Home / San Francisco / Strawberry Cough Strawberry Cough ranges $4.95–$115 across 41 dispensaries in San Francisco, cheapest $4.95 at Sf Mission Critical LLC, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Strawberry Cough cost in other regions?→ uplifted happy energetic creative focused Strawberry Cough originated in the early 2000s and was popularized by New York breeder Kyle Kushman. The cultivar's lineage traces through Strawberry Fields and Haze, producing a sativa-leaning hybrid with a distinctive sweet-strawberry aroma layered over earthy berry undertones. The "cough" in the name references an apocryphal claim — disputed but persistent in cannabis lore — that the strain stops users from coughing on the inhale, despite its high THC. Effects are cerebral and sativa: mood-elevating, focus-oriented, energetic, with minimal body component. THC tests commonly land in the 15-20% range. Strawberry Cough remains one of the most-recognizable East-Coast-pedigree sativas on California legal-market shelves.
strawberry sweet berry earthy Dispensaries 41
in San Francisco
Products 212
in stock
Price range $5–$115
in San Francisco
All212 Flower26 Pre-Rolls76 Cartridges100 Concentrates6 Edibles4 Flower See all carriers Strawberry Cough
$10
$2.86/g Updated Sep 17, 2026 BAGGIE BUDS Indica
Buds
See all carriers Strawberry Cough
$30 $21 Sale
$6/g Updated Sep 28, 2026 Daze Off Sativa
Pre-Pack Smalls
See all carriers Strawberry Cough
$25
$7.14/g Updated Sep 28, 2026 Duffy$
See all carriers Strawberry Cough
3.5g $26
$7.43/g Updated Sep 17, 2026 Oakfruitland (OFL) Indica
Buds
See all carriers Strawberry Cough
$41.95 $29.36 Sale
$8.39/g Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland Sativa
Big Buds
See all carriers Strawberry Cough
$30
$8.57/g Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland Sativa
Pre-Pack
See all carriers Strawberry Cough
$30.42
$4.35/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
7g $36 $32 Sale
$4.57/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
3.5g $35
$10/g Updated Sep 28, 2026 Duffy$ Sativa
See all carriers Strawberry Cough
7g $35
$5/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy Indica
Infused Flower Infused
Also at 6 other stores United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $37 See this shop: Strawberry Cough at United 415, Inc. → Kmbm, Inc.· Sep 17, 2026 $37 See this shop: Strawberry Cough at Kmbm, Inc. → Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $37 Visit shop: Strawberry Cough at Bcok, Inc. ↗ Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $37 Visit shop: Strawberry Cough at Sgi Brannan LLC ↗ Skyline Yarok, LLC - Daly City· Sep 17, 2026 $40 See this shop: Strawberry Cough at Skyline Yarok, LLC - Daly City → Cole Ashbury Group LLC· Sep 17, 2026 $48 Visit shop: Strawberry Cough at Cole Ashbury Group LLC ↗ See all carriers Strawberry Cough
7g $40
$5.71/g Updated Sep 28, 2026 STIIIZY - 40's Sativa
Flower/Infused Flower (7 Grams)
See all carriers Strawberry Cough
3.5g $52 $41.60 Sale
$11.89/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Humboldt Sativa
Premium
See all carriers Strawberry Cough
$49.95
$14.27/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Sativa
Pre-Pack
See all carriers Strawberry Cough
$109.95 $76.96 Sale
$5.50/g Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland Sativa
Big Buds
See all carriers Strawberry Cough
$85.95
$3.07/g Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland Sativa
Smalls
See all carriers Strawberry Cough )
14g $88
$6.29/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Co. Sativa
See all carriers Strawberry Cough
14g $88
$6.29/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Co. Sativa
See all carriers Strawberry Cough
14g $89.99
$6.43/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Sativa
1/2 Oz / 1 Oz Flowers
See all carriers Strawberry Cough
$100
$7.14/g Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland Sativa
Pre-Pack
See all carriers Strawberry Cough
14g $115
$8.21/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Co. Sativa
Smalls
Pre-Rolls See all carriers Strawberry Cough
$8.25 $4.95 Sale
$4.95/piece Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland Sativa
Flower
See all carriers Strawberry Cough
$5
