Home / Alameda County / Strawberry Cough Strawberry Cough ranges $5–$115 across 27 dispensaries in Alameda County, cheapest $5 at Kanna, Inc., as of Sep 29, 2026.
Updated Sep 29, 2026
How much does Strawberry Cough cost in other regions?→ uplifted happy energetic creative focused Strawberry Cough originated in the early 2000s and was popularized by New York breeder Kyle Kushman. The cultivar's lineage traces through Strawberry Fields and Haze, producing a sativa-leaning hybrid with a distinctive sweet-strawberry aroma layered over earthy berry undertones. The "cough" in the name references an apocryphal claim — disputed but persistent in cannabis lore — that the strain stops users from coughing on the inhale, despite its high THC. Effects are cerebral and sativa: mood-elevating, focus-oriented, energetic, with minimal body component. THC tests commonly land in the 15-20% range. Strawberry Cough remains one of the most-recognizable East-Coast-pedigree sativas on California legal-market shelves.
strawberry sweet berry earthy Dispensaries 27
in Alameda County
Products 131
in stock
Price range $5–$115
in Alameda County
All131 Flower14 Pre-Rolls39 Cartridges72 Concentrates2 Edibles4 Flower See all carriers Strawberry Cough
7g $56.65 $28.33 Sale
$4.05/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
See all carriers Strawberry Cough
3.5g $45 $31.50 Sale
$9/g Updated Sep 29, 2026 UpNorth Humboldt Sativa
Premium
See all carriers Strawberry Cough
7g $50 $37.50 Sale
$5.36/g Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland Sativa
Premium
See all carriers Strawberry Cough
$39
$5.57/g Updated Sep 29, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
$42
$12/g Updated Sep 29, 2026 Oakfruitland Sativa
Pre-Pack
See all carriers Strawberry Cough
3.5g $50
$14.29/g Updated Sep 17, 2026 UpNorth Indica
Buds
See all carriers Strawberry Cough
$63
$9/g Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland (OFL) Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$115
$8.21/g Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland (OFL) Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$115
$8.21/g Updated Sep 29, 2026 Claybourne Sativa
Pre-Pack Smalls
See all carriers Strawberry Cough
14g $115
$8.21/g Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Indica
Smalls
Pre-Rolls See all carriers Strawberry Cough
1g $5
$5/piece Updated Sep 29, 2026 SunSmoke Sativa
Non-Infused Pre-Rolls
See all carriers Strawberry Cough
1.2g $14 $9.80 Sale
$9.80/piece Updated Sep 28, 2026 Gelato Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $10
$10/piece Updated Sep 29, 2026 UpNorth Humboldt Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $22.98 $11.49 Sale
$11.49/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $15 $12 Sale
$12/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
$12.50
$12.50/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth Humboldt Sativa
Flower
See all carriers Strawberry Cough
1g $17 $12.92 Sale
$12.92/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1.3g $20 $14 Sale
$14/piece Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1.2g $15
$15/piece Updated Sep 29, 2026 Bangers Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
0.6g $15
$15/piece Updated Sep 29, 2026 Bangers Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
2pc · 2g $16
$8/piece Updated Sep 29, 2026 Oakfruitland (OFL)
See all carriers Strawberry Cough
1g $18
$18/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
0.7g $25 $18.75 Sale
$18.75/piece Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland Sativa
See all carriers Strawberry Cough
2g $28 $21 Sale
$21/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 5g $25 $21.25 Sale
$4.25/piece Updated Sep 16, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 5g $30 $24.90 Sale
$4.98/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
2.5g $39 $27.30 Sale
$27.30/piece Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1.5g $29
$29/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 3.5g $31
$6.20/piece Updated Sep 28, 2026 Gramlin Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
2.5g $35.05
$35.05/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 3.5g $37
$7.40/piece Updated Sep 29, 2026 Oakfruitland Sativa
Flower
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $40
$8/piece Updated Sep 17, 2026 UpNorth Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $42
$8.40/piece Updated Sep 28, 2026 Claybourne Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $42
$8.40/piece Updated Sep 29, 2026 Jeeter Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
20pc · 14g $87
$4.35/piece Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland (OFL)
