Home / Sacramento County / Green Crack Green Crack ranges $7.20–$57.60 across 21 dispensaries in Sacramento County, cheapest $7.20 at Connected Sacramento, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Green Crack cost in other regions?→ energetic focused uplifted happy creative Green Crack is a strong sativa whose lineage traces through Skunk #1 — the cultivar was reportedly renamed from "Green Cush" by Snoop Dogg, and the name stuck despite controversy over the drug-reference framing. Effects are notably cerebral: sharp focus, energy, and mood elevation, with minimal body component, making Green Crack one of the canonical daytime sativas in legal markets. The aroma layers tropical citrus and mango over Skunk-line sweet earthiness. THC tests commonly land in the 17-22% range. Green Crack remains a steady fixture on California dispensary shelves and is one of the most-recognizable sativas in the Skunk pedigree family.
Dispensaries 21
in Sacramento County
Products 76
in stock
Price range $7–$70
in Sacramento County
All76 Flower9 Pre-Rolls7 Cartridges44 Concentrates5 Edibles11 Flower See all carriers Green Crack
$8.45
$2.39/g Updated Sep 17, 2026 Eighth Brother Indica
See all carriers Green Crack
$14.61
$4.17/g Updated Sep 28, 2026 Mr. Zips
See all carriers Green Crack
3.5g $30 $15 Sale
$4.29/g Updated Sep 28, 2026 Duffy$ Sativa
See all carriers Green Crack
7g $15.38
$2.20/g Updated Sep 17, 2026 Eighth Brother Indica
See all carriers Green Crack
3.5g $15.38
$4.39/g Updated Sep 17, 2026 Mr. Zips Indica
Buds
See all carriers Green Crack
1g $23
$23/g Updated Sep 28, 2026 STONY'S RESERVE
Indoor Flowers
See all carriers Green Crack
7g $26.91
$3.84/g Updated Sep 17, 2026 Mr. Zips Indica
Buds
See all carriers Green Crack
1g $34.50
$34.50/g Updated Sep 28, 2026 STONY'S RESERVE
Indoor Flowers
See all carriers Green Crack
3.5g $46
$13.14/g Updated Sep 18, 2026 Heirbloom Indica
Pre-Rolls See all carriers Green Crack
1g $12 $7.20 Sale
$7.20/piece Updated Sep 28, 2026 DIME BAG Sativa
Infused
See all carriers Green Crack
1g $12.30
$12.30/piece Updated Sep 17, 2026 Raw Garden Hybrid
Infused
See all carriers Green Crack
5pc · 0.5g $22.30
$4.46/piece Updated Sep 16, 2026 DIME BAG Hybrid
Infused
See all carriers Green Crack
3.5g $23
$23/piece Updated Sep 18, 2026 Rollers Delight Hybrid
Infused
See all carriers Green Crack
5pc · 2.5g $46 $36.80 Sale
$7.36/piece Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters Hybrid
Infused
See all carriers Green Crack
5pc · 2.85g $37
$7.40/piece Updated Sep 18, 2026 Raw Garden Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Green Crack
0.5g $16.50 $8.25 Sale
$16.50/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Green Crack
1g $10
$10/g Updated Sep 28, 2026 Eighth Brother Sativa
See all carriers Green Crack
5g $13
$2.60/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Green Crack
1g $19 $13.30 Sale
$13.30/g Updated Sep 28, 2026 CAKE she hits different Sativa
See all carriers Green Crack
1g $23 $13.80 Sale
$13.80/g Updated Sep 28, 2026 DIME BAG Sativa
See all carriers Green Crack
1g $15
$15/g Updated Sep 17, 2026 Eighth Brother
See all carriers Green Crack
1g $22.50 $15.75 Sale
$15.75/g Updated Sep 28, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Green Crack
$15.99
$15.99/g Updated Sep 28, 2026 AmeriCanna
See all carriers Green Crack
1g $16.11
$16.11/g Updated Sep 17, 2026 AmeriCanna
See all carriers Green Crack
1g $25.05 $17.54 Sale
$17.54/g Updated Sep 18, 2026 BLOOM
See all carriers Green Crack
1g $26 $18.20 Sale
$18.20/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Green Crack
1g $18.45
$18.45/g Updated Sep 17, 2026 DIME BAG
See all carriers Green Crack
1g $27 $18.90 Sale
$18.90/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Green Crack
1g $19.99
$19.99/g Updated Sep 16, 2026 CAKE she hits different
See all carriers Green Crack
1000mg $22.50
$22.50/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Green Crack
1g $30 $22.50 Sale
$22.50/g Updated Sep 28, 2026 Timeless Sativa
See all carriers Green Crack
1g $24.60
$24.60/g Updated Sep 16, 2026 DIME BAG
See all carriers Green Crack
$24.60
$24.60/g Updated Sep 29, 2026 DIME BAG
All-In-One
See all carriers Green Crack
1g $31 $24.80 Sale
$24.80/g Updated Sep 17, 2026 Surplus Cartridge Co.
See all carriers Green Crack
1000mg $36 $27 Sale
$27/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Green Crack
1g $28
$28/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Green Crack
1g $36
$36/g Updated Sep 28, 2026 BLOOM Sativa
See all carriers Green Crack
$49 $39.20 Sale
$39.20/g Updated Sep 17, 2026 turn Sativa
See all carriers Green Crack
1g $40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Cabo Sativa
See all carriers Green Crack
1g $40
$40/g Updated Sep 18, 2026 PURIST
See all carriers Green Crack
1g $72 $57.60 Sale
$57.60/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
Concentrates See all carriers Green Crack
1g $14.50
$14.50/g Updated Sep 28, 2026 NUG Sativa
Live Resins Live_resin
See all carriers Green Crack
1g $18.75
$18.75/g Updated Sep 28, 2026 SunSmoke
Diamonds/Crystals
See all carriers Green Crack
$20
$20/g Updated Sep 17, 2026 Raw Garden
Sauce
See all carriers Green Crack
1g $20
$20/g Updated Sep 18, 2026 Home Grown Sativa
Sauce
See all carriers Green Crack
1g $31.50 $25.20 Sale
$25.20/g Updated Sep 17, 2026 Home Grown
Solvent
Edibles See all carriers Green Crack
20mg · 5pk $20 $14 Sale
$0.70/mg Updated Sep 18, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Green Crack
10mg · 10pk $20 $16 Sale
$1.60/mg Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters