Home / Contra Costa County / Strawberry Cough Strawberry Cough ranges $5–$69 across 28 dispensaries in Contra Costa County, cheapest $5 at Otc San Pablo LLC, as of Sep 26, 2026.
Updated Sep 26, 2026
How much does Strawberry Cough cost in other regions?→ uplifted happy energetic creative focused Strawberry Cough originated in the early 2000s and was popularized by New York breeder Kyle Kushman. The cultivar's lineage traces through Strawberry Fields and Haze, producing a sativa-leaning hybrid with a distinctive sweet-strawberry aroma layered over earthy berry undertones. The "cough" in the name references an apocryphal claim — disputed but persistent in cannabis lore — that the strain stops users from coughing on the inhale, despite its high THC. Effects are cerebral and sativa: mood-elevating, focus-oriented, energetic, with minimal body component. THC tests commonly land in the 15-20% range. Strawberry Cough remains one of the most-recognizable East-Coast-pedigree sativas on California legal-market shelves.
strawberry sweet berry earthy Dispensaries 28
in Contra Costa County
Products 208
in stock
Price range $5–$69
in Contra Costa County
All208 Flower22 Pre-Rolls55 Cartridges108 Concentrates16 Edibles7 Flower See all carriers Strawberry Cough
$10
$2.86/g Updated Sep 26, 2026 BAGGIE BUDS
See all carriers Strawberry Cough
$10
$2.86/g Updated Sep 17, 2026 BAGGIE BUDS Indica
Buds
See all carriers Strawberry Cough
3.5g $35.05 $24.53 Sale
$7.01/g Updated Sep 17, 2026 Oakfruitland (OFL) Indica
Buds
See all carriers Strawberry Cough
$27.65
$3.95/g Updated Sep 27, 2026 Stiiizy Sativa
40's Mylar
See all carriers Strawberry Cough
7g $45 $31.50 Sale
$4.50/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy Sativa
Infused Flower
See all carriers Strawberry Cough
7g $48 $33.60 Sale
$4.80/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Strawberry Cough
7g $61 $36.60 Sale
$5.23/g Updated Sep 26, 2026 Oakfruitland Sativa
See all carriers Strawberry Cough
3.5g $40
$11.43/g Updated Sep 17, 2026 UpNorth Indica
Buds Pre-Pack
See all carriers Strawberry Cough
$40
$11.43/g Updated Sep 18, 2026 Sierra Hills - Indica
Pre-Rolls See all carriers Strawberry Cough
$5
$5/piece Updated Sep 26, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $5
$5/piece Updated Sep 26, 2026 Crumbz Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $13 $6.50 Sale
$6.50/piece Updated Sep 26, 2026 UpNorth Humboldt Sativa
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 1g $8
$1.60/piece Updated Sep 16, 2026 Gramlin Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $9.05
$9.05/piece Updated Sep 17, 2026 Tutti Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
$11.21
$11.21/piece Updated Sep 27, 2026 Stiiizy Sativa
40's Single
See all carriers Strawberry Cough
1g $12
$12/piece Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $17 $12.92 Sale
$12.92/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $14
$2.80/piece Updated Sep 17, 2026 Smoove Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
14pc · 7g $15
$1.07/piece Updated Sep 26, 2026 Quiet Kings
See all carriers Strawberry Cough
1g $16
$16/piece Updated Sep 18, 2026 ROVE Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 3.5g $17
$3.40/piece Updated Sep 18, 2026 Gramlin Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1.3g $17
$17/piece Updated Sep 18, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1.5g $26 $19.50 Sale
$19.50/piece Updated Sep 18, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 5g $20
$4/piece Updated Sep 18, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 0.5g $32 $21.44 Sale
$4.29/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 0.5g $22
$4.40/piece Updated Sep 18, 2026 DIME BAG Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
2g $24
$24/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $24
$4.80/piece Updated Sep 26, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 5g $24
$4.80/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 3.5g $31
$6.20/piece Updated Sep 26, 2026 Gramlin Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
4pc · 0.75g $34
$8.50/piece Updated Sep 18, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 0.5g $35
$7/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 3.5g $37
$7.40/piece Updated Sep 26, 2026 Oakfruitland Sativa
Flower
See all carriers Strawberry Cough
$38
$38/piece Updated Sep 18, 2026 Koa Cannabis Co. Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 0.6g $40
$8/piece Updated Sep 26, 2026 Gelato Sativa
Cartridges See all carriers Strawberry Cough
5g $13 $6.50 Sale
$1.30/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
$13.45 $9.01 Sale
$9.01/g Updated Sep 27, 2026 Gramlin Sativa
Thc
See all carriers Strawberry Cough
1g $11
$11/g Updated Sep 17, 2026 Cizi
See all carriers Strawberry Cough
$11
$11/g Updated Sep 27, 2026 C4
Distillate
See all carriers Strawberry Cough
1g $23 $11.50 Sale
$11.50/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
$12
$24/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
5g $14 $12.60 Sale
$2.52/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
1g $14
$14/g Updated Sep 18, 2026 Micro Greenz
See all carriers Strawberry Cough
1g $16 $14.40 Sale
$14.40/g Updated Sep 18, 2026 Allswell
See all carriers Strawberry Cough
$21.67 $14.51 Sale
$14.51/g Updated Sep 27, 2026 Gramlin Sativa
Thc Aio
See all carriers Strawberry Cough
$17 $15.30 Sale
$15.30/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
1g $21 $15.75 Sale
$15.75/g Updated Sep 18, 2026 Buddies Brand
See all carriers Strawberry Cough
0.5g $16
$32/g Updated Sep 18, 2026 STIIIZY - Original
See all carriers Strawberry Cough
$16
$16/g Updated Sep 26, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
See all carriers Strawberry Cough
1g $16
$16/g Updated Sep 18, 2026 Papa's Herb
See all carriers Strawberry Cough
1g $17
$17/g Updated Sep 17, 2026 ZTI -
See all carriers Strawberry Cough
$17
$34/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1g $17.50
$17.50/g Updated Sep 18, 2026 Gramlin
See all carriers Strawberry Cough
$18
$18/g Updated Sep 26, 2026 Gramlin Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1g $27.05 $18.94 Sale
$18.94/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
$20
$20/g Updated Sep 26, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $27 $20.25 Sale
$20.25/g Updated Sep 18, 2026 Papa's Herb
See all carriers Strawberry Cough
1.25g $20.50
$16.40/g Updated Sep 18, 2026 Sauce
See all carriers Strawberry Cough
1g $21
$21/g Updated Sep 16, 2026 Cizi
See all carriers Strawberry Cough
1g $30.05 $21.04 Sale
$21.04/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
1g $43.05 $21.53 Sale
$21.53/g Updated Sep 17, 2026 PAX
See all carriers Strawberry Cough
$22
$22/g Updated Sep 26, 2026 Indica
See all carriers Strawberry Cough
1g $23
$23/g Updated Sep 17, 2026 Geek THCx
See all carriers Strawberry Cough
$23
$23/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
1g $40 $26 Sale
$26/g Updated Sep 18, 2026 Claybourne Co.
See all carriers Strawberry Cough
1g $40.05 $28.03 Sale
$28.03/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
Also at 8 other stores Embarc Martinez LLC· Sep 17, 2026 $28.03 Visit shop: Strawberry Cough at Embarc Martinez LLC ↗ NUG· Sep 18, 2026 $30.80 Visit shop: Strawberry Cough at NUG ↗ Flavors of Antioch· Sep 17, 2026 $32 Visit shop: Strawberry Cough at Flavors of Antioch ↗ Flavors Of Antioch, LLC· Sep 16, 2026 $32 Visit shop: Strawberry Cough at Flavors Of Antioch, LLC ↗ Off the Charts· Sep 17, 2026 $36 Visit shop: Strawberry Cough at Off the Charts ↗ Otc Antioch LLC· Sep 18, 2026 $40 Visit shop: Strawberry Cough at Otc Antioch LLC ↗ Off the Charts· Sep 17, 2026 $40 Visit shop: Strawberry Cough at Off the Charts ↗ 7 Stars Holistic Healing Center· Sep 17, 2026 $69 Visit shop: Strawberry Cough at 7 Stars Holistic Healing Center ↗ See all carriers Strawberry Cough
$28.70
$22.96/g Updated Sep 27, 2026 Sauce
See all carriers Strawberry Cough
1.25g $30
$24/g Updated Sep 18, 2026 Vior Extracts
See all carriers Strawberry Cough
1g $30
$30/g Updated Sep 17, 2026 Dime Industries
See all carriers Strawberry Cough
1g $45.05 $31.53 Sale
$31.53/g Updated Sep 17, 2026 PAX
See all carriers Strawberry Cough
$32
$32/g Updated Sep 26, 2026 Papa's Herb Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
$33.60
$33.60/g Updated Sep 27, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
$35
$35/g Updated Sep 26, 2026 All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
$36
$36/g Updated Sep 26, 2026 Oakfruitland Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1g $60.05 $42.04 Sale
$42.04/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Strawberry Cough
$51
$51/g Updated Sep 27, 2026 PAX Sativa
Pax Era Pod
See all carriers Strawberry Cough
$53
$53/g Updated Sep 27, 2026 Heavy Hitters Sativa
510 Thread
See all carriers Strawberry Cough
$67
$67/g Updated Sep 26, 2026 Heavy Hitters Sativa
510 Thread
See all carriers Strawberry Cough
$69
$69/g Updated Sep 27, 2026 ROVE Sativa
All-In-One
Concentrates See all carriers Strawberry Cough
$10
$10/g Updated Sep 26, 2026 Puffweiser
See all carriers Strawberry Cough
$10.80
$10.80/g Updated Sep 26, 2026 Punch
Badder
See all carriers Strawberry Cough
1g $12
$12/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
Badder
See all carriers Strawberry Cough
1g $13
$13/g Updated Sep 17, 2026 Puffweiser
Crumble
See all carriers Strawberry Cough
1.2g $23.05 $16.13 Sale
$13.44/g Updated Sep 17, 2026 ALMORA
Badder
See all carriers Strawberry Cough
1.2g $26 $23.40 Sale
$19.50/g Updated Sep 18, 2026 ALMORA
Sugar
See all carriers Strawberry Cough
$26
$21.67/g Updated Sep 26, 2026 ALMORA Sativa
Live Resin Sugar
See all carriers Strawberry Cough
$40
$40/g Updated Sep 26, 2026 Galaxy
See all carriers Strawberry Cough
$40
$40/g Updated Sep 26, 2026 ROVE Sativa
Edibles See all carriers Strawberry Cough
20mg · 5pk $14
$0.70/mg Updated Sep 18, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Strawberry Cough
1000mg · 20pk $49 $34.30 Sale
$0.03/mg Updated Sep 26, 2026 Emerald Bay Extracts Sativa