Home / Santa Cruz / Wedding Cake
Wedding Cake Hybrid Seed Junky Genetics
Wedding Cake ranges $4–$72 across 5 dispensaries in Santa Cruz, cheapest $4 at The Hook — Capitola, as of Sep 23, 2026.
Updated Sep 23, 2026
How much does Wedding Cake cost in other regions?→ relaxed happy euphoric uplifted aroused Wedding Cake (also Pink Cookies) is an indica-leaning hybrid from Seed Junky Genetics, released in the late 2010s. It crosses Triangle Kush with Animal Mints and rose quickly to flagship status in the post-Cookies-family modern California canon. Wedding Cake won Leafly's Strain of the Year in 2019 and remains one of the most-stocked premium cultivars across legal markets.
Dispensaries 5
in Santa Cruz
Products 23
in stock
Price range $4–$72
in Santa Cruz
All23 Flower5 Pre-Rolls12 Cartridges5 Concentrates1 Flower See all carriers Wedding Cake
3.5g $16
$4.57/g Updated Sep 24, 2026 Pacific Stone Indica
See all carriers Wedding Cake
3.5g $16
$4.57/g Updated Sep 16, 2026 Pacific Stone Indica
Buds
See all carriers Wedding Cake
3.5g $48 $36 Sale
$10.29/g Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Indica
Buds
See all carriers Wedding Cake
20g $54
$2.70/g Updated Sep 16, 2026 Yada Yada Indica
See all carriers Wedding Cake
28g $72
$2.57/g Updated Sep 25, 2026 Stony's Reserves Hybrid
Smalls
Pre-Rolls See all carriers Wedding Cake
1g $4
$4/piece Updated Sep 24, 2026 Sundaze Indica
See all carriers Wedding Cake
1g $6
$6/piece Updated Sep 24, 2026 PUFF Indica
See all carriers Wedding Cake
1g $18 $10.80 Sale
$10.80/piece Updated Sep 25, 2026 Raw Garden Indica
Infused
See all carriers Wedding Cake
0.5g $12.99
$12.99/piece Updated Sep 25, 2026 Pacific Stone
Infused
See all carriers Wedding Cake
1.5g $26 $18.20 Sale
$18.20/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Wedding Cake
3pc · 0.5g $26
$8.67/piece Updated Sep 17, 2026 Presidential Hybrid
Infused
See all carriers Wedding Cake
2g $26
$26/piece Updated Sep 16, 2026 Pacific Stone Hybrid
Infused
See all carriers Wedding Cake
0.5g $43.99
$43.99/piece Updated Sep 25, 2026 ALMORA Hybrid
Cartridges See all carriers Wedding Cake
1g $12
$12/g Updated Sep 16, 2026 SunSmoke
See all carriers Wedding Cake
1g $19.99 $17.99 Sale
$17.99/g Updated Sep 25, 2026 Tiny Fires Indica
See all carriers Wedding Cake
1g $20
$20/g Updated Sep 24, 2026 Tiny Fires Indica
All-In-One
See all carriers Wedding Cake
1g $28
$28/g Updated Sep 24, 2026 Dime Industries Hybrid
All-In-One
See all carriers Wedding Cake
$45 $31.50 Sale
$31.50/g Updated Sep 17, 2026 turn Indica
Concentrates See all carriers Wedding Cake
1g $26 $15.60 Sale
$15.60/g Updated Sep 25, 2026 Raw Garden Hybrid
Live Resins Live_resin