Cartridges See all carriers Strawberry Cough
1g $20 $9 Sale
$9/g Updated Sep 28, 2026 Allswell Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $12
$12/g Updated Sep 17, 2026 THREDDY
See all carriers Strawberry Cough
5g $14
$2.80/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
1g $15
$15/g Updated Sep 29, 2026 Alpine Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $16
$16/g Updated Sep 17, 2026 Allswell
See all carriers Strawberry Cough
$16
$16/g Updated Sep 29, 2026 Allswell Sativa
510 Thread
See all carriers Strawberry Cough
1g $37 $16.65 Sale
$16.65/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $17
$17/g Updated Sep 17, 2026 Chico Verde
See all carriers Strawberry Cough
0.5g $17
$34/g Updated Sep 17, 2026 STIIIZY - Original
See all carriers Strawberry Cough
$17.50
$17.50/g Updated Sep 29, 2026 Gramlin Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1g $25 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin
See all carriers Strawberry Cough
1g $18
$18/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin
See all carriers Strawberry Cough
$18
$18/g Updated Sep 30, 2026 Eden extracts Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$18.20
$14.56/g Updated Sep 28, 2026 Vior Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1.25g $36.98 $18.49 Sale
$14.79/g Updated Sep 17, 2026 Vior Extracts
See all carriers Strawberry Cough
1g $18.99
$18.99/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
1g $25 $20 Sale
$20/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
1g $22.80
$22.80/g Updated Sep 28, 2026 Papa's Herb Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$24
$24/g Updated Sep 29, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$25
$25/g Updated Sep 28, 2026 Geek THCx Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1g $25.99
$25.99/g Updated Sep 17, 2026 Hanabi
See all carriers Strawberry Cough
1g $38 $26.60 Sale
$26.60/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Strawberry Cough
$39 $27.30 Sale
$27.30/g Updated Sep 29, 2026 PAX (Peace & Haight) Sativa
Pax Era Pod
See all carriers Strawberry Cough
1g $39.98 $27.99 Sale
$27.99/g Updated Sep 17, 2026 Dime Industries
See all carriers Strawberry Cough
1g $29.99
$29.99/g Updated Sep 17, 2026 Geek THCx
See all carriers Strawberry Cough
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Buddies Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $30
$30/g Updated Sep 16, 2026 Oakfruitland (OFL)
See all carriers Strawberry Cough
1g $30
$30/g Updated Sep 29, 2026 Gramlin Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $31
$31/g Updated Sep 26, 2026 Geek THCx Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1g $44.98 $31.49 Sale
$31.49/g Updated Sep 17, 2026 Sauce
See all carriers Strawberry Cough
1g $32
$32/g Updated Sep 26, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$35
$35/g Updated Sep 29, 2026 Papa's Herb Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1g $50 $35 Sale
$35/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
$36
$36/g Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1g $38
$38/g Updated Sep 26, 2026 Dabwoods Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $56 $39.20 Sale
$39.20/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
1g $40
$40/g Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co.
See all carriers Strawberry Cough
$40
$40/g Updated Sep 29, 2026 Claybourne Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
$40
$40/g Updated Sep 29, 2026 Claybourne Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1g $55 $41.25 Sale
$41.25/g Updated Sep 29, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$42
$33.60/g Updated Sep 29, 2026 Vior Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1g $45
$45/g Updated Sep 17, 2026 Ursa Extracts
See all carriers Strawberry Cough
1g $46
$46/g Updated Sep 28, 2026 ROVE Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $69 $48.30 Sale
$48.30/g Updated Sep 17, 2026 Dabwoods
See all carriers Strawberry Cough
1g $50
$50/g Updated Sep 28, 2026 PAX
See all carriers Strawberry Cough
1g $56
$56/g Updated Sep 26, 2026 ROVE Sativa
Concentrates See all carriers Strawberry Cough
1.2g $23.05
$19.21/g Updated Sep 17, 2026 ALMORA
Badder
See all carriers Strawberry Cough
$26
$21.67/g Updated Sep 29, 2026 ALMORA Sativa
Live Resin Sugar
Edibles See all carriers Strawberry Cough
20mg · 5pk $20 $14 Sale
$0.70/mg Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Strawberry Cough
100mg · 10pk $20
$0.20/mg Updated Sep 29, 2026 Good Tide Sativa
Edibles/Beverages
See all carriers Strawberry Cough
1000mg · 20pk $45
$0.05/mg Updated Sep 29, 2026 Emerald Bay Extracts Sativa