Home / Solano County / Strawberry Cough Strawberry Cough ranges $7–$88.80 across 21 dispensaries in Solano County, cheapest $7 at The Showcase LLC, as of Sep 27, 2026.
Updated Sep 27, 2026
How much does Strawberry Cough cost in other regions?→ uplifted happy energetic creative focused Strawberry Cough originated in the early 2000s and was popularized by New York breeder Kyle Kushman. The cultivar's lineage traces through Strawberry Fields and Haze, producing a sativa-leaning hybrid with a distinctive sweet-strawberry aroma layered over earthy berry undertones. The "cough" in the name references an apocryphal claim — disputed but persistent in cannabis lore — that the strain stops users from coughing on the inhale, despite its high THC. Effects are cerebral and sativa: mood-elevating, focus-oriented, energetic, with minimal body component. THC tests commonly land in the 15-20% range. Strawberry Cough remains one of the most-recognizable East-Coast-pedigree sativas on California legal-market shelves.
strawberry sweet berry earthy Dispensaries 21
in Solano County
Products 141
in stock
Price range $7–$89
in Solano County
All141 Flower18 Pre-Rolls43 Cartridges73 Concentrates3 Edibles4 Flower See all carriers Strawberry Cough
$27.65
$3.95/g Updated Sep 27, 2026 Stiiizy Sativa
40's Mylar
See all carriers Strawberry Cough
7g $45 $31.50 Sale
$4.50/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Strawberry Cough
7g $32.95
$4.71/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy Sativa
Flowers
See all carriers Strawberry Cough
$37.25
$5.32/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
3.5g $63 $37.80 Sale
$10.80/g Updated Sep 17, 2026 UpNorth Indica
Buds
See all carriers Strawberry Cough
$39
$5.57/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
$39
$5.57/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
3.5g $40
$11.43/g Updated Sep 16, 2026 Oakfruitland (OFL) Indica
Buds
See all carriers Strawberry Cough
14g $110.05 $77.04 Sale
$5.50/g Updated Sep 18, 2026 Claybourne Co. Indica
Smalls
See all carriers Strawberry Cough
14g $110.05 $77.04 Sale
$5.50/g Updated Sep 17, 2026 Oakfruitland (OFL) Indica
Buds
See all carriers Strawberry Cough
14g $88.80
$6.34/g Updated Sep 26, 2026 Claybourne Co. Sativa
Flowers
Pre-Rolls See all carriers Strawberry Cough
1g $7
$7/piece Updated Sep 26, 2026 Gelato Canna Co. Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$9.49
$9.49/piece Updated Sep 27, 2026 DIME BAG Sativa
Infused Preroll
See all carriers Strawberry Cough
1g $10
$10/piece Updated Sep 16, 2026 Tutti Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
$10
$10/piece Updated Sep 27, 2026 Tutti
Preroll
See all carriers Strawberry Cough
$11.21
$11.21/piece Updated Sep 27, 2026 Stiiizy Sativa
40's Single
See all carriers Strawberry Cough
1g $15 $12 Sale
$12/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $17 $12.92 Sale
$12.92/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1.5g $29 $17.40 Sale
$17.40/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
$18
$18/piece Updated Sep 27, 2026 Gramlin
Preroll
See all carriers Strawberry Cough
$37 $18.50 Sale
$18.50/piece Updated Sep 17, 2026 Koa Cannabis Co. Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
2g $28 $21 Sale
$21/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 5g $32 $22.40 Sale
$4.48/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
2.5g $35.05 $24.53 Sale
$24.53/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 5g $30 $24.90 Sale
$4.98/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1.3g $25
$25/piece Updated Sep 18, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc $26
$5.20/piece Updated Sep 27, 2026 Stiiizy
Preroll
See all carriers Strawberry Cough
5pc $26.10
$5.22/piece Updated Sep 26, 2026 Stiiizy
Preroll
See all carriers Strawberry Cough
1g $28
$28/piece Updated Sep 16, 2026 Jeeter Hybrid
Infused Preroll
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $29
$5.80/piece Updated Sep 26, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
6pc · 0.6g $29.49
$4.92/piece Updated Sep 17, 2026 ROVE Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 3.5g $33
$6.60/piece Updated Sep 26, 2026 Gramlin Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
4pc · 0.75g $34
$8.50/piece Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 3.5g $37
$7.40/piece Updated Sep 26, 2026 Oakfruitland Sativa
Flower
