Home / San Francisco / Jack Herer Jack Herer ranges $4–$105 across 37 dispensaries in San Francisco, cheapest $4 at Bryant & Gilbert LLC, as of Sep 28, 2026.
Updated Sep 28, 2026
How much does Jack Herer cost in other regions?→ uplifted energetic focused happy creative Jack Herer is a sativa-leaning hybrid bred by Sensi Seeds in the Netherlands in the mid-1990s, crossing Haze with Northern Lights #5 and Shiva Skunk. The cultivar is named for the cannabis activist Jack Herer, author of "The Emperor Wears No Clothes" — one of the founding texts of the modern legalization movement. Jack Herer has won multiple Cannabis Cup placements and remains one of the most-recognized cerebral sativas in legal markets worldwide. The aroma layers pine and spice over earthy citrus. Effects are energetic, focus-oriented, and cerebral, with minimal body component. THC tests commonly land in the 18-23% range. The cultivar is a parent of dozens of modern sativa hybrids.
Dispensaries 37
in San Francisco
Products 118
in stock
Price range $4–$105
in San Francisco
All118 Flower24 Pre-Rolls39 Cartridges44 Concentrates2 Edibles9 Flower See all carriers Jack Herer
3.5g $18 $14.94 Sale
$4.27/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
3.5g $22
$6.29/g Updated Sep 28, 2026 Awesome Dope Sativa
Flower/Infused Flower (3.5 Grams)
See all carriers Jack Herer
$28 $22.40 Sale
$6.40/g Updated Sep 28, 2026 State Flower Sativa
See all carriers Jack Herer
3.5g $33 $23 Sale
$6.57/g Updated Sep 28, 2026 We Grow Sativa
Flower/Infused Flower (3.5 Grams)
See all carriers Jack Herer
14g $30
$2.14/g Updated Sep 28, 2026 818 Enjoy Sativa
Shake-Trim
See all carriers Jack Herer
7g $30
$4.29/g Updated Sep 17, 2026 POSIE - INDOOR Indica
Smalls
See all carriers Jack Herer
3.5g $30
$8.57/g Updated Sep 17, 2026 POSIE - INDOOR Indica
See all carriers Jack Herer
$40
$11.43/g Updated Sep 28, 2026 Modern Flower Sativa
See all carriers Jack Herer
$45
$12.86/g Updated Sep 28, 2026 Originals Sativa
See all carriers Jack Herer
3.5g $54
$15.43/g Updated Sep 28, 2026 CAM
Flower/Infused Flower (3.5 Grams)
See all carriers Jack Herer
14g $60
$4.29/g Updated Sep 17, 2026 Sticky Indica
Smalls
See all carriers Jack Herer
7g $77
$11/g Updated Sep 17, 2026 CAM Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
28g $99 $90.09 Sale
$3.22/g Updated Sep 17, 2026 Stiiizy Indica
Buds
See all carriers Jack Herer
$100
$7.14/g Updated Sep 28, 2026 Good Green Sativa
Mixed Flower
See all carriers Jack Herer
$105
$7.50/g Updated Sep 28, 2026 State Flower Sativa
Pre-Rolls See all carriers Jack Herer
$4
$4/piece Updated Sep 28, 2026 lolo
See all carriers Jack Herer
1g $4.99
$4.99/piece Updated Sep 28, 2026 lolo Sativa
See all carriers Jack Herer
$5
$5/piece Updated Sep 28, 2026 Daze Off CA
See all carriers Jack Herer
1.2g $12 $8.40 Sale
$8.40/piece Updated Sep 17, 2026 Gelato Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
$9
$9/piece Updated Sep 28, 2026 State Flower Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $10
$10/piece Updated Sep 28, 2026 MOLLYZ Sativa
See all carriers Jack Herer &
$17.75 $12.42 Sale
$12.42/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Sativa
Infused
See all carriers Jack Herer
1.2g $14
$14/piece Updated Sep 28, 2026 Gelato Canna Co. Sativa
See all carriers Jack Herer
5pc · 2.5g $20 $14 Sale
$2.80/piece Updated Sep 28, 2026 Daze Off Sativa
Flower
See all carriers Jack Herer
2pc $15
$7.50/piece Updated Sep 28, 2026 Black Mamba Cannabis Sativa
See all carriers Jack Herer
$15
$15/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hit
See all carriers Jack Herer
1.3g $15
$15/piece Updated Sep 17, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
1.5g $16.99
$16.99/piece Updated Sep 18, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
$18
$18/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Sativa
See all carriers Jack Herer
4pc · 0.75g $28 $19.60 Sale
$4.90/piece Updated Sep 18, 2026 KINGROLL Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
5pc · 2.5g $20
$4/piece Updated Sep 28, 2026 Daze Off CA
See all carriers Jack Herer
1.5g $20.02
$20.02/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Sativa
Pre-Rolls (single)
See all carriers Jack Herer
$20.95
$20.95/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers
Infused
See all carriers Jack Herer
5pc · 0.7g $28 $22.40 Sale
$4.48/piece Updated Sep 28, 2026 State Flower Sativa
Multipack
See all carriers Jack Herer
1.3g $25
$25/piece Updated Sep 17, 2026 Jeeter Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer
1.5g $25
$25/piece Updated Sep 18, 2026 Sluggers Sativa
See all carriers Jack Herer
5pc · 3.5g $40.02 $28.01 Sale
$5.60/piece Updated Sep 17, 2026 Sluggers Hit Hybrid
Infused
See all carriers Jack Herer &
5pc · 3.5g $42.75 $29.92 Sale
$5.98/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Sativa
Infused
See all carriers Jack Herer
5pc $40 $30 Sale
$6/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Sativa
See all carriers Jack Herer
3pc · 1.5g $33
$11/piece Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
Infused
See all carriers Jack Herer
5pc $40
$8/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Sativa
Prerolls
See all carriers Jack Herer
5pc · 0.7g $40
$8/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Sativa
Infused Multipack
See all carriers Jack Herer
3pc · 1.5g $40
$13.33/piece Updated Sep 28, 2026 Jeeter
See all carriers Jack Herer
5pc · 7g $42
$8.40/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Hit Sativa
Infused Preroll Pack
See all carriers Jack Herer
0.7g $50
$50/piece Updated Sep 28, 2026 Sluggers Sativa
Infused
See all carriers Jack Herer
5pc $55
$11/piece Updated Sep 18, 2026 Sluggers Sativa
Cartridges See all carriers Jack Herer
1g $14
$14/g Updated Sep 16, 2026 Side Hustle Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $14.98
$14.98/g Updated Sep 28, 2026 Cabo Sativa
Disposable Vape Pens (all In One)
See all carriers Jack Herer
1g $16
$16/g Updated Sep 28, 2026 Tutti Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $16
$16/g Updated Sep 28, 2026 Side Hustle Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $17
$17/g Updated Sep 17, 2026 Big Chief
See all carriers Jack Herer
1g $18.41
$18.41/g Updated Sep 28, 2026 Tutti Sativa
Vapes, Cartridges And Pods
See all carriers Jack Herer
1.25g $25 $18.75 Sale
$15/g Updated Sep 27, 2026 Vior Extracts Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $19
$19/g Updated Sep 17, 2026 West Coast Cure
See all carriers Jack Herer
$28 $19.60 Sale
$19.60/g Updated Sep 28, 2026 ABX Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $19.99
$19.99/g Updated Sep 28, 2026 Papa's Herb Sativa
510 Cartridges
See all carriers Jack Herer
$20
$20/g Updated Sep 28, 2026 Big Chief
See all carriers Jack Herer
1g $20
$20/g Updated Sep 28, 2026 Cabo Sativa
See all carriers Jack Herer
1000mg $21
$21/g Updated Sep 16, 2026 BLOOM
See all carriers Jack Herer
1g $25
$25/g Updated Sep 28, 2026 BLOOM Sativa
Vaporizer
See all carriers Jack Herer
1.25g $25
$20/g Updated Sep 28, 2026 Vior Extracts Sativa
Vape Cartridge
See all carriers Jack Herer
1.25g $36.50 $25.55 Sale
$20.44/g Updated Sep 17, 2026 Vior Extracts
See all carriers Jack Herer
1g $28
$28/g Updated Sep 28, 2026 BLOOM Sativa
510 Cartridges
See all carriers Jack Herer
$30
$30/g Updated Sep 28, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Jack Herer
1g $30
$30/g Updated Sep 17, 2026 Papa's Herb
See all carriers Jack Herer
$31
$31/g Updated Sep 28, 2026 Jeeter Sativa
Vape Cartridge
See all carriers Jack Herer
1000mg $33
$33/g Updated Sep 17, 2026 BLOOM
See all carriers Jack Herer
$34
$34/g Updated Sep 28, 2026 State Flower Sativa
All-In-One
See all carriers Jack Herer
$49 $34.30 Sale
$34.30/g Updated Sep 28, 2026 PAX (Peace & Haight) Sativa
Pax Era Pod
See all carriers Jack Herer
1g $35
$35/g Updated Sep 17, 2026 ABX / absoluteXtracts
See all carriers Jack Herer
1g $48.83 $36.62 Sale
$36.62/g Updated Sep 17, 2026 PAX
See all carriers Jack Herer
1g $38
$38/g Updated Sep 28, 2026 AbsoluteXtracts Sativa
See all carriers Jack Herer
1g $39.99
$39.99/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
Vape Cartridge Pod System
See all carriers Jack Herer
1g $41.99
$41.99/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
Pax Pods
See all carriers Jack Herer
1g $44
$44/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
Vape Cartridge
See all carriers Jack Herer
1g $49.88
$49.88/g Updated Sep 17, 2026 Heavy Hitters
See all carriers Jack Herer
1g $49.99
$49.99/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
510 Cartridges
See all carriers Jack Herer
1g $50
$50/g Updated Sep 28, 2026 PAX Sativa
Vaporizer
See all carriers Jack Herer
$55
$55/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
510 Thread
See all carriers Jack Herer
1g $57
$57/g Updated Sep 28, 2026 Heavy Hitters Sativa
510 Cartridges
Edibles See all carriers Jack Herer
10mg · 10pk $21 $15.75 Sale
$1.58/mg Updated Sep 28, 2026 Lost Farm Sativa
Sweets
See all carriers Jack Herer
10mg · 10pk $23.21 $17.41 Sale
$1.74/mg Updated Sep 17, 2026 Lost Farm
See all carriers Jack Herer
10mg · 10pk $22
$2.20/mg Updated Sep 28, 2026 Lost Farm Hybrid