Home / San Francisco / Headband Headband ranges $5–$49.88 across 23 dispensaries in San Francisco, cheapest $5 at Bryant & Gilbert LLC, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Headband cost in other regions?→ relaxed euphoric uplifted happy Headband is a balanced hybrid crossing OG Kush, Sour Diesel, and Master Kush. The cultivar takes its name from the characteristic pressure-around-the-temples cerebral effect that users describe — a feeling like wearing a headband. Aroma layers sharp diesel and lemon over earthy Kush undertones. Effects come on with a strong cerebral lift followed by a slow-onset body relaxation, making Headband a versatile daytime-to-evening pick. THC tests commonly land in the 20-27% range. The cultivar is a foundational California hybrid and remains widely-stocked across legal markets, often as a reliable mid-shelf option. Several closely-related variants — 707 Headband, Sour Headband — exist in the broader pedigree family.
Dispensaries 23
in San Francisco
Products 33
in stock
Price range $5–$50
in San Francisco
All33 Flower10 Pre-Rolls15 Cartridges5 Concentrates3 Flower See all carriers Headband
$28 $22.40 Sale
$6.40/g Updated Sep 28, 2026 State Flower Hybrid
See all carriers Headband
3.5g $26.99
$7.71/g Updated Sep 18, 2026 Daze Off CA Indica
Buds
See all carriers Headband
3.5g $30
$8.57/g Updated Sep 17, 2026 POSIE - INDOOR Indica
See all carriers Headband
7g $30
$4.29/g Updated Sep 17, 2026 POSIE - INDOOR Indica
Smalls
See all carriers Headband
3.5g $32
$9.14/g Updated Sep 28, 2026 Daze Off Hybrid
See all carriers Headband
$45.95 $32.16 Sale
$9.19/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Headband
3.5g $43.99
$12.57/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth
Indoor Flowers
See all carriers Headband
3.5g $49.88
$14.25/g Updated Sep 17, 2026 UpNorth Indica
Buds
Pre-Rolls See all carriers Headband
$5
$5/piece Updated Sep 28, 2026 Gelato
See all carriers Headband
$6.49
$6.49/piece Updated Sep 17, 2026 Tutti Hybrid
Infused
See all carriers Headband
$8
$8/piece Updated Sep 28, 2026 Soma Rosa Hybrid
Flower
See all carriers Headband
$9
$9/piece Updated Sep 28, 2026 State Flower Hybrid
See all carriers Headband
$9.95
$9.95/piece Updated Sep 28, 2026 (1) CRUMBZ Hybrid
Flower
See all carriers Headband
1g $10
$10/piece Updated Sep 18, 2026 PUFF Pre-Rolls
See all carriers Headband
1g $10
$10/piece Updated Sep 28, 2026 Tutti Hybrid
See all carriers Headband
1g $10
$10/piece Updated Sep 28, 2026 Tutti Hybrid
Prerolls
See all carriers Headband
1g $11.99
$11.99/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth Hybrid
See all carriers Headband
$12
$12/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth Hybrid
See all carriers Headband
1g $14.99
$14.99/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth Sativa
Prerolls
See all carriers Headband
5pc · 0.7g $28 $22.40 Sale
$4.48/piece Updated Sep 28, 2026 State Flower Hybrid
Multipack
See all carriers Headband
5pc $42
$8.40/piece Updated Sep 18, 2026 UpNorth
Concentrates See all carriers Headband
$19.33
$19.33/g Updated Sep 17, 2026 GLOBS
Badder
See all carriers Headband
1g $20.05
$20.05/g Updated Sep 28, 2026 GLOBS Hybrid
Concentrates
See all carriers Headband
1g $29.99
$29.99/g Updated Sep 28, 2026 Raw Garden Hybrid
Concentrates