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 0.6g $40
$8/piece Updated Sep 26, 2026 Gelato Sativa
Cartridges See all carriers Strawberry Cough
$8.96
$8.96/g Updated Sep 27, 2026 Cizi Sativa
Thc
See all carriers Strawberry Cough
1g $23 $11.50 Sale
$11.50/g Updated Sep 17, 2026 Buddies Brand
See all carriers Strawberry Cough
5g $13
$2.60/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
$13.45
$13.45/g Updated Sep 27, 2026 Gramlin Sativa
Thc
See all carriers Strawberry Cough
$14
$28/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$14.90
$14.90/g Updated Sep 27, 2026 Gramlin
510 Thread
See all carriers Strawberry Cough
1g $15.05
$15.05/g Updated Sep 17, 2026 Micro Greenz
See all carriers Strawberry Cough
0.5g $15.40
$30.80/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$15.40
$15.40/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
$15.63
$15.63/g Updated Sep 27, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$16
$32/g Updated Sep 27, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
0.5g $16
$32/g Updated Sep 17, 2026 STIIIZY - Original
See all carriers Strawberry Cough
$16
$16/g Updated Sep 26, 2026 Allswell Sativa
510 Thread
See all carriers Strawberry Cough
$16
$16/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
1g $16
$16/g Updated Sep 17, 2026 Allswell
See all carriers Strawberry Cough
1g $18
$18/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin
See all carriers Strawberry Cough
1g $25 $20 Sale
$20/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
1g $25 $20 Sale
$20/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
1g $35 $21 Sale
$21/g Updated Sep 17, 2026 Dime Industries
See all carriers Strawberry Cough
$21.67
$21.67/g Updated Sep 27, 2026 Gramlin Sativa
Thc Aio
See all carriers Strawberry Cough
1g $37 $22.20 Sale
$22.20/g Updated Sep 17, 2026 Buddies Brand
See all carriers Strawberry Cough
1g $34 $23.80 Sale
$23.80/g Updated Sep 17, 2026 Oakfruitland (OFL)
See all carriers Strawberry Cough
$24
$24/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $24.75
$24.75/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin
See all carriers Strawberry Cough
1g $24.75
$24.75/g Updated Sep 26, 2026 Gramlin Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $25
$25/g Updated Sep 16, 2026 Cizi
See all carriers Strawberry Cough
1g $25
$25/g Updated Sep 17, 2026 Side Hustle Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$28
$28/g Updated Sep 26, 2026 Gramlin Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1g $40 $28 Sale
$28/g Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co.
See all carriers Strawberry Cough
1g $28.60
$28.60/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
$31
$31/g Updated Sep 27, 2026 Pure
See all carriers Strawberry Cough
1g $31
$31/g Updated Sep 16, 2026 Pure One
See all carriers Strawberry Cough
$31
$31/g Updated Sep 27, 2026 Gramlin
See all carriers Strawberry Cough
$33.50
$26.80/g Updated Sep 26, 2026 Sauce
See all carriers Strawberry Cough
1g $33.60
$33.60/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
$35
$35/g Updated Sep 27, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
$38.86
$38.86/g Updated Sep 26, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$40
$40/g Updated Sep 26, 2026 Claybourne Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
$40
$32/g Updated Sep 26, 2026 Sauce Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1g $45 $40.50 Sale
$40.50/g Updated Sep 17, 2026 Quiet Kings
See all carriers Strawberry Cough
1g $58 $40.60 Sale
$40.60/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Strawberry Cough
$45
$45/g Updated Sep 26, 2026 Quiet Kings Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1g $45.05
$45.05/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Strawberry Cough
1g $48.83
$48.83/g Updated Sep 26, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$51
$51/g Updated Sep 26, 2026 ROVE Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
$68
$68/g Updated Sep 26, 2026 Heavy Hitters Sativa
510 Thread
Concentrates See all carriers Strawberry Cough
$21
$21/g Updated Sep 26, 2026 Quiet Kings Sativa
Badder
See all carriers Strawberry Cough
1g $22.05
$22.05/g Updated Sep 18, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
Badder
Edibles See all carriers Strawberry Cough
20mg · 5pk $20.05 $14.04 Sale
$0.70/mg Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters