Home / San Mateo County / Pineapple Express Pineapple Express ranges $9–$60.05 across 10 dispensaries in San Mateo County, cheapest $9 at Nebrina Daly City LLC, as of Sep 29, 2026.
Updated Sep 29, 2026
How much does Pineapple Express cost in other regions?→ energetic happy uplifted creative relaxed Pineapple Express achieved mainstream cultural prominence following the 2008 Seth Rogen / James Franco film of the same name. While the strain existed in various forms prior, the film catalyzed widespread commercial production by breeders responding to consumer demand. Modern Pineapple Express is typically a cross of Trainwreck and Hawaiian, producing a sativa-dominant hybrid with pronounced tropical-fruit aromatics.
pineapple tropical sweet pine Dispensaries 10
in San Mateo County
Products 48
in stock
Price range $9–$61
in San Mateo County
All48 Flower5 Pre-Rolls11 Cartridges27 Edibles5 Flower See all carriers Pineapple Express
$26.60
$3.80/g Updated Sep 28, 2026 KINGROLL
See all carriers Pineapple Express
3.5g $43.95 $26.99 Sale
$7.71/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Hybrid
Indoor/Top Shelf Flower
See all carriers Pineapple Express
$35.99
$10.28/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Humboldt Sativa
Pre-Pack
See all carriers Pineapple Express
3.5g $40.05
$11.44/g Updated Sep 17, 2026 ICED Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Pineapple Express
$50
$14.29/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Hybrid
Pre-Pack
Pre-Rolls See all carriers Pineapple Express
2pc · 1g $9
$4.50/piece Updated Sep 28, 2026 CAT4
Preroll
See all carriers Pineapple Express
$9.49
$9.49/piece Updated Sep 28, 2026 Lime Sativa
Infused Pre Roll
See all carriers Pineapple Express
$15.83
$15.83/piece Updated Sep 28, 2026 Lime Sativa
Infused Pre Roll
See all carriers Pineapple Express
1g $16
$16/piece Updated Sep 18, 2026 Froot Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
1.5g $25.05 $17.54 Sale
$17.54/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 2.5g $19.20
$3.84/piece Updated Sep 28, 2026 CAT4
Preroll
See all carriers Pineapple Express
5pc · 2.5g $19.60
$3.92/piece Updated Sep 28, 2026 Paletas
Preroll
See all carriers Pineapple Express
1.75g $25
$25/piece Updated Sep 18, 2026 hashtag Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 2.5g $27
$5.40/piece Updated Sep 29, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 5g $33.05 $28.09 Sale
$5.62/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Pineapple Express
5pc · 2.5g $30.80
$6.16/piece Updated Sep 27, 2026 Claybourne
Preroll
Cartridges See all carriers Pineapple Express
$9.80
$19.60/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
See all carriers Pineapple Express
$12.66
$12.66/g Updated Sep 29, 2026 Gramlin Sativa
Infused Preroll Vape Cartridge Aio
See all carriers Pineapple Express
$15
$15/g Updated Sep 28, 2026 CAT4
See all carriers Pineapple Express
$30.05 $21.04 Sale
$21.04/g Updated Sep 17, 2026 turn Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $34.95 $22.05 Sale
$22.05/g Updated Sep 28, 2026 Micro Bar Sativa
All-In-Ones
See all carriers Pineapple Express
$23.74
$23.74/g Updated Sep 28, 2026 LEFT COAST Sativa
Vape Pod
See all carriers Pineapple Express
$23.80
$23.80/g Updated Sep 28, 2026 turn
See all carriers Pineapple Express
1g $35.05 $24.53 Sale
$24.53/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Pineapple Express
$26.60
$26.60/g Updated Sep 28, 2026 PlugPlay
See all carriers Pineapple Express
$27.69
$27.69/g Updated Sep 28, 2026 Sauce Sativa
All In One
See all carriers Pineapple Express
1g $28
$28/g Updated Sep 24, 2026 Crystal Clear
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $28.05
$28.05/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Pineapple Express
1g $30
$30/g Updated Sep 24, 2026 Buddies Sativa
See all carriers Pineapple Express
$30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Jetty Hybrid
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
$30
$30/g Updated Sep 28, 2026 BBrand Hybrid
510 Thread
See all carriers Pineapple Express
1g $30.05
$30.05/g Updated Sep 17, 2026 Micro Bar
See all carriers Pineapple Express
$35
$35/g Updated Sep 28, 2026 Raw Garden Sativa
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
$35.61
$35.61/g Updated Sep 28, 2026 Halara Sativa
510 Cartridge
See all carriers Pineapple Express
$37.10
$37.10/g Updated Sep 28, 2026 PAX
See all carriers Pineapple Express
1g $49.95 $37.46 Sale
$37.46/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
See all carriers Pineapple Express
1g $55.05 $38.54 Sale
$38.54/g Updated Sep 17, 2026 PAX
See all carriers Pineapple Express
1g $65.05 $45.54 Sale
$45.54/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Pineapple Express
1g $55
$55/g Updated Sep 24, 2026 ROVE
All-In-One
See all carriers Pineapple Express
1g $60.05
$60.05/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
Edibles See all carriers Pineapple Express
100mg · 10pk $11
$0.11/mg Updated Sep 24, 2026 KingChews Sativa
See all carriers Pineapple Express
100mg $11.95
$0.12/mg Updated Sep 28, 2026 Froot Sativa
Edibles Solid
See all carriers Pineapple Express /
10pk $12.66
$12.66/mg Updated Sep 28, 2026 KINGROLL Sativa
Edibles
See all carriers Pineapple Express
2.25mg · 10pk $20
$8.89/mg Updated Sep 18, 2026 Kingpen