$5/piece Updated Sep 28, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $5
$5/piece Updated Sep 17, 2026 Tutti Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $5
$5/piece Updated Sep 28, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Strawberry Cough
2pc · 1g $14.92 $8.95 Sale
$4.48/piece Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland Sativa
Flower
See all carriers Strawberry Cough
1g $10
$10/piece Updated Sep 28, 2026 Tutti Sativa
Prerolls
See all carriers Strawberry Cough
1.3g $16 $11.20 Sale
$11.20/piece Updated Sep 18, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $15 $12 Sale
$12/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
Also at 4 other stores Kmbm, Inc.· Sep 17, 2026 $12 See this shop: Strawberry Cough at Kmbm, Inc. → Positive Vibe· Sep 16, 2026 $14 Visit shop: Strawberry Cough at Positive Vibe ↗ Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $15 Visit shop: Strawberry Cough at Bcok, Inc. ↗ United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $15 See this shop: Strawberry Cough at United 415, Inc. → See all carriers Strawberry Cough
1.5g $25 $12.50 Sale
$12.50/piece Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $17 $12.92 Sale
$12.92/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
Also at 5 other stores Positive Vibe· Sep 16, 2026 $16 Visit shop: Strawberry Cough at Positive Vibe ↗ United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $17 See this shop: Strawberry Cough at United 415, Inc. → Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $17 Visit shop: Strawberry Cough at Bcok, Inc. ↗ Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $17 Visit shop: Strawberry Cough at Sgi Brannan LLC ↗ Skyline Yarok, LLC - Daly City· Sep 17, 2026 $18 See this shop: Strawberry Cough at Skyline Yarok, LLC - Daly City → See all carriers Strawberry Cough
1g $14
$14/piece Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
Prerolls
See all carriers Strawberry Cough
1g $16 $14 Sale
$14/piece Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $14.99
$14.99/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth Sativa
Prerolls
See all carriers Strawberry Cough
1g $15
$15/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth Humboldt Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$15
$15/piece Updated Sep 28, 2026 Gramlin Hybrid
See all carriers Strawberry Cough
$15
$15/piece Updated Sep 28, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Strawberry Cough
2pc $15
$7.50/piece Updated Sep 28, 2026 Black Mamba Cannabis Hybrid
See all carriers Strawberry Cough
$15.95
$15.95/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
$15.95
$15.95/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough - , !
1g $16
$16/piece Updated Sep 17, 2026 Tutti - Sativa Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $18
$18/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
1g $18.41
$18.41/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 0.7g $32.95 $19.77 Sale
$3.95/piece Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland Sativa
Flower
See all carriers Strawberry Cough
2.5g $19.99
$19.99/piece Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $20
$4/piece Updated Sep 28, 2026 Quiet Kings
See all carriers Strawberry Cough
2g $30 $21 Sale
$21/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 1g $22
$4.40/piece Updated Sep 17, 2026 Gramlin Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 5g $32.50 $22.75 Sale
$4.55/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
Also at 6 other stores Kmbm, Inc.· Sep 17, 2026 $24.90 See this shop: Strawberry Cough at Kmbm, Inc. → Skyline Yarok, LLC - Daly City· Sep 17, 2026 $26 See this shop: Strawberry Cough at Skyline Yarok, LLC - Daly City → Positive Vibe· Sep 16, 2026 $29 Visit shop: Strawberry Cough at Positive Vibe ↗ Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $30 Visit shop: Strawberry Cough at Bcok, Inc. ↗ United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $30 See this shop: Strawberry Cough at United 415, Inc. → Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $30 Visit shop: Strawberry Cough at Sgi Brannan LLC ↗ See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $32.95 $23.06 Sale
$4.61/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth Sativa
Flower
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $23.22
$4.64/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
6pc $31 $23.25 Sale
$3.88/piece Updated Sep 28, 2026 ROVE Sativa
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 5g $24
$4.80/piece Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Hybrid
Infused
Also at 6 other stores Kmbm, Inc.· Sep 17, 2026 $24.94 See this shop: Strawberry Cough at Kmbm, Inc. → Bryant & Gilbert LLC· Sep 28, 2026 $25 See this shop: Strawberry Cough at Bryant & Gilbert LLC → Positive Vibe· Sep 16, 2026 $28 Visit shop: Strawberry Cough at Positive Vibe ↗ Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $29 Visit shop: Strawberry Cough at Sgi Brannan LLC ↗ Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $29 Visit shop: Strawberry Cough at Bcok, Inc. ↗ United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $29 See this shop: Strawberry Cough at United 415, Inc. → See all carriers Strawberry Cough
1.3g $24
$24/piece Updated Sep 28, 2026 KINGROLL Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $25
$5/piece Updated Sep 28, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
See all carriers Strawberry Cough
6pc · 0.6g $39 $27.30 Sale
$4.55/piece Updated Sep 18, 2026 ROVE Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
0.7g $28
$28/piece Updated Sep 28, 2026 Gramlin Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 0.5g $29.95
$5.99/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
0.5g $32
$32/piece Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
0.35g $32
$32/piece Updated Sep 28, 2026 Pacific Stone Indica
See all carriers Strawberry Cough
4pc · 0.75g $34
$8.50/piece Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
6pc · 3.6g $36
$6/piece Updated Sep 28, 2026 ROVE Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 0.5g $36.88
$7.38/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Strawberry Cough
5pc $42
$8.40/piece Updated Sep 18, 2026 UpNorth Sativa
See all carriers Strawberry Cough
5pc · 2.5g $43
$8.60/piece Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
Infused
See all carriers Strawberry Cough
20pc · 0.7g $84.95 $59.46 Sale
$2.97/piece Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland Sativa
Flower
Cartridges See all carriers Strawberry Cough
5g $16.50 $8.25 Sale
$1.65/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
Also at 6 other stores Sba Wellness LLC [Equity Retailer]· Sep 17, 2026 $11.04 Visit shop: Strawberry Cough at Sba Wellness LLC [Equity Retailer] ↗ Positive Vibe· Sep 16, 2026 $13 Visit shop: Strawberry Cough at Positive Vibe ↗ Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $14 Visit shop: Strawberry Cough at Bcok, Inc. ↗ Kmbm, Inc.· Sep 17, 2026 $14 See this shop: Strawberry Cough at Kmbm, Inc. → Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $14 Visit shop: Strawberry Cough at Sgi Brannan LLC ↗ United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $14 See this shop: Strawberry Cough at United 415, Inc. → See all carriers Strawberry Cough
$12
$24/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $20 $12 Sale
$12/g Updated Sep 17, 2026 Lemonnade
See all carriers Strawberry Cough
0.5g $12.99
$25.98/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Stiiizy Pods - B2g1 Everyday
See all carriers Strawberry Cough
1g $13.99
$13.99/g Updated Sep 17, 2026 Allswell
See all carriers Strawberry Cough
1g $15
$15/g Updated Sep 17, 2026 Cizi
See all carriers Strawberry Cough
$15
$15/g Updated Sep 28, 2026 Gramlin
See all carriers Strawberry Cough
1g $16
$16/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin
See all carriers Strawberry Cough
0.5g $16
$32/g Updated Sep 16, 2026 STIIIZY - Original
See all carriers Strawberry Cough
$16.50
$16.50/g Updated Sep 28, 2026 Allswell
510 Thread
See all carriers Strawberry Cough
$17.49
$17.49/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Strawberry Cough
0.5g $18
$36/g Updated Sep 17, 2026 STIIIZY OG -
See all carriers Strawberry Cough
1.25g $25 $18.75 Sale
$15/g Updated Sep 28, 2026 Vior Extracts Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$18.95
$37.90/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $38 $19 Sale
$19/g Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co.
See all carriers Strawberry Cough
$19.21
$19.21/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $19.33
$19.33/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
Also at 8 other stores 899 Columbus LLC· Sep 18, 2026 $20.99 Visit shop: Strawberry Cough at 899 Columbus LLC ↗ Positive Vibe· Sep 16, 2026 $23 Visit shop: Strawberry Cough at Positive Vibe ↗ Skyline Yarok, LLC - Daly City· Sep 17, 2026 $23 See this shop: Strawberry Cough at Skyline Yarok, LLC - Daly City → Kmbm, Inc.· Sep 17, 2026 $25 See this shop: Strawberry Cough at Kmbm, Inc. → United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $25 See this shop: Strawberry Cough at United 415, Inc. → Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $25 Visit shop: Strawberry Cough at Bcok, Inc. ↗ Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $25 Visit shop: Strawberry Cough at Sgi Brannan LLC ↗ Farmhouse Artisan Market· Sep 17, 2026 $29.99 See this shop: Strawberry Cough at Farmhouse Artisan Market → See all carriers Strawberry Cough
$20
$20/g Updated Sep 28, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
See all carriers Strawberry Cough
1g $25 $20 Sale
$20/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
Also at 7 other stores Mstma Inc.· Sep 17, 2026 $21.70 Visit shop: Strawberry Cough at Mstma Inc. ↗ Positive Vibe· Sep 16, 2026 $23 Visit shop: Strawberry Cough at Positive Vibe ↗ Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $25 Visit shop: Strawberry Cough at Sgi Brannan LLC ↗ Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $25 Visit shop: Strawberry Cough at Bcok, Inc. ↗ United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $25 See this shop: Strawberry Cough at United 415, Inc. → Skyline Yarok, LLC - Daly City· Sep 17, 2026 $28 See this shop: Strawberry Cough at Skyline Yarok, LLC - Daly City → Farmhouse Artisan Market· Sep 17, 2026 $31.99 See this shop: Strawberry Cough at Farmhouse Artisan Market → See all carriers Strawberry Cough
$20.81
$20.81/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
All-In-One
See all carriers Strawberry Cough
1g $20.99
$20.99/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
Stiiizy Pods - B2g1 Everyday
See all carriers Strawberry Cough
1g $28 $21 Sale
$21/g Updated Sep 17, 2026 Dime Industries
See all carriers Strawberry Cough
1g $22
$22/g Updated Sep 17, 2026 Gramlin
See all carriers Strawberry Cough
$24
$24/g Updated Sep 28, 2026 Gramlin Sativa
Vape Cartridge
See all carriers Strawberry Cough
1.25g $25
$20/g Updated Sep 28, 2026 Vior Extracts Sativa
Vape Cartridge
See all carriers Strawberry Cough
$25
$25/g Updated Sep 28, 2026 Gelato Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $26
$26/g Updated Sep 17, 2026 Buddies Brand
See all carriers Strawberry Cough
$37.95 $26.56 Sale
$26.56/g Updated Sep 28, 2026 Oakfruitland Sativa
Aio
See all carriers Strawberry Cough
$26.95
$26.95/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $27
$27/g Updated Sep 17, 2026 STIIIZY OG -
See all carriers Strawberry Cough
1g $27
$27/g Updated Sep 17, 2026 Cizi
See all carriers Strawberry Cough
$39 $27.30 Sale
$27.30/g Updated Sep 28, 2026 PAX (Peace & Haight) Sativa
Pax Era Pod
See all carriers Strawberry Cough
1g $28
$28/g Updated Sep 28, 2026 Geek THCx Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $29.99
$29.99/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Sativa
Disposable Vape Pens (all In One)
See all carriers Strawberry Cough
1g $29.99
$29.99/g Updated Sep 17, 2026 Geek THCx
See all carriers Strawberry Cough
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Gramlin Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Kushy Punch Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $31.99
$31.99/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
Pax Pods
See all carriers Strawberry Cough
1.25g $32
$25.60/g Updated Sep 18, 2026 Vior Extracts
See all carriers Strawberry Cough
1g $32
$32/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
1g $35
$35/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
Vape Cartridge
See all carriers Strawberry Cough
$35
$35/g Updated Sep 28, 2026 ROVE Sativa
See all carriers Strawberry Cough
$35
$35/g Updated Sep 28, 2026 PAX ERA
See all carriers Strawberry Cough
1g $35
$35/g Updated Sep 28, 2026 ROVE Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1.25g $35.88
$28.70/g Updated Sep 17, 2026 Sauce
See all carriers Strawberry Cough
1g $36
$36/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Strawberry Cough
1g $36
$36/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
Vape Cartridge
See all carriers Strawberry Cough
1g $40
$40/g Updated Sep 28, 2026 ROVE Sativa
Vape Kits
See all carriers Strawberry Cough
1g $45
$45/g Updated Sep 28, 2026 Dime Industries Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $45
$45/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
Vape Cartridge
See all carriers Strawberry Cough
$47.95
$47.95/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
Cart
See all carriers Strawberry Cough
1g $49.99
$49.99/g Updated Sep 17, 2026 PAX
See all carriers Strawberry Cough
$55
$55/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
510 Thread
See all carriers Strawberry Cough
1g $55
$55/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
See all carriers Strawberry Cough
1g $57.99
$57.99/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
Edibles See all carriers Strawberry Cough
20mg · 2pk $8.49
$0.42/mg Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Strawberry Cough
20mg · 5pk $20 $14 Sale
$0.70/mg Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters