepy happy euphoric hungry Granddaddy Purple (also GDP) is an indica-dominant cultivar bred by Ken Estes in San Francisco around 2003. It crosses Purple Urkle with Big Bud, producing the deep purple coloration and grape-berry aroma the strain is named for. GDP became one of the most influential California indicas of the medical-marijuana era and remains a regional flagship.
Dispensaries 27
in Contra Costa County
Products 159
in stock
Price range $5–$82
in Contra Costa County
All159 Flower8 Pre-Rolls22 Cartridges128 Concentrates1 Flower See all carriers Granddaddy Purple
$26
$7.43/g Updated Sep 28, 2026 Daze Off Indica
Pre-Pack
See all carriers Granddaddy Purple
$26.60
$3.80/g Updated Sep 28, 2026 KINGROLL
See all carriers Granddaddy Purple
7g $34
$4.86/g Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Granddaddy Purple
3.5g $63 $56.70 Sale
$16.20/g Updated Sep 18, 2026 UpNorth Indica
See all carriers Granddaddy Purple
$63
$18/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Indica
Pre-Pack
Pre-Rolls See all carriers Granddaddy Purple
1g $5
$5/piece Updated Sep 17, 2026 Tutti Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
1g $11 $7.70 Sale
$7.70/piece Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
1g $9.05
$9.05/piece Updated Sep 17, 2026 Tutti - Diamond Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
1g $13
$13/piece Updated Sep 16, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
2pc · 1.5g $15
$7.50/piece Updated Sep 28, 2026 Crumbz Indica
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 0.5g $15
$3/piece Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 2.5g $18
$3.60/piece Updated Sep 18, 2026 Daze Off CA Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 0.5g $25
$5/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 0.5g $31 $27.90 Sale
$5.58/piece Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
1.3g $28
$28/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 6g $30
$6/piece Updated Sep 18, 2026 Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 0.5g $31
$6.20/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
2g $33
$33/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Granddaddy Purple
1g $10
$10/g Updated Sep 16, 2026 Greenline Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $22 $11 Sale
$11/g Updated Sep 17, 2026 Jeeter
See all carriers Granddaddy Purple
1g $23 $11.50 Sale
$11.50/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
Also at 12 other stores Embarc Martinez· Sep 17, 2026 $16.84 Visit shop: Granddaddy Purple at Embarc Martinez ↗ Embarc Martinez LLC· Sep 17, 2026 $16.84 Visit shop: Granddaddy Purple at Embarc Martinez LLC ↗ Flavors Of Antioch, LLC· Sep 16, 2026 $18 Visit shop: Granddaddy Purple at Flavors Of Antioch, LLC ↗ Flavors of Antioch· Sep 17, 2026 $18 Visit shop: Granddaddy Purple at Flavors of Antioch ↗ NUG· Sep 18, 2026 $21.60 Visit shop: Granddaddy Purple at NUG ↗ Flame· Sep 17, 2026 $23 Visit shop: Granddaddy Purple at Flame ↗ Off the Charts· Sep 17, 2026 $23 Visit shop: Granddaddy Purple at Off the Charts ↗ Otc Antioch LLC· Sep 18, 2026 $23 Visit shop: Granddaddy Purple at Otc Antioch LLC ↗ Bakery Antioch I, LLC· Sep 17, 2026 $23 Visit shop: Granddaddy Purple at Bakery Antioch I, LLC ↗ AUTHENTIC EL CERRITO LLC· Sep 18, 2026 $23 Visit shop: Granddaddy Purple at AUTHENTIC EL CERRITO LLC ↗ Authentic El Cerrito LLC· Sep 17, 2026 $23 Visit shop: Granddaddy Purple at Authentic El Cerrito LLC ↗ One Plant Antioch· Sep 18, 2026 $24 Visit shop: Granddaddy Purple at One Plant Antioch ↗ See all carriers Granddaddy Purple
