Home / Sonoma County / Kush Mints Kush Mints ranges $4.20–$119.99 across 23 dispensaries in Sonoma County, cheapest $4.20 at The Cake House, as of Sep 29, 2026.
Updated Sep 29, 2026
How much does Kush Mints cost in other regions?→ relaxed happy euphoric sleepy Kush Mints is a balanced hybrid bred by Seed Junky Genetics, crossing Animal Mints with Bubba Kush. The cultivar is notable for a sharp mint terpene profile layered over classic Kush earthiness and Cookies-line sweet undertones — one of the cleaner expressions of the broader "mints" pedigree that emerged in the late 2010s. Effects are balanced: body relaxation paired with mood-elevating cerebral lift, with no single dimension dominating. THC tests commonly land in the 22-25% range. Kush Mints is a foundational parent for many subsequent mints-line hybrids and remains a steady fixture across California legal markets, particularly within the mid-to-premium dessert tier on dispensary menus.
Dispensaries 23
in Sonoma County
Products 55
in stock
Price range $4–$120
in Sonoma County
All55 Flower27 Pre-Rolls11 Cartridges13 Concentrates4 Flower See all carriers Kush Mints
1g $6 $4.20 Sale
$4.20/g Updated Sep 29, 2026 Pacific Stone Hybrid
Shake
See all carriers Kush Mints
3.5g $15
$4.29/g Updated Sep 29, 2026 LMFAO Hybrid
Smalls
See all carriers Kush Mints
14g $30 $15 Sale
$1.07/g Updated Sep 17, 2026 CALIFORNIA LOVE Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
3.5g $15.35
$4.39/g Updated Sep 18, 2026 LMFAO Cannabis Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
14g $24.56
$1.75/g Updated Sep 18, 2026 LMFAO Cannabis Indica
Smalls
See all carriers Kush Mints
3.5g $38 $26.60 Sale
$7.60/g Updated Sep 17, 2026 Hotbox Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
3.5g $40 $28 Sale
$8/g Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
$32
$4.57/g Updated Sep 28, 2026 Time Machine Hybrid
Pre-Pack Smalls
See all carriers Kush Mints
3.5g $49.99 $34.99 Sale
$10/g Updated Sep 17, 2026 CAM Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
3.5g $38
$10.86/g Updated Sep 24, 2026 Hotbox Indica
See all carriers Kush Mints
28g $40
$1.43/g Updated Sep 17, 2026 LMFAO Cannabis Indica
Smalls
See all carriers Kush Mints
14g $110 $55 Sale
$3.93/g Updated Sep 29, 2026 Claybourne Hybrid
Smalls
See all carriers Kush Mints
14g $125 $87.50 Sale
$6.25/g Updated Sep 17, 2026 Hotbox Indica
Buds
See all carriers Kush Mints
$119.99
$8.57/g Updated Sep 28, 2026 Claybourne Co. Hybrid
Pre-Pack
See all carriers Kush Mints
14g $119.99
$8.57/g Updated Sep 17, 2026 Claybourne Co. Indica
Smalls
Pre-Rolls See all carriers Kush Mints
0.5g $6 $4.20 Sale
$4.20/piece Updated Sep 29, 2026 Pacific Stone Hybrid
See all carriers Kush Mints
1g $5
$5/piece Updated Sep 29, 2026 LMFAO
See all carriers Kush Mints
1g $10
$10/piece Updated Sep 24, 2026 Hotbox
See all carriers Kush Mints
2pc · 1g $11
$5.50/piece Updated Sep 30, 2026 Pacific Stone Hybrid
Flower
See all carriers Kush Mints
$17 $12 Sale
$12/piece Updated Sep 18, 2026 Eighth Brother Hybrid
Infused
See all carriers Kush Mints
$14
$14/piece Updated Sep 28, 2026 CAM Hybrid
Flower
See all carriers Kush Mints
1.5g $15
$15/piece Updated Sep 29, 2026 SELFiES Hybrid
Infused