Home / Sonoma County / Granddaddy Purple
Granddaddy Purple Indica Ken Estes
Granddaddy Purple ranges $4–$50 across 26 dispensaries in Sonoma County, cheapest $4 at Suspiciously Delicious, LLC, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Granddaddy Purple cost in other regions?→ relaxed sleepy happy euphoric hungry Granddaddy Purple (also GDP) is an indica-dominant cultivar bred by Ken Estes in San Francisco around 2003. It crosses Purple Urkle with Big Bud, producing the deep purple coloration and grape-berry aroma the strain is named for. GDP became one of the most influential California indicas of the medical-marijuana era and remains a regional flagship.
Dispensaries 26
in Sonoma County
Products 136
in stock
Price range $4–$50
in Sonoma County
All136 Flower8 Pre-Rolls33 Cartridges91 Concentrates4 Flower See all carriers Granddaddy Purple
3.5g $20
$5.71/g Updated Sep 28, 2026 Mendocino Natural Farms Indica
See all carriers Granddaddy Purple
3.5g $28.50
$8.14/g Updated Sep 17, 2026 Daze Off CA Indica
Buds
See all carriers Granddaddy Purple
$36
$5.14/g Updated Sep 28, 2026 KINGROLL Indica
See all carriers Granddaddy Purple
3.5g $45
$12.86/g Updated Sep 17, 2026 UpNorth Indica
Pre-Rolls See all carriers Granddaddy Purple
1g $4
$4/piece Updated Sep 28, 2026 Union Station Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $10 $7 Sale
$7/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
1g $10 $7 Sale
$7/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
$12 $9.36 Sale
$9.36/piece Updated Sep 16, 2026 Quiet Kings Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
1.5g $10
$10/piece Updated Sep 16, 2026 OL SKOOL Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
1g $14.99 $10.49 Sale
$10.49/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
1.5g $20 $12 Sale
$12/piece Updated Sep 28, 2026 ICED Indica
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 0.5g $22 $13.20 Sale
$2.64/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 2.5g $13.75
$2.75/piece Updated Sep 18, 2026 Daze Off CA Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
$14
$14/piece Updated Sep 28, 2026 LAX Indica
Flower
See all carriers Granddaddy Purple
1.5g $14
$14/piece Updated Sep 16, 2026 ICED - Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
1g $15
$15/piece Updated Sep 17, 2026 UpNorth Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 0.5g $30 $15 Sale
$3/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
2g $28.99 $17.39 Sale
$17.39/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 0.5g $25.99 $18.19 Sale
$3.64/piece Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 0.5g $28
$5.60/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
Cartridges See all carriers Granddaddy Purple
$14 $8.40 Sale
$8.40/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
1g $19 $9.50 Sale
$9.50/g Updated Sep 16, 2026 Big Chief
See all carriers Granddaddy Purple
5g $13.95 $9.77 Sale
$1.95/g Updated Sep 16, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
1g $14 $10.92 Sale
$10.92/g Updated Sep 16, 2026 Quiet Kings
See all carriers Granddaddy Purple
1g $11.25
$11.25/g Updated Sep 18, 2026 Daze Off CA
See all carriers Granddaddy Purple
1g $18 $13 Sale
$13/g Updated Sep 18, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
$27 $13.50 Sale
$13.50/g Updated Sep 16, 2026 turn Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $28 $14 Sale
$14/g Updated Sep 16, 2026 Halara
See all carriers Granddaddy Purple
1g $24.50 $14.70 Sale
$14.70/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
1g $15
$15/g Updated Sep 17, 2026 Greenline Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $31 $15.50 Sale
$15.50/g Updated Sep 16, 2026 Halara
See all carriers Granddaddy Purple
$16
$16/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
See all carriers Granddaddy Purple
1g $22 $16 Sale
$16/g Updated Sep 18, 2026 Gelato
See all carriers Granddaddy Purple
1.25g $32 $16 Sale
$12.80/g Updated Sep 16, 2026 Vior Extracts
See all carriers Granddaddy Purple
1g $27 $16.20 Sale
$16.20/g Updated Sep 17, 2026 Jeeter
See all carriers Granddaddy Purple
1g $28 $16.80 Sale
$16.80/g Updated Sep 16, 2026 Jeeter
See all carriers Granddaddy Purple
1g $34 $17 Sale
$17/g Updated Sep 16, 2026 Halara
See all carriers Granddaddy Purple
1g $34 $17 Sale
$17/g Updated Sep 28, 2026 Halara
See all carriers Granddaddy Purple
1g $25 $17.50 Sale
$17.50/g Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Granddaddy Purple
1g $20
$20/g Updated Sep 29, 2026 Papa's Herb Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $20
$20/g Updated Sep 28, 2026 Quiet Kings Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $20
$20/g Updated Sep 16, 2026 Quiet Kings
See all carriers Granddaddy Purple
$20
$20/g Updated Sep 28, 2026 8-BIT
See all carriers Granddaddy Purple
$20
$20/g Updated Sep 17, 2026 EIGHTBIT
See all carriers Granddaddy Purple
1g $22
$22/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Granddaddy Purple
1g $22
$22/g Updated Sep 28, 2026 Greenline Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $23
$23/g Updated Sep 17, 2026 EIGHTBIT
See all carriers Granddaddy Purple
1g $23
$23/g Updated Sep 28, 2026 turn
See all carriers Granddaddy Purple
1g $34 $23.80 Sale
$23.80/g Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Granddaddy Purple
$24
$24/g Updated Sep 28, 2026 West Coast Cure Indica
510 Thread
See all carriers Granddaddy Purple
1g $32 $24.96 Sale
$24.96/g Updated Sep 16, 2026 Galaxy
See all carriers Granddaddy Purple
1g $32 $24.96 Sale
$24.96/g Updated Sep 16, 2026 Alpine
See all carriers Granddaddy Purple
1g $25
$25/g Updated Sep 28, 2026 turn
See all carriers Granddaddy Purple
1g $26.86
$26.86/g Updated Sep 18, 2026 TEMPO
See all carriers Granddaddy Purple
1g $26.86
$26.86/g Updated Sep 18, 2026 GLOBS
See all carriers Granddaddy Purple
1g $27
$27/g Updated Sep 28, 2026 Halara Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $27
$27/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Granddaddy Purple
1g $30
$30/g Updated Sep 18, 2026 Ursa Extracts
See all carriers Granddaddy Purple
1g $30
$30/g Updated Sep 28, 2026 Alpine Indica
See all carriers Granddaddy Purple
$30
$24/g Updated Sep 28, 2026 Vior Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $50 $39 Sale
$39/g Updated Sep 16, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Granddaddy Purple
$40
$40/g Updated Sep 28, 2026 Halara Indica
All-In-One
See all carriers Granddaddy Purple
1g $43
$43/g Updated Sep 17, 2026 Kingpen
See all carriers Granddaddy Purple
1g $50
$50/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Indica
Concentrates See all carriers Granddaddy Purple
1g $18 $12.60 Sale
$12.60/g Updated Sep 16, 2026 TEMPO
Crystalline
See all carriers Granddaddy Purple
1g $30 $15 Sale
$15/g Updated Sep 17, 2026 Quiet Kings
Cold Cure Badder