5g $12
$2.40/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
1g $16 $12 Sale
$12/g Updated Sep 18, 2026 West Coast Treez Indica
See all carriers Granddaddy Purple
$20 $14 Sale
$14/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
See all carriers Granddaddy Purple
1g $16 $14.40 Sale
$14.40/g Updated Sep 18, 2026 Allswell
See all carriers Granddaddy Purple
$15
$15/g Updated Sep 28, 2026 CAT4
See all carriers Granddaddy Purple
1g $16
$16/g Updated Sep 18, 2026 Daze Off CA
See all carriers Granddaddy Purple
1g $16
$16/g Updated Sep 18, 2026 Halara
See all carriers Granddaddy Purple
1g $16
$16/g Updated Sep 28, 2026 The Artist Tree Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $16
$16/g Updated Sep 16, 2026 Tutti Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $16
$16/g Updated Sep 18, 2026 Quiet Kings
See all carriers Granddaddy Purple
0.5g $16
$32/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
$16
$16/g Updated Sep 28, 2026 Quiet Kings Indica
See all carriers Granddaddy Purple
$16
$16/g Updated Sep 28, 2026 Daze Off CA Indica
See all carriers Granddaddy Purple
$25.05 $17.54 Sale
$17.54/g Updated Sep 17, 2026 turn Indica
See all carriers Granddaddy Purple
$18
$18/g Updated Sep 16, 2026 See all carriers Granddaddy Purple
1g $18
$18/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
See all carriers Granddaddy Purple
1g $27.05 $18.94 Sale
$18.94/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
1g $20
$20/g Updated Sep 18, 2026 Paletas
See all carriers Granddaddy Purple
1g $20
$20/g Updated Sep 18, 2026 Daze Off CA
See all carriers Granddaddy Purple
$20
$20/g Updated Sep 28, 2026 Halara
510 Thread
See all carriers Granddaddy Purple
1g $20
$20/g Updated Sep 18, 2026 Halara
See all carriers Granddaddy Purple
1g $30 $20.10 Sale
$20.10/g Updated Sep 18, 2026 Jeeter
See all carriers Granddaddy Purple
1g $27 $20.25 Sale
$20.25/g Updated Sep 18, 2026 Papa's Herb
See all carriers Granddaddy Purple
$21.70
$21.70/g Updated Sep 28, 2026 turn
See all carriers Granddaddy Purple
1.25g $22
$17.60/g Updated Sep 16, 2026 Vior Extracts
See all carriers Granddaddy Purple
$23.80
$23.80/g Updated Sep 28, 2026 turn
See all carriers Granddaddy Purple
1g $24
$24/g Updated Sep 17, 2026 Quiet Kings
See all carriers Granddaddy Purple
1g $24
$24/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Granddaddy Purple
$24.50
$24.50/g Updated Sep 28, 2026 Kingpen Indica
Thc
See all carriers Granddaddy Purple
1g $25
$25/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Granddaddy Purple
1g $38 $26.60 Sale
$26.60/g Updated Sep 18, 2026 Halara
See all carriers Granddaddy Purple
1g $32
$32/g Updated Sep 16, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Granddaddy Purple
1g $32
$32/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Granddaddy Purple
1g $32
$32/g Updated Sep 17, 2026 Kingpen
See all carriers Granddaddy Purple
$33
$33/g Updated Sep 18, 2026 turn Indica
See all carriers Granddaddy Purple
$35
$35/g Updated Sep 28, 2026 turn Indica
All-In-One
See all carriers Granddaddy Purple
$42
$33.60/g Updated Sep 28, 2026 Vior Indica
All-In-One
See all carriers Granddaddy Purple
1g $43
$43/g Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Granddaddy Purple
$48
$48/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $48
$48/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Granddaddy Purple
1g $70
$70/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Indica
Vape Cartridge
See all carriers Granddaddy Purple
$82
$82/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Indica
510 Thread