Home / San Francisco / Granddaddy Purple
Granddaddy Purple Indica Ken Estes
Granddaddy Purple ranges $8.25–$80 across 34 dispensaries in San Francisco, cheapest $8.25 at Mstma Inc., as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Granddaddy Purple cost in other regions?→ relaxed sleepy happy euphoric hungry Granddaddy Purple (also GDP) is an indica-dominant cultivar bred by Ken Estes in San Francisco around 2003. It crosses Purple Urkle with Big Bud, producing the deep purple coloration and grape-berry aroma the strain is named for. GDP became one of the most influential California indicas of the medical-marijuana era and remains a regional flagship.
Dispensaries 34
in San Francisco
Products 119
in stock
Price range $8–$80
in San Francisco
All119 Flower9 Pre-Rolls19 Cartridges91 Flower See all carriers Granddaddy Purple
$30 $22.50 Sale
$6.43/g Updated Sep 28, 2026 Daze Off Indica
Pre-Pack Smalls
See all carriers Granddaddy Purple
3.5g $60 $30 Sale
$8.57/g Updated Sep 17, 2026 Connected Cannabis Co Indica
Buds
See all carriers Granddaddy Purple
3.5g $41.63
$11.89/g Updated Sep 28, 2026 Aura Indica
Flowers
See all carriers Granddaddy Purple
3.5g $43.99
$12.57/g Updated Sep 18, 2026 UpNorth Indica
See all carriers Granddaddy Purple
3.5g $43.99
$12.57/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Indica
Indoor Flowers Flowers
See all carriers Granddaddy Purple
3.5g $47.24
$13.50/g Updated Sep 28, 2026 UpNorth Indica
See all carriers Granddaddy Purple
$49.95
$7.14/g Updated Sep 28, 2026 Daze Off Indica
Pre-Pack
See all carriers Granddaddy Purple
14g $80
$5.71/g Updated Sep 17, 2026 Daze Off CA Indica
Smalls
Pre-Rolls See all carriers Granddaddy Purple
1g $12.49
$12.49/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
1g $20 $14 Sale
$14/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
1g $14.99
$14.99/piece Updated Sep 27, 2026 UpNorth Indica
Prerolls
See all carriers Granddaddy Purple
1g $15
$15/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $16
$16/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth Cannabis Indica
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 2.5g $20
$4/piece Updated Sep 28, 2026 Daze Off CA Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $20
$20/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth Cannabis Indica
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 2.5g $20
$4/piece Updated Sep 17, 2026 Daze Off CA Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
1.3g $28 $21 Sale
$21/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 2.5g $32.95 $23.06 Sale
$4.61/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth Indica
Flower
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 0.5g $35 $24.50 Sale
$4.90/piece Updated Sep 18, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 0.5g $24.99
$5/piece Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 6g $26
$5.20/piece Updated Sep 17, 2026 Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
5pc $27.49
$5.50/piece Updated Sep 17, 2026 Daze Off Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 0.5g $29.99
$6/piece Updated Sep 17, 2026 Jetty Extracts Hybrid
Infused
See all carriers Granddaddy Purple
4pc $30
$7.50/piece Updated Sep 18, 2026 Henry's Original Indica
See all carriers Granddaddy Purple
5pc · 2.5g $37
$7.40/piece Updated Sep 28, 2026 UpNorth
Flower
Cartridges See all carriers Granddaddy Purple
5g $16.50 $8.25 Sale
$1.65/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
Also at 6 other stores Sba Wellness LLC [Equity Retailer]· Sep 17, 2026 $11.04 Visit shop: Granddaddy Purple at Sba Wellness LLC [Equity Retailer] ↗ Positive Vibe· Sep 16, 2026 $13 Visit shop: Granddaddy Purple at Positive Vibe ↗ United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $14 See this shop: Granddaddy Purple at United 415, Inc. → Kmbm, Inc.· Sep 17, 2026 $14 See this shop: Granddaddy Purple at Kmbm, Inc. → Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $14 Visit shop: Granddaddy Purple at Bcok, Inc. ↗ Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $14 Visit shop: Granddaddy Purple at Sgi Brannan LLC ↗ See all carriers Granddaddy Purple
$18 $9 Sale
$9/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
1g $13.99
$13.99/g Updated Sep 17, 2026 Allswell
See all carriers Granddaddy Purple
1g $15
$15/g Updated Sep 28, 2026 Smoakland Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $30 $15 Sale
$15/g Updated Sep 17, 2026 Jeeter
See all carriers Granddaddy Purple
1g $16
$16/g Updated Sep 17, 2026 Daze Off CA
See all carriers Granddaddy Purple
1g $16
$16/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
See all carriers Granddaddy Purple
1g $16.99
$16.99/g Updated Sep 17, 2026 SunSmoke
See all carriers Granddaddy Purple
0.5g $17
$34/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
See all carriers Granddaddy Purple
$17
$17/g Updated Sep 28, 2026 Daze Off CA
See all carriers Granddaddy Purple
1g $18.41
$18.41/g Updated Sep 17, 2026 1G
See all carriers Granddaddy Purple
1g $25 $18.75 Sale
$18.75/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
Also at 7 other stores 899 Columbus LLC· Sep 18, 2026 $20.99 Visit shop: Granddaddy Purple at 899 Columbus LLC ↗ Skyline Yarok, LLC - Daly City· Sep 17, 2026 $23 See this shop: Granddaddy Purple at Skyline Yarok, LLC - Daly City → Positive Vibe· Sep 16, 2026 $23 Visit shop: Granddaddy Purple at Positive Vibe ↗ Kmbm, Inc.· Sep 17, 2026 $25 See this shop: Granddaddy Purple at Kmbm, Inc. → Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $25 Visit shop: Granddaddy Purple at Sgi Brannan LLC ↗ Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $25 Visit shop: Granddaddy Purple at Bcok, Inc. ↗ United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $25 See this shop: Granddaddy Purple at United 415, Inc. → See all carriers Granddaddy Purple
1.25g $25 $18.75 Sale
$15/g Updated Sep 28, 2026 Vior Extracts Indica
See all carriers Granddaddy Purple
$28 $19.60 Sale
$19.60/g Updated Sep 28, 2026 ABX Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $19.99
$19.99/g Updated Sep 28, 2026 Daze Off Indica
510 Cartridges
See all carriers Granddaddy Purple
$20
$20/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
See all carriers Granddaddy Purple
1g $20
$20/g Updated Sep 28, 2026 The Lazy Bud Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $20
$20/g Updated Sep 17, 2026 Paletas
See all carriers Granddaddy Purple
1g $20
$20/g Updated Sep 17, 2026 Gelato
See all carriers Granddaddy Purple
1g $25 $20 Sale
$20/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy
Also at 7 other stores Mstma Inc.· Sep 17, 2026 $21.70 Visit shop: Granddaddy Purple at Mstma Inc. ↗ Positive Vibe· Sep 16, 2026 $23 Visit shop: Granddaddy Purple at Positive Vibe ↗ Bcok, Inc.· Sep 17, 2026 $25 Visit shop: Granddaddy Purple at Bcok, Inc. ↗ Sgi Brannan LLC· Sep 17, 2026 $25 Visit shop: Granddaddy Purple at Sgi Brannan LLC ↗ United 415, Inc.· Sep 17, 2026 $25 See this shop: Granddaddy Purple at United 415, Inc. → Skyline Yarok, LLC - Daly City· Sep 17, 2026 $28 See this shop: Granddaddy Purple at Skyline Yarok, LLC - Daly City → Farmhouse Artisan Market· Sep 17, 2026 $31.99 See this shop: Granddaddy Purple at Farmhouse Artisan Market → See all carriers Granddaddy Purple
1000mg $25 $20 Sale
$20/g Updated Sep 18, 2026 CATALYST
See all carriers Granddaddy Purple
1g $22
$22/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Granddaddy Purple
1g $24.01
$24.01/g Updated Sep 17, 2026 Daze Off CA
See all carriers Granddaddy Purple
1g $24.99
$24.99/g Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Granddaddy Purple
1.25g $25
$20/g Updated Sep 28, 2026 Vior Extracts Indica
Vape Cartridge
See all carriers Granddaddy Purple
1g $25
$25/g Updated Sep 28, 2026 8-BIT Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1.25g $25
$20/g Updated Sep 17, 2026 Vior Extracts
See all carriers Granddaddy Purple
1g $26
$26/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Granddaddy Purple
1g $27
$27/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
Pod System
See all carriers Granddaddy Purple
1g $27
$27/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Granddaddy Purple
1g $42 $29.40 Sale
$29.40/g Updated Sep 17, 2026 Kingpen
See all carriers Granddaddy Purple
1g $42 $29.40 Sale
$29.40/g Updated Sep 17, 2026 Kingpen
See all carriers Granddaddy Purple
1g $29.62
$29.62/g Updated Sep 28, 2026 AbsoluteXtracts Indica
Vapes, Cartridges And Pods
See all carriers Granddaddy Purple
1g $29.99
$29.99/g Updated Sep 18, 2026 Jetty Extracts
See all carriers Granddaddy Purple
1g $30.42
$30.42/g Updated Sep 28, 2026 Daze Off Indica
Vaporizer
See all carriers Granddaddy Purple
1g $30.62
$30.62/g Updated Sep 28, 2026 Stiiizy Hybrid
Vaporizer
See all carriers Granddaddy Purple
1g $32.22
$32.22/g Updated Sep 17, 2026 Halara
See all carriers Granddaddy Purple
$33.62
$33.62/g Updated Sep 28, 2026 Halara Indica
Live Resin
See all carriers Granddaddy Purple
1g $33.63
$33.63/g Updated Sep 28, 2026 Joost Indica
Vapes, Cartridges And Pods
See all carriers Granddaddy Purple
$34
$34/g Updated Sep 28, 2026 State Flower Indica
All-In-One
See all carriers Granddaddy Purple
1g $36
$36/g Updated Sep 17, 2026 ROVE
See all carriers Granddaddy Purple
1g $39
$39/g Updated Sep 28, 2026 Halara Indica
All-In-One
See all carriers Granddaddy Purple
$39.95
$39.95/g Updated Sep 28, 2026 Kingpen Indica
510 Thread
See all carriers Granddaddy Purple
1g $45
$45/g Updated Sep 17, 2026 PUNCH EDIBLES & EXTRACTS
See all carriers Granddaddy Purple
1.25g $48
$38.40/g Updated Sep 28, 2026 Sauce Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $49.88
$49.88/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Granddaddy Purple
$53.63
$53.63/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Indica
510 Thread
See all carriers Granddaddy Purple
$55
$55/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Indica
510 Thread
See all carriers Granddaddy Purple
1g $60
$60/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Indica
See all carriers Granddaddy Purple
1g $75
$75/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Indica